Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Rosszul kellene ereznem magam...

Rosszul kellene ereznem magam emiatt? En ronthattam el?

Figyelt kérdés
Kislanyom 2,5 honapos, eleg sok tejem van szerencsere, legalabbis annyi amennyi neki eleg. Eleg koran kezdte ataludni az ejszakakat, ezert reggelre mindket cicim olyan szinten van bedurranva, mintha robbanni keszulne. Kora reggel ezert fejessel inditok, az egyiket fejem, a masikbol eszik. A fejt tejet elrakom, mert ezzel szoktam potolni a megnovekedett etvagyat. Mostanaban azonban sokszor csinalja azt, hogy amikor szopira kerul a sor, sir, hisztizik, gyakorlatilag ordit, nem akarja a cicit bekapni, utana is meg vagy 10 percig csak rangatja, aztan mikor vegre elkezd enni, es elkezd a szajaba lovelnni a tejcsi (sajnos az elso par percben szo szerint omlik csak a szajaba a tej, ahogy csak egy apro inger eri, pl mar akkor is, hacsak megnyalja.), a sok hiszti utan egy csomo levegot nyel, es nem tudja felvenni a szivas ritmusat, igy a vege nagyon sokszor egy jo kis hanyas. Eloszor azt hittem a cumisuveg miatt van, de nem, mert arra ugyanugy uvolt, es ugyanugy nem kapja be ha olyanja van, cserebe ha megis bekapja, nem omik a szajaba a tej, es nem kezd el hanyni. Mar minden szoptatas elott rettegesbe vagyok, hogy lekuld egy adag kajaval, meg hogy jon a hiszti, 10 perc mire egyaltalan odaig jutunk, hogy elkezd enni. Mar nagyon nyugnek erzem ezt, es szinte feludules, ha cumisuveges etetes jon, mert akkor legalabb nem hany le sugarban. 2 napja gyakorlatilag a reggelijet is inkabb lefejve adom oda, mert akkor meg az a baj, hogy tobb mint 10 ora nem eves utan olyan kis erzekeny a gyomra, hogy majdnem mindig kihanyja a nagy reszet, de ha cumisuvegbol eszi, akkor nem. Ez normalis? Sajnos egeszen csecsemo kora ota van amugy ez a hanyos dolog, nem bukik, de hany sajnos. Arra gondoltam, ha mindig lefejve adnam a tejet, akkor nekem is nyugodtabb lenne a lelkivilagom, es neki se fordulna fel a gyomra, ugyanakkor arra gondolok kidarcot vallok a szoptatassal, hiaba van eleg tejem. Szerintetek rosszul kellene ereznem magam, hogy az anyatejet cumisuvegbol adom neki? Kerlek ne irjatok, hogy de az erzelmi kotodes, stbstb, mert en nem vagyok effajta osanya tipus, en a szoptatast se ugy elem meg, hogy jajj, a vilag legcsodalatosabb dolga, hanem hogy orulok hogy van tejem, es a legtermeszetesebb dologgal etethem, legyen az barmilyen formaban.
2013. nov. 21. 15:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem igazán értek hozzá, viszont nálunk is volt 2-3 hónapos kora között egy időszak, amikor üvöltött, ha etetni akartam. Magától elmúlt, 4 hónaposan jött vissza még egy-két hétre, és emiatt aztán én azt tanácsolnám, hogy várjatok még picit, hátha lecseng.
2013. nov. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nálunk meg egyáltalán nem szopott. Fejtem én is minden percben amikor ráértem és üvegből adtam neki, úgy viszont jókat evett. Csak nálunk épp fordítva volt, ciciből szívni kellett, üvegből meg erőteljesebben folyt és ez így volt jó neki. Nekem meg azért mert legalább tudtam hogy jóllakott, evett rendesen! Nincs ezzel semmi gond. Fejd neki rendesen. Nem lehetséges hogy egyszerre túl sokat eszik és emiatt hányja ki?vagy próbáld úgy hogy megetetsz vele vagy 5-6 nagyobb kortyot, aztán büfi és folytathatja az evést!
2013. nov. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Bár azt mondod, hogy nem a cumisüvegtől van, de amit leírtál ez tipikusan a "cumizavar" tünete.

Én az általad leírt ősanya típus vagyok, tehát én abbahagynám a cumisüvegezést, hogy visszaszokjon a cicire. Mivel te nem vagy ősanya, számodra ez nem olyan fontos, sőt megterhelő, akkor válthatsz cumisüvegezésre, hátha megnyugszotok mindketten. Arra figyelj, hogy rendszeresen kell fejni ahhoz, hogy követni tudd a babád étvágyát és annak növekedését. Sokan írják, hogy lassan elapad a tej ilyen esetben. Ha kitartó vagy és nem hagysz ki fejéseket, sőt, ha többre van szükség , akkor beiktatsz plusz fejést, akkor hosszútávon is fenntartható a tejmennyiség.

2013. nov. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 xStefix ***** válasza:
100%

Szerintem a helyzet bőven kezelhető, ha még szeretnél szoptatni. Mondjuk ha azt nézzük, akkor én ősanya vagyok:), de egyáltalában: sokkal könnyebb szoptatni, mint fejni! Ha gyakorlatiasan nézed (és én ezt látom a soraidban), akkor is a szopi "nyer": könnyebb, kevésbé időigényes és macerás, steril és hosszabb távon megmaradhat a tejed, mint fejéssel.

Szóval, ha szopi, akkor:

- Az egyik lehetőség a cumizavar, és látok erre utaló jeleket; mert ha üveg van, zavar is lehet bármikor.. Én azt javasolnám, hogy azonnal tedd el, mert mellette ez már valószínűleg csak rosszabb lesz! Ha muszáj pótolnod, akkor azt szopibarát módon tedd.

- A másik gyanúsított a túl sok tej miatti bukás-hányás és sztrájkolgatás, ennek is több jele van az írásodban. Ennek két része van:

- Az egyik, hogy a folyamatos fejés miatt állandó túltermelésben tartod magad, ezért durran be minden reggel a melled. Ez meg kéne szüntetni, mert azon túl, hogy a babádnak ezért is ömlik a szájába a tej (minél több van a mellben, annál jobban folyik), még el is záródhatsz bármikor. Itt az a megoldás, hogy lassan elhagyod a fejést és visszacsökken a tejed az elég-szintre.

- A másik, hogy lehet, hogy a tejleadó-reflexed is erős, ez már önmagában is elég a problémához. Ha a sok tej miatt van, az kezelhető (lásd feljebb), ha alapból így van, az kicsit körülményesebb. Utóbbi esetben szerintem (mint ex-érintett) a legoptimálisabb megoldás a hátradőlve szoptatás: a baba a hasadon fekszik szopi közben, így a gravitáció lassítja a tejfolyást és ő is jobban tudja szabályozni. Kicsit macerás, míg megszokjátok ezt a pózt, de nagyon hasznos!

- És végül, minden ilyen "szopi-hiszti"-esetben csodát művelhet a sok testkontaktus, ami segít a babának megnyugodni és visszatalálni a cicihez. :)


Én arra biztatnálak, hogy ezeket mindenképp próbáld ki, mielőtt elhagyod a szopit, mert (kötődés ide vagy oda) szoptatni sokkal egyszerűbb, mint fejegetni, főleg hosszabb távon. Ha ezek bejönnek, hurrá, de ha mégsem, még mindig tudsz mást választani. Viszont ha a szopinak-tejnek egyszer vége, akkor már nincs mit választani..

Sok sikert! :)

2013. nov. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! Bár én is a szoptatás mellett vagyok de erről most nem fogok előadást tartani mert kérted:-) Azt próbálnám esetleg meg, hogy mielőtt szoptatod a babádat egy kicsit fejjél le a tejedből, így nem lesz annyira tele a melled és nem fog olyan nagyon gyorsan ömleni a picinek. Nálunk ez bevált mert bár nem hányt de fájt a hasa a hirtelen ömlő tej miatt. Ja és úgy csináld ahogy Nektek jobb mert ha nem leled benne örömöd és csak nyűglődsz a szoptatás miatt akkor nincs semmi értelme :-)
2013. nov. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt ilyen régen a kisfiamnál, hogy amikor a durranásig teli ciciből evett, akkor kihányta, mert nagyon hirtelen nagyon sok jött, nem is szerette.

Picit fejjél le, mielőtt szopizik, nem a teli ciciből egyen, és úgy ahogyan valamelyik válaszoló is írta, többször büfiztesd meg szopi közben.

Az üvegezést én is hagynám a helyedben, mert sokkal nagyobb macera lesz állandóan fejni és így fenntartani a mennyiséget.

2013. nov. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 kíváncsicska ***** válasza:
Mielőtt nekiállsz szoptatni azt a melled is fejd le egy kicsit amivel szoptatni akarsz, hogy ne lövelljen tej a szájába.Ne kifejd, csak annyit, hogy ne jöjjön magától.Nem szereti a babád, az enyém sem szerette ha a tej csak úgy automatikusan ment a szájába amit nem is tud lenyelni.A megoldás hogy kicsit csökkented a nyomást.Nálunk ennyi volt az egész
2013. nov. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!