Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kisfiam (10 hetes) újabban...

Kisfiam (10 hetes) újabban nem eszik normálisan. Mi lehet a gond? (részletek lennt)

Figyelt kérdés
Nekilát szopizni, max 10 perc után már dobálja hanyatt a fejét, csapkod, ficereg, majd elkezd nyöszörögni. Szív kettőt, eldobja. Végén már ordít. Pedig csöpög a tej a mellemből, amikor szívkodja, úgyhogy biztosan van benne. Azt hihetném, hogy jóllakott, de amikor a másik mellemre veszem, akkor ugyanezt csinálja. Megissza, amíg dől a tej, utána kezdi a műsort. Éhen nem hal, az biztos, de mi lehet az oka, hogy nem hajlandó rendesen szopizni, ha már nem dől a szájába a kaja? Sőt, néha ezekkel az 1-1 szívásokkal is beindítja, sprickol mindenfelé, de nem kell neki. Viszont a másikból meg igen - igaz nem sok. Naponta 4-5ször eszik csak. Korábban 1 óráig is szopizott, most meg műsorral együtt negyed óra, 20 perc.
2009. nov. 19. 19:30
 1/1 anonim ***** válasza:

Fájdogál a pocija közben ahogy a buborékok mozognak bent. Kislányom is így evett. Ha közel teszed a füledet a pocijához ilyenkor, akkor hallani is lehet, ahogy mocorog a poci.


Én azt csinálom ilyenkor, hogy a másik kezemmel felemelem az egyik vagy mindkét lábát szopizás közben, körkörös mozgást csinálok óvatosan vele, és így masszírozza a pociját. Aztán ha nyüszizik így is, akkor megszakítom a szopizást, és büfiztetem. Nem baj, ha olyankor mozgolódik a válladon, mert akkor legalább gyorsabban kijön a büfi. Büfi után viszont sokkal jobban érzi magát, és eszik tovább.

Ja, és az egyik mellből általában könnyebben jön a tejci. Néha azért is ficereg, és türelmetlen, mert már sokat kell dolgoznia hozzá, hogy megkapja a tejcit. Nem baj, hogy kevesebb ideig tart, nekem is kb ekkortól volt kevesebb idő a szopi.

Mintha erősebb lenne a tej, és nem kellene olyan nagy mennyiség, nem tudom. De szépen gyarapszik és nem éhes, az a lényeg.

2009. nov. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!