Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos a kisfiam és még...

8 hónapos a kisfiam és még nem tud ülni. Mászni is még úgy mászik, hogy a térdecskéit már húzza és utána előre bukik. Gond, hogy még nem tud ülni és mászni normálisan?

Figyelt kérdés
2011. máj. 31. 11:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. elméletileg 9 hónapos korban kell tudnia kúszni vagy mászni.
2011. máj. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem gond. Nem fejlődnek egyformán a babák.

Kislányom is 8 hónapos lesz, és kúszik mint egy veszett egér, de nem mászik. Négykézlábra áll, dülöngél előre-hátra, és ennyi. Ülni még nem tud, az etetőszékben is felborul néha. Bár próbálkozik mindennel, de még nem megy neki.

Nincsenek lemaradva, ne aggódj!


[link]

2011. máj. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem gond!Kúszni 9, mászni 10 hónaposan kell tudniuk.Az önálló ülés 8-9 hónapos kor.Időben van még a babád, és legalább próbálkozik a mászással, ami nagyon jó.Az én lányom egy hete múlt 8 hónapos.Nem kúszik, csak próbálkozik.A hasán körbe már kúszik, de ez még nem az igazi kúszás.Előre talán egyszer sikerült neki haladnia.Négykézlábra még nem állt, de mindig is utált hason lenni, számítottam rá, hogy ezeket később fogja csinálni.Ő is csak félig ül, csak előre hajolva, a kezére támaszkodva.És csak addig, amíg nem nyúl játékért, és ki nem mozdul az egyensúlyából.Ebből a félig ülő helyzetből már többször próbált mászni, de mindig ráhajolt az egyik lábára, és nem lett belőle semmi.De a kezét pakolgatta, és a bal lába térden volt.Én elvittem gyógytornászhoz, hogy megnyugodjak, mert úgy tűnt, hogy a 6.-tól a 8. hónapig alig csinált valamit.Csak annyit mondott erre, hogy ő most értelmileg fejlődött, mert egyszerre nem megy a kettő.És hogy tipikus olyan baba, aki mindent egyszerre fog csinálni.Gurulni viszont már fél éves kora óta gurul, megállás nélkül.Ne aggódj!
2011. máj. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem!

Az én lányom is így volt. Aztán egyik pillanatról a másikra rájött, hogy a kezét is rakni kell előre, nem csak a lábát. :-)

Ekkor volt 9 hónapos. Nincs elkésve, ne aggódj!!!

2011. máj. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!