Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 11 hetes kisfiam mostanában...

11 hetes kisfiam mostanában nagyon hirtelen kiszopizik viszonylag nagy adagot, és azóta szopi után nyögdécsel, sokszor visszajön neki miután már elaludt. Lehet összefüggés?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy nem bírja az "új" terhelést a pocakja és ezért érzi magát kényelmetlenül. /eddig 1 órát szopizott, most meg max fél óra alatt végez. Ráadásul tegnap 8 perc alatt 90et szívott ki/ Büfiztetem is, de akár kijön, akár nem, ugyanez van. Csak hason alszik, de mostanában ha leteszem, akkor arccal a matracba fordul és ficereg. Többször volt már, hogy elaludt és arra ébredt, hogy orrán száján visszajött :(((.
2009. nov. 20. 09:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Mi rengetegszer voltunk így, néha egész éjszakákat végignyögdécselt félálomban.Elvittem orvoshoz, aki azt mondta túletetem (kb.2 hét alatt 1 kg-ot hízott:)).

"Fogyókúrára" ítéltetett, minden egyes etetésnél 20 percet kaphat, (max. 5 perccel többet, ha még nagyon eszik).Meg voltam ijedve, hogy mit csinálok majd Vele, ha üvölt még a ciciért, de nem tette.Sokkal jobban érezte magát, a nyögdécselés is abbamaradt.A doki azt mondta, gondoljam csak el, én is milyen rosszul lennék, ha minden egyes alkalommal többet ennék, mint amit a gyomrom elbír, és igaza van.Azóta sokkal kevesebbet bukik, azt is többnyire akkor, amikor érzem hogy már nem kéne neki adni, de megsajnálom, mert cuppog érte.Ha leveszem cicről és sír, akkor mondogatom neki, hogy "már eleget ettél, mindjárt leér a pocidba, és megérzed".Bejön.:)

2009. nov. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ja, és még annyit hogy azóta a napi 8-9 szopiról először 6-ra, aztán 5-re, pár napja pedig 4-re csökkent az adagja.Nem is értem.:D
2009. nov. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Hmmm... ebben lehet valami. Ugyan a kisfiam közel ennyit sem gyarapszik :(, de valóban úgy érzem néha, hogy már nem kellene neki, csak cicizik és attól meg ugye jön a tej is. Kár, hogy szeret cicin elaludni :(, nehéz lesz tőle megvonni.

Nagyon köszönöm a tapasztalatot!

2009. nov. 20. 11:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!