Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyatej elapasztásánál mi...

Anyatej elapasztásánál mi lesz a bennmaradt tejjel?

Figyelt kérdés
Sajnos a 1,5 hónapos babám egyszerűen nem bírja az anyatejet. Már próbálkoztunk minden csodaszerrel, teával, én is csináltam tejfehérje diétát is, de így se működik a dolog, nem megfelelő minőségű a tejem, ezért a gyerekorvos javaslatára elapasztom. Utánaolvastam, minél kevesebbet fejek belőle, csak ha nagyon feszít, borogatom és masszírozom, illetve homeopátiás bogyókat is használok, mostmár nagyjából elapadt, már alig csepeg a mellemből, az is csak esténként, viszont érezhetően van benne még tej, mert még kemény. Mi lesz a sorsa a bennmaradt tejnek?? Felszívódik? Vagy meg kell próbálni kifejni??? Első babám, még nem volt tapasztalatom ilyen téren, és nem is szerettem volna, ha lenne, de sajnos ez van.

2013. nov. 26. 19:12
 1/10 anonim ***** válasza:
55%

Mit jelent az hogy nem bírja?

Csak,mert nem értem,hogy ha van tejed,ami a legjobb egy újszülöttnek,és te inkább tápszert adsz neki?

Csak mert az én babám sem bírta a tejem eleinte,nagyon erős volt neki,és borzasztóan fájt a hasa tőle.Nekem a kórházba mondták,mikor bevittük,mert annyira ordított a fájdalomtól,hogy a tejemtől lehet.De nem mondták,hogy ne szoptassak,és nem is adtam fel,szoptattam tovább.

Igaz sok síros esténk volt,3 hónapos koráig fájt a pocija,de megérte,mert 6 hónapig csak anyatejes volt.

Azóta is szopizik,de már nem annyit,hisz már 11 hónapos.

Szerintem ne add fel ilyen könnyen!

2013. nov. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem mindig mikor feszül fejj egy kicsit és szépen lassan teljesen el fog apadni.

Utolsó! Te inkább 3 hónapig nagy fájdalmakat okoztál a gyerekednek, csak, hogy elmondhasd, hogy szoptattál? Gratulálok.

2013. nov. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%

Igen,inkább.Soha életében nem fog arra emlékezni,hogy neki fájt a hasa,és fájdalmai voltak.

De az anyatej jótékony hatását,azóta is érzi,és azt nem pótolja semelyk tápszer sem.

Inkább egy kis sírás,mint hogy a tápszerhez nyúljak,ha nem muszáj,hisz volt/van elég tejem.

2013. nov. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%

Az igen! Jó éjszakát, a véleményemet pedig inkább megtartom magamnak.

Kérdező! Egyre nagyon vigyázz, be ne gyulladjon a melled, mert annak csúnya vége lehet.

2013. nov. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az, hogy nem bírja, azt jelenti, hogy egyszerűen nem volt megfelelő a tejem, kb. mintha fehér víz lett volna, bármit ette, bármit csináltam. Nem a hasfájásról volt szó, mert hasfájás nélküli gyerek nincs, de amikor épp 72 órája nem aludt a gyerek 3 percnél hosszabb ideig, és magától egyszer se tudott kakilni, ill. amikor rásegítésnél kaki helyett vagy víz vagy zöld nyálka jött, szerintem érthető a döntés... a tápszertől rendbejött szegényem, és ugyan én is anyatej párti lennék, de nem fogok neki több fájdalmat okozni.
2013. nov. 26. 19:33
 6/10 A kérdező kommentje:
Második válaszoló, köszi a segítséget!
2013. nov. 26. 19:35
 7/10 anonim ***** válasza:

A szervezet szépen eltakarítja a felesleget, ha feszül akkor kell csak fejni, épphogy ne fájjon.


Viszont nekem is fenn akadt a szemem a "nem megfelelő tejtől". Biztos, hogy ettől? A kicsinek milyen tápszertől múlt el a fájdalma? A vízszerű tej nem csak a tej eleje volt? Később jön ki a zsírosabb, táplálóbb tej.


Sajnálom, hogy ilyen nehéz időszakotok volt, remélem tényleg ez a megoldás, mégha kicsit furcsa is, hogy nem bírja a tejedet. (Tényleg másét, az anyatej osztóból próbáltátok? Téged elküldtek kivizsgálásra?)

2013. nov. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
43%

"Soha életében nem fog arra emlékezni,hogy neki fájt a hasa"



Te nagyon hülye vagy! Az nem számít, hogy ott, akkor éppen óriási fájdalmai vannak? Ennyi erővel vered is, meg molesztálod, úgysem emlékszik majd? Ekkora szánalmat így korán reggel. Az eszem megáll, minek neked gyerek, ha nem emberként kezeled? Amúgy meg semmivel sem rosszabb a tápszer, rengeteg gyereket ismerek, aki egy évben két hetet jár bölcsibe meg oviba, pedig tápszert soha nem kapott. Az én tápszeres lányom pedig még soha az életben nem volt még csak megfázva sem... Látod? Pedig én nem kínoztam baba korában!

2013. nov. 27. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Elég szomorú és primitív dolog mást ismeretlenül lehülyézni, csak mert a véleményét, szitokszó nélkül leírta. Nem is ad választ a kérdezőnek sem vele...

Biztos tudja az orvos miért sír a baba, de szerintem ezer más oka is lehet, de mégis csak orvos...

Az is furcsa, hogy az anyatej ilyen gyötrő tud lenni, hogy inkább elapasztják, kíváncsi lennék, hogy ezt a problémát ahol nincs tápszer, hogyan oldják meg...Mert csecsemők ott is születnek...

Szóval kedves utolsó, kicsit gondolkozzon el a stílusán... Attól, mert akihez szavait intézte "hagyat" szenvedni a gyermekét, mert - joggal - úgy érezte, ez hasznos a csemetéjének, attól még nem rossza szülő!

Kedves kérdező,amint már korábban egyik hozzászóló írta, mindig csal egy kicsit kell fejni, hogy ne feszüljön, aztán szépen lassan el fog apadni pár héten belül. Ha fáj, fejés, és borogatás...

2013. nov. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen, idő közben meglettek a vizsgálati eredmények is, a gyerek laktózérzékeny, az én tejemben pedig kimagaslóan sok volt a laktóz. Ezt mi kizártuk, mivel mindig lefejtem a tej elejét, hogy a laktózban gazdagabb részt ne kapja meg, de a hátul lévő tejben is túl sok volt.
2013. nov. 29. 09:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!