Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért érzem magam rosszul, ha...

Miért érzem magam rosszul, ha úgy érzem minden tőlem telhetőt megteszek? Mit tegyek, hogy ne legyen bűntudatom?

Figyelt kérdés

Öt napja szültem és még mindig nincs tejem. Nem kevés, hanem 2-3 cseppnél egyáltalán nincs több, sajnos semmi. A melleim is teljesen puhák. A baba már a kórházban is tápszert kapott és itthon is azt kap.

Ennek ellenére nem adtam még föl (bár anyu szerint sincs értelme küzdeni). Folyamatosan mellre teszem a babát tápszer előtt, mert a védőnő szerint az a pár csepp is kell neki és hogy a folyamatos ingerléstől is megindulhat (szívesen nyammog rajta, de 10perc alatt kb 3-4-et nyel, de van, hogy be is alszik). A doktornő szerint ki is kell fejni a maradékot (Tisztességgel kipréselek további 3 cseppet). Masszírozom is őket rendszeresen. Iszok napi 3-4 liter folyadékot, többek között szoptatós teákat, köménymagos levest, ma már sört is. Mindent, amit ajánlanak kipróbálok. Ma a gyerekorvos azt mondta, hogy sok pihenésre is szükség van, hát igyekszem, bár erre kevés a lehetőségem, de ha szerinte ez is közrejátszik, akkor többet pihenek.

Nagyon szeretnék szoptatni és még bízom benne, hogy összejöhet. Ha nem is kizárólag szoptatás, de legalább fele anyatej, fele tápszer.

Nem tudom, mit lehetne még tenni, de rettenetes anyának érzem magam, amiért képtelen vagyok táplálni a saját gyerekem. Számtalan friss anyuka vesz körül, akiknek semmi gondjuk nincs a szoptatással. A kórházból is mindenkiből ömlött. Pedig lassan fel kell adnom, mert ha eddig nem jött a tejbelövellés, akkor már sokáig nem várhatok rá. (A kórházban azt hittem, hogy megtörtént mert két napja rettenetesen kemények voltak a melleim és fájtak. Akkor kezdett el jönni az a pár csepp, ami már nem volt átlátszó. De azóta sincs semmi :(


2013. dec. 10. 19:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Ezért egyáltalán nem vagy rossz, anya, adj neki tápszert, ha nincs tejed, és ne tedd tönkre a szép pillanatokat a félelmeiddel. Másrészt: császáros voltam, és a kórházban töltött idő alatt (5 nap) nem volt tejem, csak 4-5 csepp, vízszerű. Mikor hazajöttünk, hozott a férjem tápit, mert csak nem éheztetem a gyereket. Elkezdtem szoptatni, az esélytelenek teljes nyugalmával, de a tápi is be volt már keverve, csak azért tettem mellre, hogy majd könnyebben fogadja a fél kortynyi tejem után a cumisüveget, és kb 10 percig intenzíven szopott, majd elnyúlt, és aludt is, mi meg nem hittünk a szemünknek. Szóval van esély, dolgozni kell, ha látod értelmét, de ha úgy látod, hogy nincs tej, akkor ne stresszelj, irass tápit nyugodtan, hidd el, jó anya vagy:) (9 hónapos a lányom, és még szopizik) Gratulálok a picihez!
2013. dec. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
2 hete születem. A szobatársamnak még 2 csepp teje sem volt, örülj igen is annak a 2 cseppnek mert valóban hiszem, hogy az is számít. Abból a 2 cseppből még lehet holnapra 4 csepp, majd 6 csepp majd 10 csepp. Igen is tedd cicire, mert nem csak az evés miatt jó a babának cicin lenni ha nem maga a cicizés is jó hatással van rá. Ettől nem vagy rossz anya, próbálkozz és majd lesz valami. Tényleg hidd el, hogy az a néhány csepp is nagyon sokat segít a kis testének. A szoptatás ugyan olyan kérdés mint a szülés, senki nem lesz attól jobb vagy rosszabb anya mert hüvelyi úton szült vagy császárral. Ahogy sikerül úgy lesz. Van akinek a szoptatás sikerül, de később pl. tök válogatós lesz a gyereke vagy majd a bilizés megy nehezen, nálatok a szoptatás nehezebb, de később meg más fog nektek jobban menni. Ne idegeskedjél, sem a szülés sem a gyerek nevelés nem úgy alakul ahogy az ember eltervezi, lesz ahogy lesz és kész. Én pl. a szülésre mondtam, hogy én egy hős leszek és pik-pak megszülöm a gyereket minden fájdalom csillapító nélkül. Hát kértem EDÁ-t, és még vagy 3 féle gyógyszert nyomtak belém. Erősen cumisüveg ellenes voltam, amikor a fiam a kórházban már 2. napja csak órditott az éhségtől akkor bizony adtam neki egy üveg vizet és egyből elcsendesedett, azóta nem utasítom el a cumisüveget és azóta is kap néhány korty vizet ha még nem telt el a 3 óra a két szopi között. Nekem viszonylag hamar lett tejem 3-4 napra, de kevés volt (30-50 csepp) nem tudom neked segít e, de én minden szopi után lefejtem még kézi fejővel, és 3-4 nap múlva már nagyon sok lett. Mai napig fejem, de csak reggel este.
2013. dec. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 xStefix ***** válasza:
62%

Még mielőtt feladod: szerintem keress meg egy szaktanácsadót!

Lehet, hogy olyan dolog van a háttérben, amin lehet változtatni, ezt ők valószínűleg tudni fogják. Ezután még mindig dönthetsz úgy, hogy nem próbálod tovább, ha nem bírod vagy nem látod értelmét.


De nyugodj meg, mert amit már eddig is megpróbáltál, az bőven "elég" mások szemében is. Legyen megfelelő önmagad számára is. :)

2013. dec. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Most megint optimista lettem.

Jóval tápszer előtt nyűgös volt, rátettem cicire. Tej továbbra sem igazán volt, de talán néhány cseppel több. A végén felbüfizett egy kis levegőt, ami a védőnő szerint nagyon jó, mert ha levegő volt, akkor nyelés is. És akkor akadt valamennyi nyelni való.

Ráadásul volt türelme hozzá, hogy mindkettőre rátegyem egy kicsit (közvetlenül tápszer előtt nem szokott, mert akkor már nagyon éhes). A végén kifejegettem a maradékot, ami még mindig kevéske, de több, mint szokott. Vagy 10 csepp mellenként és egy icipicit spriccelt is, amikor megnyomtam. Bízom benne, hogy napról napra több lesz. Addig biztosan nem adom fel, amíg a pici is hajlandó próbálkozni. Párommal minden esetre rettenetesen örülünk minden egyes cseppnek. És amíg haladunk, addig biztosan nem hagyjuk abba :)

2013. dec. 10. 21:31
 5/18 xStefix ***** válasza:
70%

Ügyes vagy! :)

Ami még segíthet: sok-sok bőrkontakt! Vedd oda magadhoz egy szál pelusban, közben persze legyen elég meleg, és élvezzétek egymás társaságát. Simogasd, masszírozd, beszélj hozzá, ha akar, aludjon, ha akar, hadd szopizzon egy kicsit... Ez csodákat tud művelni, hormonálisan is. Próbáld meg! ;)

2013. dec. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszi, megpróbálom ezt is :)
2013. dec. 10. 22:14
 7/18 anonim ***** válasza:

Nagyon jól csinálod és remek anya vagy, hogy ennyire keményen megküzdessz az anyatejért.

Tényleg igaz amit mondanak, minden csepp fontos, úgyhogy abba ne hagyd akárki akármit mond. Csak akkor hagyd abba ha már TE úgy látod nem akarod tovább csinálni.

Nekem is nagyon kevés tejem volt. Iszonyat mennyiségű folyadékot ittam naponta (kb 5 litert, konkrétan már hányingerem volt a víztől), sokszor cicire tettem a babát és kivétel nélkül minden egyes szoptatás után fejtem, kb 15-20 percet mellenként, mellette szoptatós tea, alkoholmentes sör és minden amit csak mondtak. Aztán elkezdett jönni a tej, kb 3 hét után 10-20 ml. Szépen lassan egyre több volt. Volt, hogy elkezdett csökkenni ez a mennyiség, akkor még a legnagyobb kupi közepén is képes voltam lefeküdni pihenni, ha a baba is elaludt. Meg is lett az eredménye, újra jött a tej.

Most 7 hónapos a babám, a mélyhűtő mindhárom fiókja tele van a tejemmel és kb annyi tejem van amennyit akarok. Már nem is kell fejnem állandóan, csak napi 3szor kb.

Sok sikert és ne add fel! Bízz magadban és az ösztöneidben!

2013. dec. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Én biztosan nem adom fel, amíg a babán látom, hogy hajlandó szopizni. Most meg, hogy egyre több cseppnél járunk, pláne nem adnám fel. Ma már kibírta mindkét cicin a 10 percet a tápszer előtt. Az egyiknél ugyan csak egyszer nyelt, de a másiknál már vagy 6-7 nyelés volt. (Remélem volt is mit, mert amúgy nem szokott közben hallhatóan nyelni) A gyerekorvos is azt mondta, hogy az a néhány csepp is kell neki. Ráadásul a technikánk is sokat javult, mert már nem fáj és nem sebesedik ki a mellbimbóm.
2013. dec. 11. 10:54
 9/18 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Na látod máris látszik, hogy van eredménye. Be fog ez szépen lassan indulni.


5 nap után tökéletes ez a mostani eredményed. A tejtermelés beindulásához idő kell. Több nap, több hét alatt áll be a kereslet-kínálat arány.


Mindent teljesen jól csinálsz, csak így tovább.

2013. dec. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Nekem 5. napon kb. 20ml volt napi 6-8 alkalommal, aztán mikor haza jöttünk akkor fejtem szopi után és kb. 10. napra lett elég tejem. Minél több szopi, és fejjed kézi vagy elektromos fejővel.
2013. dec. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!