Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért egyre kevesebb tejem ha...

Miért egyre kevesebb tejem ha mindent megteszek? Szoptatok, leszívok (ezt odaadom a babának), iszom a laktoherbet, pihenek, eszek rendesen.

Figyelt kérdés
Az utóbbi napokban egyre kevesebb a tejem nem tudom miért,a baba meg folyton csak sír mert éhes.Eddig 130ml-t is tudott szopizni de az utóbbi időben csak 60-at tud mindkét mellből,utána sír rágja az öklét.Próbáltam leszívni,de nincs mit nem hagy benne,mert nincs mit benn hagyni és érzem is hogy szinte üres.A baba 7 hetes lesz hétfőn.Van valami ötletetek,mert meg fogok őrülni.
2013. jan. 4. 20:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
ne szivd le,hanem szoptasd meg surubben.attol nem termelodik tej hogy leszivod.attol viszont igen ha o szopik.
2013. jan. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

így vagyok lassan én is, az én babám most egy hónapos. Az éjszakai adagját kellett odaadnom, mert egyszerűen nem telik meg tejjel a cicim ilyen rövid idő alatt. Óránként sír szegény, hogy éhes. :( Pedig én is iszom a teát, pihizek, kajcsizok, napi 3-4 litert iszom. Nekem azt mondták, hogy próbáljak kézzel (is) fejni, mert az is testi kontaktus, hátha.

De nekem van vészhelyzet esetére tápszer, bár még ki se bontottam, csak azért van, hogy ha tényleg vészhelyzet lenne, akkor se essek pánikba. Szerintem te is írass fel a gyerekdokival (olcsóbb), csak hogy ne pánikolj és ne ess kétségbe. Megnyugtató tud lenni a tudat, hogy van! Nem feltétlenül kell használni, csak legyen. :) Legalább ennyivel kevesebbet aggódsz!

Milyen gyakran fejsz?

2013. jan. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
minden szopi után ,meg van hogy közben is.Azt hittem attól is termelődik ha sűrűn leszívok,de nekem kevesebb.
2013. jan. 4. 21:19
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szoptatási tanácsadót hívjatok fel!

Ha nincs orvosi oka tegyétek el a mérleget, csak bepánikoltok tőle: 4-5 pisis (egy evőkanálnyi mennyiségű is) elég naponta! Ne nézzétek az órát, addig legyen cicin, amennyit és ameddig akar! Növekedési ugrás van ebben az időszakban, tegyétek 1,5-2 óránként mindkét cicire, ha meg sír pláne! pár nap és rendben lesz, ne nyúljatok tápszerhez, attól még kevesebb tej lesz! Nem biztos, hogy csak azért sír, mert éhes, ők még nem tudnak másképp kommunikálni! Én szoptatási tanácsadót hívtam, ha gondom volt, ha nem segített volna, már nem szoptatnék.

2013. jan. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi is hét hetesek vagyunk és ugyan ezzel kinlódunk... két napja puhák a cicijeim, alig van tej és folyamatosan szopizna a baba..
2013. jan. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 xStefix ***** válasza:
83%

Az anyatej nem két szopi között termelődik leginkább, hanem a szoptatás alatt! Vagyis, azzal, hogy vártok többet és többet a következő szopiig, nem nőni fog a mennyiség, hanem éppen csökkenni! Az időhúzással csakis a következő egyetlen szoptatás adagja lesz több - viszont, mivel ritkábban ürül így a mell, szinte azonnal csökkenni fog a további tejmennyiség. Ezzel pont azt éritek el, amit nem akartok!

A megoldás: többször szoptatni, ahányszor csak a baba jelzi! Minél többször és alaposabban ürül ki a cici, annál hatékonyabb a serkentés. Így fokozódik a hormontermelés és nő a tejmennyiség. DE, ez nem azonnal történik meg! Ahogy többször kezdtek szoptatni, egyre üresebb lesz a cici, egymásba érhetnek a szopik; de mindez normális. Kb. 2-4

napba telik, amíg a szervezet kapcsol, hogy több tej kell - vagyis addig tessék kitartani és türelmesnek lenni!

És még egy: a lapos cici nem azt jelenti, hogy kevés a tej! A kezdeti telítettség normálisan csökken le ilyenkorra, mert elmúlik az ödéma és megszűnik a korábbi TÚLtermelés. Vagyis, amikor plötyi lesz a cici és már nem tudtok fejni szopi után - akkor van PONT elég tej. Ekkor áll be a kereslet-kínálat egyensúlya. Erre érdemes törekedni, nem a feszülő cicikre.

2013. jan. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
próbáld ki a búzasört! Nem kell berugni tőle :), de egy üvegtől semmi baja nem lesz babának, nekem bejött... Esetleg kérdezz rá az orvosodtól!
2013. jan. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!