Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy áll be a kereslet-kínálat...

Hogy áll be a kereslet-kínálat rendesen, ha kislányom 6-8 órát alszik éjszaka egyhuzamban, napközben pedig 1,5-2 óránként kér enni?

Figyelt kérdés
Keljek fel éjszaka fejni? Mert ha eltelik 6-8 óra szoptatás nélkül, akkor a szervezet nem úgy érzi, hogy nem kell elég tej? Napközben meg már nem termel annyit, mint amennyi kéne.
2013. dec. 12. 08:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Elvileg beáll erre a rendszerre, nálunk legalábbis beállt. Aztán borította is a fiam, pedig nagyon kényelmes volt. :) Mióta érzed, hogy nincs elég tej napközben? Ha csak 1-2 napja, akkor folytasd így, tedd mellre többször, be fog állni.
2013. dec. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Eleinte csak 4-5 órákat aludt éjszaka, akkor nem volt még gond. De már vagy 1,5-2 hete egyre hosszabbakat. tegnap is már 7 órát aludt, ma meg majdnem 9-et. Szóval a héten érzem mintha kevesebb tejcsi lenne neki napközben. Ezelőtt 3 óránként evett kb, most meg kéri nagyon gyakran a cicit.

Nem merem két mellből etetni, mert nemrég álltunk vissza rá egy gyulladás miatt. Azóta a pocakja sem fáj. Inkább etetek óránként, nem probléma.

De akkor nem probléma a szervezetnek egy ekkora kihagyás? Vagy számítsak rá, hogy éjszaka folyni fog a tej, és inkább fejjek, hogy napközben elég legyek?

2013. dec. 12. 08:40
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor érdemes fejni, ha nagyon feszül a mell, és a Pici nem akar belőle szopizni. A melled be fog állni a babád igényére, nem aggódj. Lehet, hogy csak pár napig fog ilyen nagyokat aludni, de ha meg meg így marad, akkor a tejtermelés is hozzá igazodik...
2013. dec. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nektek legyen igazatok :9 Köszönöm a hozzászólásaitokat!
2013. dec. 12. 08:51
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

akkor áll be, amikor a baba magától kialakít egy rendszert. amúgy gondolom még picike, szóval most még feszülni fog a cicid, ha mondjuk éjjel nem 3 hanem 8 órát is alszik egybe.

(nekem ilyenkor KOCKÁRA keményedett, komoly. mintha egy fakocka-implantátum lett volna bennem) :)

kb.2,5-3 hós korára észre veszed, hogy időpontok köré rendeződnek az evések, és hetekig hasonló időpontokban kér enni. - de mindig van valami, ami borítja ezeket - később ébred reggel, szurit kap, beteg, jön a foga, új élmény éri, csavarogtok egész nap, stb.

----------------------

az a tény nyugtasson meg, hogy a tej az szopi közben is termelődik, és nem a mellben tárolódik, tehát bármekkora mennyiséget ki tud szolgálni a cici. (ezt nem hiszik el sokan, de mondjuk nem is csodálom, annyira kevesen szoptatnak, meg adnak kiegészítést, én fogadást kötnék bárkivel, bármennyiről. egy nő, akinek újszülött babája van, és a gyereke 20 ml-t szopizik táplálni tud egy babát, aki mondjuk 4 hónapos és 150 ml-es igénye van - ezt csinálták annak idején a szoptatós dajkák. csak sajnos már kihalófélben van az az orvos és védőnő, aki ezt az anyával tényleg meg akarja értetni)


ne aggódj, majd idővel beáll a cici. nekem már nem csepeg, nem spriccel, nem fáj, pedig van, hogy 1 óra van, hogy 6 telik el két etetés közt (éjjel legalábbis)

hat és fél hónapja kizárólagosan és igény szerint szoptatok :)

ja és kicsi cicim van, és kb. 4-5 nap után indult be a tejem igazán, az első babám, és hallgattam olyan anyákra, akik 22 hónapig táplálták mellből több gyereküket is :)

2013. dec. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Még csak egy hónaposak vagyunk :)

Tudom, hogy termelődik folyamatosan, mert 3 hete mellgyulladásom volt, és alig volt tejem, de azóta minden rendben van. Szépen visszajött. De akkor fejtem is meg szoptattam is ezerrel. Kemény volt. Nem akarnám végigjátszani megint :(

De hiszek nektek, és ha azt mondjátok nem lesz gond, akkor úgy is lesz! Elég tapasztalatlan vagyok még, első baba. Az internet a tanácsadóm :)

Köszönöm még egyszer!

2013. dec. 12. 09:17
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, be fog állni igény szerint. És éjjel tényleg csak akkor fejjél le belőle egy kicsit, ha feszül. És csak annyit, hogy ne feszüljön. Pár éjszaka biztos úszni fogsz a tejben, de aztán beáll szépen. :)
2013. dec. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!