Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 5 hetes a babám. Eddig cumisüv...

5 hetes a babám. Eddig cumisüvegből eszik (nagy mellbimbók miatt le kellett fejnem). Most már tudom mellre tenni, de sajnos nem szopik aktivan. Nagyon szeretném, ha tudna szopizni rendesen, de nem tudom hogyan. Mit kell tennem?

Figyelt kérdés
Gondolom megszokott cumisüvegből enni, az könnyebb munka, mellen dolgoznia kell, néha aktívan szopik de csak kb fél vagy 1 percig, aztán kevésbé aktívan és nem sok idő után már el is alszik :(. Cumisüvegből kapja a pótlást. Most Medela SNS-re gondolok, de az elég marcerás. Illetve olvastam hogy valaki Medela Calma cumit javasolta, nem tudom hogy az mennyire segíthet..
2013. jún. 6. 04:16
 1/4 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem megemlíteni, hogy nem sok a tejem(kb 450-500ml-t fejek naponta) de valószínű elég a babámnak(kislány, 2.9kg-mal született, most 4kg). Gondolom ez még nehezíti a helyzetet :(
2013. jún. 6. 04:56
 2/4 anonim válasza:
Én is pont ugyanebben a cipőben járok. Azzal a különbséggel, h a babám be se akarja kapni a cicimet. Te hogy veted rá erre?
2013. jún. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Szia! Probálgattam egyik mellemet kinálni kezdettől kezdve, nem nagyon tudta megkapni vagy ha igen, akkor se nagyon akarta szívni. Probálj meg éjszaka, félállomban könnyebben lehet rávenni.
2013. jún. 6. 13:36
 4/4 anonim ***** válasza:

A (fél) álomban való etetés nagyon jó ötlet:), sok cumizavaros baba ilyenkor elfogadja a mellet.

Próbáljátok meg, hogy szopi előtt kiváltjátok a leadó reflexet, hogy a babának könnyebb dolga legyen, majd szép fokozatosan ezt elhagyni.

Illetve a tejet/ pótlást ne cumisüvegből, hanem fecskendőből, kispohárból adni.

Jó megoldás lehet a Calma(bár lehet hallani "calma- zavaros" babákról is:( ), ill. a szoptanít is.

De mindenek előtt, mielőtt ezekre beruháznátok, szerintem érdemes lehet szoptatási tanácsadóval találkozni.

2013. jún. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!