Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egészen pontosan hogyan kell...

Egészen pontosan hogyan kell masszírozni a csomókat?

Figyelt kérdés
Mindenki mondta, hogy ha érzek csomót, meleg zuhany alatt/után masszírozzam ki. Körkörösen a csomó körül, majd kifelé a bimbó felé. Ennyit tudok, de nem változik semmi. Van egy fájdalmas rész a mellemben, a jobb mellemben a hónom alatt, csomót annyira nem érzek, inkább egy hosszúkás részt, mint egy ín, és az fájdalmas (nem nagyon, de kellemetlen és nyilalgat, ha megnyomom). Ez az lenne? Nem tudtok videót mutatni arról, hogy kell csinálni a masszázst? Tök béna lehetek, de nekem nem változott masszázstól semmi sem. Sokszor szoptatás alatt is belenyilall a fájdalom, nem erősen, de kellemetlen. Nem akarom, hogy begyulladjon. Mit csinálhatok rosszul? Van más tippetek? Bármit örömmel fogadok. Első baba, első szoptatás, 1 hónapja csinálom.
2013. dec. 20. 12:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez tejcsatorna eltömődés. Lehet hosszanti irányú is, akkor nem egy csomó, hanem egy csík.

Én nem álltam soha zuhany alá. Megtöltöttem egy henger alakú csavaros üveget olyan forró vízzel, amit még elviselt a bőröm, bezártam az üveget és azt görgettem a fájdalmas rész felett.

A masszázst így kell csinálni, ahogy leírtad, bimbó irányba simítani, és olyan erővel nyomni, ahogy még elviselhető a fájdalom, tehát kell erőt kifejteni, de nem brutálisan nyomni.

És ha ez a kettő megvan, után kell mellre tenni a babát, lehetőleg olyan pozícióban, hogy a baba álla legyen a csomó irányába, mert ahogy szopik, az álla irányába szív a legerősebben.

Ami még egy lehetőség, a babát a hátára fekteted a francia ágyon és fölé helyezkedsz négykézláb (alkartámaszban) és úgy szoptatod, így még a gravitáció is segít, így a leghatékonyabb, de ez függ a babától is, hogy hajlandó-e így szopni. Úgy is lehet, hogy Te fekszel a hátadon és apuka odatartja a babát, hogy az álla a csomó felé legyen.

Ezt kell ismételgetni, minden szoptatást a fájós mellel kell kezdeni, és ha a másik eközben túltelítődne, akkor abból kifejhetsz egy keveset. Két szoptatás között ismételheted a görgetés-masszázst majd fejéssel folytatsd.


Kb. egy-másfél nap alatt megy ki a csomó így, és utána még 2-3 napig normális, hogy érzékeny a helye, de már nem csomós.


Így szépen elmúlik. Legközelebb meg amint észlelsz egy ilyet, azonnal kezd el intenzíven, annál kevésbé durvul be és hamarabb is múlik.

2013. dec. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 xStefix ***** válasza:

Annyit még hozzátennék az előzőekhez, hogy ne az ujjad hegyével nyomd a melled, hanem inkább a tenyereddel, a kézéleddel. És inkább simítás legyen, a bimbó felé, ne erőteljes nyomás befelé, ugyanis ha nagyon meggyötröd magad, azzal az elzáródásnál tejet préselhetsz ki a környező szövetekbe, ami steril gyulladást okozhat.


Illetve én biza megkértem múltkor apát is, hogy segítsen rá, mert annyira hüe helyen volt a záródás, hogy a fiamat nem nagyon tudtam odafordítani. 2 napig kellett csak így és fejéssel rásegíteni, nem lett belőle gyulladás.

2013. dec. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!