Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Milyen erzes a szoptatas?

Milyen erzes a szoptatas?

Figyelt kérdés
Ne haragudjatok, valoszinuleg butak a kerdeseim, 21 hetes kismami vagyok. Szegyenlem, de nagyon felek a szoptatastol, hogy faj-e, hogy valamit majd rosszul csinalok, meg eleve, hogy eddig csak "apukae voltak" a cicik, nem lesz fura a babaval? Kerlek irjatok mindent, tapasztalatokat, tanacsokat, de legfokepp a kerdesekre valaszt, ha tudtok. Elore is koszonom.
2013. dec. 27. 22:54
 1/3 anonim ***** válasza:
77%
Nem fogok hazudni neked, mert én is megköszöntem volna annak, aki legalább céloz rá, hogy van rá esély, hogy nem fog minden simán, magától menni. Én azt hittem, a szülés után már nem lesz semmi gond, csak azon legyünk túl. Aztán jött a szoptatás. Nekünk nem ment. Eleinte egyáltalán nem. Rossz pózt próbáltunk, lassan indult be a tejem, a baba éhségében vadul neki esett a bimbónak, sebes lett, fájt, stb. Aztán beindult a tej, feszült a mellem, ezért alig tudta szegénykém bekapni, mert kerek lett és kemény a mellem. A póz sokáig nem stimmelt. Sokat tud segíteni tapasztalt ismerős, de ha nincs a közelben, akkor sok oktató videó van a neten is. Nem adtuk fel, az első hetek fájdalmai és sikertelenségei ellenére sem. Próbáltunk vagy 4 -5 féle pózt, bimbóvédőt, van mellszívóm is, mert amikor feszült a mellem, leszívtam belőle így elérhető lett a mellbimbó, plusz szoptatás után a maradékot leszívva sikerült a mennyiséget is növelni, szépen lassan. Szóval eleinte sok elmélet, utána pedig sok-sok gyakorlás, én ezt javaslom. Az apukáról pedig: a párom szerint a látvány elképesztően szép, meghitt, a tejem pedig finom :) megkóstolta egyszer üvegből :) Szóval ne aggódj, menni fog, és még az is lehet, hogy nektek simán, mert a baba is ügyes lesz és te is, és hamar összeszoktok! De ha adódnak is gondok, ne add fel! Most néhány héttel később már azt mondom, megérte küzdeni, mert már egyáltalán nem fáj, hatalmasakat nyel a babám, élvezet nézni a jóllakott, mosolygós pofiját a végén, vagy mikor cuppog és nyújtózik, mintha azt mondaná, "ejj, anyuci, ez nagyon fincsi volt" :))))) Szép élmény, ne félj tőle!
2013. dec. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát eleinte nem kellemes. Nekem szoptatási tanácsadó segített, mert mindenki azt mondta, hogy azért fáj, mert rosszul teszem mellre, de nem így volt. Kb. 3 hétig olyan volt, mintha nyúznának. Iszonyatosan fájt, de aztán kb. 2 nap alatt teljesen elmúlt. Visszagondolva, lehet, hogy csak a császármetszés, gyógyulás, első baba- fáradalmaim miatt éreztem annyira szörnyen fájdalmasnak.


Apa nem furcsállta egyáltalán, én egy kicsit igen, mert eleinte nagyon sután ment a dolog, a kórházban (6 napig voltunk bent) nem is szopott a fiam, szóval féltem, h mi lesz itthon. Itthon viszont rákapott, és még mindig szopis, most 9 hónapos.


Ne félj, lehet, hogy közhely, de tényleg minden ösztönösen jön majd, meg van még 20 heted, és azalatt is rengeteg dolgot megtanulhatsz. Normális, hogy tele vagy kérdésekkel, hidd el, mindenki így van ezzel.

Boldog babavárást! :)

2013. dec. 28. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hááát... rosszul hangzik... eddig én is csak a szülésen való parázásig jutottam... :(
2013. dec. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!