Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Milyen érzés a szoptatás?...

Milyen érzés a szoptatás? Kellemes vagy kellemetlen?

Figyelt kérdés
2012. máj. 22. 16:11
 1/8 anonim ***** válasza:
38%
Bár nekem még nincs gyerekem, de az a véleményem, hogy a természet ezt úgy találta ki, hogy ne legyen az anyának kellemetlen. Én úgy hallottam, hogy kellemes. Ez egy nagyon szoros intim kapcsolat az anya és a gyerek között.
2012. máj. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát nagyon kettős dolog.


Én 3 napig tudtam szoptatni egy elég durva fertőzés miatt - borzasztóan fájt, de imádtam, amikor megnyugodott tőle a manó. Szóval nem tudom, vegyes, ha a fájdalom elmúlik, akkor biztosan szuper.

2012. máj. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%
Nagyon megindító dolog és természetes de amikor a vér folyik a mellemből mert nincs tej de a babám próbálná szívni akkor nagyon FÁJ!!!!
2012. máj. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon fájdalmas volt..(nem lapos és nem is beforduló a mellbimbóm)tehát nem volt semmi nehezített körülmény..bár a picik,nagyobbik 4 éves 4620gr és a kicsi 2 éves már 4320grammalszülettek..lehet ezért de olyan vákumjuk volt,majd megőrültem...hajtott a dolog hogy van tej,és ez a legjobb neki ha így közvetlen tőlem kapja,aztán mind a 2 vel 1-1 szer begyulladt a mellem (nem kívánom senkinek)inkább 2szer császározzanak mint egy mell gyulladás.. az elején mind2nél 3-4hétig bírtam fogszorítva ,majd előkerült az elektromos mellszívó és fejtem , cumisüvegből adtam...Van akinek kellemes,nem tudom nálunk mi volt a gond lehet nagyon mohók voltak..de nekem nem volt kellemes érzés....
2012. máj. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Már nagymama vagyok, egy fiam van, őt nyolc hónapos koráig problémamentesen szoptattam. Mielőtt mellre tennéd majd a babát, igyál meg 1 deci folyadékot, ha szereted a tejet, azt. Nyomj ki egy pici tejet a melledből, és azzal kend be a mellbimbódat, utána engedd a cicihez a babát. Nem fog kirepedezni a bőr, nem lesz fájdalmas a szoptatás,. Egyébként nagyon kellemes érzés, semmi mással össze nem hasonlítható. Ha lesz tejed, mindig váltva szoptass, és fejd ki a maradékot. Én kézzel csináltam, addig kell, amíg spriccelve jön. Csak pontosan, szépen, ahogy a csillag megy az égen, amint a költő mondja, nem kell izgulni, a természet kitalált mindent jól, nekünk csak rá kell érezni és csinálni kell. Menni fog.
2012. máj. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon kellemetlen és fájdalmas volt.
2012. máj. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
1-3 hétig fájt az elején, sebesedés, stb. De utána teljesen semleges érzés, persze lelkileg nagyon jó, de fizikailag semmi extra. Semmi esetre sem kellemes, néha kellemetlenebb pl mikor új fog jön és még nem szokta meg a mell, de ezek már soha nem fájdalmasak.
2012. máj. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 xStefix ***** válasza:

Ha valami gond van, akkor inkább kellemetlen, de ha sikerül ráérezni a módjára, akkor kellemes (de legalábbis semleges).

Nyilván, ha problémád van, akkor viszont nem fogsz ott megállni, hogy csak elviseled a fájdalmat, hanem igyekszel utánajárni, mi lehet a gond és mit tegyél - vagyis jó eséllyel elérheted még, hogy kellemes legyen. ;)

2012. máj. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!