Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit csináltok szoptatás közben?

Mit csináltok szoptatás közben?

Figyelt kérdés

Vizsgáim lesznek és szoptatok is. Anyukám szerint "nem szép dolog" (finoman fogalmaztam meg a véleményét), hogy szoptatás közben olvasok, mert oda kellene figyelnem a babára, mert ez egy meghitt pillanat. Ez igaz, és oda is figyelek, de 100%-ban anyatejes baba, egész nap szoptatok,igény szerint, és ha összeadom, több óra hosszát minden nap. Tényleg szemét anya vagyok, ha közben olvasom az anyagot, hogy a vizsgáim is meglegyenek? Ti sem csináltok semmi mást szoptatás közben, csak a babát nézitek?


(Nem érettségi, egyetem, második diploma, mielőtt nekem esik valaki, hogy miért suli mellett vállaltam gyereket :))


2014. jan. 3. 11:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos olvasnék, ha nem tekergőzne, mocorogna, nézelődne annyira a kislányom. :D (4,5 hós) 2 hónapos koráig nyugi volt, onnanttól kezdve ilyen hektikus. Nem vagy rossz anya. Az nem itt kezdődik.
2014. jan. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
mivel leginkább fekve tudtam szoptatni, többnyire bóbiskoltam vagy aludtam közben. Nem hiszem hogy baj lenne amit csinálsz. Úgyis figyelted babát egész nap.
2014. jan. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan már... :) Én is imádom a fiam, viszont nehezen kezdett el szopizni, volt, hogy egy-egy óráig is képes volt cicin lenni. Mellette fél kézzel én pl. keresztrejtvényt fejtettem, e-maileket olvastam a telefonomon, vagy éppen telefonáltam/SMS-eztem, és nincs bűntudatom.

:)

Addig is vele voltam, láttam/éreztem, hogy eszik, nem tőle vettem el azt az időt. Szerintem ne aggódj emiatt, tanulj nyugodtan, amíg szoptatsz, később úgysem fogja hagyni! ;) Sok sikert a vizsgákhoz!

2014. jan. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A rossz anyaság nem itt kezdődik! Tök jó, hogy egyáltalán így is tudsz tanulni! Szerintem csak jól gazdálkodsz az időddel! Sok sikert a sulihoz!
2014. jan. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 porcukormókus ***** válasza:
100%

Mikor milyen kedvem volt.

Mondjuk az elejen a tulelesre jatszottam, mert baromira fajt mindket porontyomnal. Orultem, h levegot kapok, de tenyleg.. :/ :D

Kesobb volt, h teveztem, neteztem, olvastam, beszelgettem a ferjemmel. Persze volt, h "semmit" se csinaltam kozben.

Igeny szerint szoptattam, itthon vagyok veluk mar lassan 3eve; szoval hintettem minden egyes alkalommal viragszirmot az agyunk kore, csakmert szoptattam. :-)

2014. jan. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 porcukormókus ***** válasza:
100%
Inkabb legyel buszke magadra, hogy jut/szansz idot a tanulasra a babad mellett, szerintem ez nagy dolog!!
2014. jan. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
De ha anyukádnak is akarsz kedvezni, és esetleg tényleg van igényed a meghittségre, akkor a napi több szopiból válassz ki egyet, ami csak arról szól hogy átadod magad az érzésnek.
2014. jan. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Julie S ***** válasza:

Hát, nekem mondták páran, hogy sok baba igényli, hogy aktívan vele foglalkozzon az anyuka, amíg szoptatja. Ehhez képest a lányom magasról tesz rá, hogy én mit csinálok közben. Rám sem pillant, csak a mell és belőle a kaja a lényeg neki. Így elég hamar elkezdtem elfoglalni magam mindenfélével. Netezek, olvasok, telefonálok, eszem, stb. Nem sértődött még meg rajta. :)

És ha vizsgákra készülnék, én még a wc-n is tanulnék. :D Nem vagy szemét anya! Csupán egy normális anya, akinek nincs plusz ideje a nap 24 óráján túl. :)

2014. jan. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 xStefix ***** válasza:
74%

Hát, én általában szopis "kiselőadásokat" tartok, fejben. Vagy "tollba mondom" valamelyik irományom szövegét, szintén fejben. De ez nem meglepő. :D

Anyuéknál pedig olvasni szoktam, miközben a fiam elalszik délután.


Kérdező, teljesen rendben vagy, nyugi! ;) Anyukád szerintem abból indulhat ki, hogy az ő idejében napi 8x15 perc volt az előírásszerű szopi - ennyi ideig nem nehéz szerelmesen bámulni egy kisbabát. Nade napi akár 6-8 órán át, miközben nagyon is tanulni kéne... szóval csak hajrá, sok sikert a vizsgákhoz! :)

2014. jan. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

amíg icipici 1-2 hónapos, addig úgyse tudja, merre van arccal előre, nyugodtan olvassgass, tanulj.

én tévéztem, neteztem, telefonáltam.

majd eljön az idő, mikor ő is figyel már rád, na akkor viszonozd, és figyelj rá.

aztán eljön az idő, mikor 5 perc alatt végez...

ne aggódj, ne másra hallgass, tedd azt, amit te jónak látsz. lesz még dolgod bőven a gyerekkel, amíg tudsz csenni így időt magadra (a tanulásra) tedd.

én nem ítéllek el érte, sőt, ismerek más anyát is, aki szintén tanult, amíg a gyerek cicizett :)


amúgy is, azok a nők, akiknek már nagyobb a gyerekük, már nem is emlékeznek a régebbi időkre. nincs az az anya, akinek ha a pici újszülöttje 1 órát alszik, aztán 1-1,5 órát szopizik, hogy ezidő alatt végig a babcira koncentráljon... :) majd később... csak hát minden összefolyik :)

2014. jan. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!