Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tegyek hogy újra elegendő...

Mit tegyek hogy újra elegendő mennyiségű tejem legyen?

Figyelt kérdés

November 29-én született a kisfiam.A kórházban és utána néhány napig nem volt elegendő tejem,így kisfiam csak a súlyát tartotta, nem gyarapodott. Próbálkoztam ekkor tejserkentő teával,de a laktoherb tea meghajtotta és már-már túlmozgásossá tette. (később kiderült a benne lévő kömény a ludas ezért.... a tojásos leves evése után is hasonló tüneteket produkált. )Majd lett elég tejem, és elkezdett szépen gyarapodni( 3600-al született, 3450-el hoztuk haza , ma reggel pedig 4270 gramm volt )

Előbb 60-80 mili körül szopott, ez mostanra 90-120-ra emelkedett, de volt már 2-3 alkalom amikor 140-et is megevett.

És néhány napja elkezdett csökkenni a tejem.Egyedül éjjel és reggel tudom egy mellből szoptatni, akkor van 90-110 mili,de napközben ez tegnapra lecsökkent 60-80-ra, és ma már csak 50 körülit szopott 2 mellből. Ma már kétszer próbálkoztam a horror fejéssel. Egyik alkalommal lefejetem 40, a másik alkalommal 50 milit.

Folyadékot napi 2.5-3 liter szénsavmentes ásványvizet iszom,de ez néha ennél is több. (pl. ma már több mint 3 litert ittam. ) Enni is eszem: szénhidrát, fehérje, kevés gyümölcs(hisz télen mit is ehetnék.... )

Mit tegyek, hogy újra legyen elég tejem ?



2013. dec. 31. 18:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekünk az vált be, hogy fejtem a cicim minden szopi után és a lefejt tejet is még beleimádkoztam a fiamba. Mi csecsemő itató poharat használtunk, 2 nap után teljesen szépen ivott belőle. Szopi közben addig ébresztettem amíg még bírtam. Lábát csikiztem, fülét simogattam, pajeszát maceráltam, kezét simiztem. Nekem 5 nap alatt lett annyi tejem, hogy valóban jól lakott a babám. Most 2 hónapos és én mindig 2 ciciből etetem minden etetésnél, a másodikból inkább csak deszertezik, de azért arra is szüksége van. 110g eszik a fiam egy-egy szopinál átlag és még ez után is 60g le tudok fejni. Az természtes, hogy van, hogy csak 50g eszik és van hogy 130g ot ez mindig változó nálunk, de mindig ő jelzi, hogy jóllakott és nem kér többet. 3-4 óránként etetem. Nekem Avent kézi mellszívóm van és nekünk a fejés vált be tej szaporításra nagyon.
2013. dec. 31. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
1 vagyok: kicsit kacifántos amit írtam: Szóval első 2 hétben mindennap fejtem a cicim minden szopi után, és azt pohárból meg itta a fiam. (addig itatam amíg nem "szólt" hogy már torkig van a tejjel) Utána már bőven volt tejem. Most 6 hetes és heti 2 alkalommal még mindig fejem a tejem, mert hatalmas a cicim és aludni nem bírok tőle, de ezt már nem kéri a fiam így általában 2 nap után megy a csapba :( Mai napig 2 ciciből etettem, egyből is jóllakna, de valamiért szeret a másikból még nasizni egy kicsit. (jobb cicivel kezdem majd nasi a balból, következő szopi bal cicivel kezdem és nasi a jobból) Mindent eszek, sosem ittam tejserkentő teát stb. Napi 2L iszok annál többet sosem, bár nagyon nagyon fontos lenne hogy én is többet ígyak ahogy te is csinálod!!!
2013. dec. 31. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Fejni én a mai napig minden alkalom után fejem.Egy nap alatt eddig mindig összejött egy 60-80 mili plusz, amit fagyasztottam, illetve volt hogy pótlásként adtam egy részét neki.

Most a legutóbbi horror fejés után az előbb szopizott, a mérleg tanulsága szerint 90 milit egy mellből , amit igen nagy kétkedéssel fogadok... bár beájult a cicin....majd felébredt a korai tüzijátékra a szomszédban.

Egyébként nekem is Avent kézi mellszívóm van.

2013. dec. 31. 19:28
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom van e mérlegetek, mert ha stagnál vagy hízik akkor azért nagy okod nincs az elkeseredésre. Nem esznek minden nap ugyan annyit, mi este fürdéskor mérjük mindig teljesen pucéran, egyik nap 10g ot másik nap 80g hízik, mindig változó. Egyik nap többet szeretne cicim lenni másik nap kevesebbet és szúnyókál, egyik szopinál keveset eszik másiknál többet. Nem tudom pontosan hány napja észleled a "fogyást" de szerintem még ne keseredj el. Látszik a babán hogy éhes marad? Talán a napokban kevesebbet igényelt, holnap pedig már többet eszik. Fejés és szopi, szopi és fejés amivel a tejet lehet nővelni, teák, bogyók, házi praktikák semmit nem érnek. Nekem még ami tejbelövelést szokott okozni (talán csak véletlen egybe esés, hogy pont akkor fürdök) ha egy nagy kád meleg vízben ázok 15-20 percet. Gondolom sok minden okozhatja ezt (pihenés, meleg, esti szopihoz szükséges tejecske).
2013. dec. 31. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A súlya nem csökken egyelőre mára is gyarapodott, csak a mérleg tanúsága szerint, ma alig volt tejem, csak a lefejt tejjel tudtam elegendő mennyiséget adni neki. Ma 90 és 110 mili között evett, csak ezt korábban egy ciciből produkáltam. Ma pedig volt úgy hogy 50 mili két mellből plusz a korábban lefejt tej.
2013. dec. 31. 19:45
 6/11 anonim ***** válasza:
Gondolom tudod: minel tobb cicire teves, fejes, folyadek, nyugalom. Es a gorogszenamagot ajanlom. En szedtem kapszulaban is es ittam teaban is. Olvass utana! Nekem segitett.
2013. dec. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Miután a tejserkentő teákkal nagyon megjártam,így a homeos bogyókban és hasonló dolgokban nem igazán bízom....De utánaolvasok,aztán meglátom.
2013. dec. 31. 21:33
 8/11 anonim ***** válasza:

mi lenne, ha azt figyelnéd csak, hogy gyarapodik-e a babci, hogy van-e 6 (rendesen) pisis pelus naponta, hogy jókedéjű-e, hogy a heti 250 gramm hízás megvan-e.

ja és a jeleket a kevés tejre: sír a baba szopi után és nem azért, mert büfike nyomja (mert ugye ha cicin sír, akkor inkább a levegő az ok - kideríthető mellről lecuppantás, vállravétel, pár perc várakozás - büff - és vissza cicire) :)

szóval bízz magadban, van elég tejed, ne méregesd már azt a szegény babát.

nincs az a mellszívó, ami úgy szívna, mint a baba! (a baba kiszív 3 perc alatt 100 grammot, az az izé meg 10 perc alatt 30 grammot - nem jelent semmit)

ha fura, hogy a baba egyszer ennyit eszik, máskor annyit, akkor játszd el egy hétig, hogy te is egyforma mennyiségeket eszel... használj mérleget hozzá :) :) minden nap egyél mondjuk tejbegrízt, 100 grammot, minden étkezésnél... szerinted menni fog? :) :)

anyuka, anyuka, bízzon magában, bízzon a gyerekben, a JELEKET figyelje :) gömbölyödjön a baba, és tessék lazítani.

tejfakasztó tipp: igény szerinti szoptatás.

ja, ha este a cicik mintha kiürültek volna, az nem jelent semmit. nekem 5. hónaptól a reggeli kelés és evés után mindig úgy néznek ki a cicijeim, mintha üresek lennének. csak már tudom, hogy nem azok.

ha nem hiszel nekem, akkor próbáld ki, hogy amikor úgy érzed, kevés a tejci a ciciben, meleg zuhannyal a dekoltázsodat locsolod (lezuhizol, az amúgy is relaxál) és úgy érzed, mintha megteltek volna tejjel a cicik :)

nyugi. ha csak úgy elfogyna egy nőnek a teje, akkor az emberiség kihalt volna :) :)

2013. dec. 31. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi a részletes választ :)

Nem az a furi, hogy hol ennyit eszik, hol annyit, hanem amit írtam hogy tegnap a két mellemben volt kb 50 mili tej, és utána még sírt többért és én nem tudtam adni, csak a korábban lefejt tejet.

Viszont meglett az eredménye a horror fejésnek... már tegnap este is tudott 90-et majd később 110-et is szopni egy mellből.És még valamennyit fejni is tudtam utána.

Gyarapodni szépen gyarapszik,ma reggel szoptatás előtt, pisi és kevés kaki után 4330 gramm :D

2014. jan. 1. 10:53
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia, szerintem a bevitt folyadék ne csak ásványvíz legyen, hanem pl baracklé. Nekem nem vált be a víz, gyümölcslevet kellett innom. Ha teát nem szeretnél inni, a Karamalz malátaitalt érdemes még megpróbálnod. (Pennyben, Rossmanban is kapható.)
2014. jan. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!