Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Rászokott a cumisüvegre, mit...

Rászokott a cumisüvegre, mit csináljak?

Figyelt kérdés
2 hónapos a kisfiam, és egyre gyakrabban fordul elő, hogy nem hajlandó szopizni... Először arra fogtuk, biztos rákapott a tápszerre, de miután nemegyszer megelégedett az eldugult cumisüveggel, rájöttünk hogy ez a baj... Még ha a szájába is folyik a tej a mellemből sem hajlandó elfogadni, ha olyanja van. Mit tehetnék, hogy abbahagyja ezt?
2014. jan. 4. 17:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem sosem volt tápszeres a babám, nem tudom, hogy működik az ilyen! De én biztosan úgy csinálnám, hogy minden tápszerezés előtt cicire tenném egy jó 10 percet. Mivel akkor még nagyon éhes tuti rácuppan a cicire. Utána adnám csak a tápszeres üveget oda, amikor már látom, hogy a cicivel is dolgozott eleget. Ha tudod (érzed) hogy a cicidben van tej igen is "szekáld" hogy egyen ciciből. 2 hónapos a fiam és majdnem 6kg, így van tartaléka bőven ezért nagyon szeret lustálkodni, eleinte "eljátszotta" mennyire elfárad 2 perc után, mert utána lefejtem a tejet és pohárból itta meg (csecsemő itató pohár), persze abból dőlt a tej a szájában. Hát én meg gondoltam "na ne már" ha éhes vagy akkor tudsz 20 percig is folyamatosan enni (éjszaka--> éjszaka nem fejtem le csak az volt amit kiszopizott és aztán vége), de ha nappal van és nem olyan éhes akkor 2 perc után "elfárad". Azóta megtanulta, hogy csak cici van nincs szájába öntés. :D (cumisüveget, cumit, fecskendőt, kanalat, poharat már nem is fogad el csak a cicit) Amúgy ajánlom ezt a csecsemő itató poharat mert nekünk nagyon bevált, de nehéz belőle 100-150ml meg itatni, arra alkalmas hogy 30-50ml meg itass a babáddal. Én 2 naposan adtam először a fiamnak és 3. alkalommal már tökéletesen ivott belőle. Lehet venni 350Ft ért is (nekünk ilyen van) és 1500Ft ért is (üveg) mind kettő jó.
2014. jan. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt! Sajnos ez a "nem hajlando szopizni" nem lustalkodasban, ektelen uvoltesben nyilvanul meg. Miota eloszor ezt csinalta, mindig probalom szoptatni, ha kell akkor orankent. Ma is orakat nyuglodtunk, sirtunk, kiabaltunk, mire vegre cicit szajaba vette es nem kopte ki sirva 2 szivas utan... De tenyleg probalunk leszokni a cumisuvegrol ezutan.
2014. jan. 4. 22:10
 3/6 anonim ***** válasza:
Cumija van, vagy csak a cumisüvege? Mert én a cumisüveg helyett a cumit venném el tőle, mert szopikázásra elvileg szüksége van és a cumi szopizása helyett talán rászokik a cici szopira. Vannak babák akik ha fejen álsz se szeretnek cicizni, de ettől még nem vagy rossz anya, és nem rossz a babád sem, egyszerűen így alakul. Csak annyit és úgy erőltess amit anyai szíved megenged! Ne azért vedd el tőle a cumisüveget/ cumit mert a nagy okos szakkönyvek, szoptatási tanácsadók, ősanyák ezt mondják, ha nem azért mert te úgy gondolod, hogy nem válik előnyére az adott dolog amire kezd rászokni. Bárhogyan is döntesz, bármit is csinálsz tökéletes édesanya vagy!
2014. jan. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt! :) a cumisuvege az, amit imad uresen is... A cumit nem mindig fogadja el.
2014. jan. 4. 23:07
 5/6 anonim ***** válasza:
Nagyon nyugodt legyél és türelmes. Sajnos az én babàm sem vette el a cicit, ordítás sírás, én is ő is sírt az lett a vége hogy stressztől egekbe szökött a vérnyomàsom 200 és anna föle is volt olyan gyogyszereket kaptam amik mellett tilos szoptatni. Tápis lett sajnos és hidd el hetekig depressziós voltam , talán most kezdek bele törődni 5 hónapos a kincsem.. szóval türelem és kitartás..
2014. jan. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sajnálom :( engem is nagyon kiakaszt ilyenkor...
2014. jan. 5. 09:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!