Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Iszonyatos hasgörcs már a...

Iszonyatos hasgörcs már a szoptatás/tápszerezés elején? Volt ilyen tünete a babádnak? Mi volt a megoldás?

Figyelt kérdés
Kislányom szopik és tápszert is kap pótlásként, sajnos nem termelődik elegendő tejem. 11 hetes és már az evés elején, néhány korty után feszeleg, üvölt, mint akit nyúznak, látszik rajta, hogy valami iszonyatos mòdon fáj a hasa. Kb.30 milli tápszernél kezdődik és utána már nem hajlandó enni csak sír néha be is kakil, de leginkább bealszik annyira kimerül. Általában 60 gramm anyatejet tud kiszívni, ezután adom a tápit. A napi mennyiség nagyon kevés. Alig éri el a 600 ml-it, tápszert nem akár váltatni a gyerekorvosunk, pedig valami azt súgja, hogy az lenne a megoldás, de egyedül nem merek másfajtát adni venni. Milumil peptit kap most.
2014. jan. 13. 18:45
 1/2 xStefix ***** válasza:
100%
Magától a tápszertől is fájhat a hasa, mivel a tehéntej elég rendesen megpiszkálja a bélflórát.... Az egyik lehetőség, hogy addig próbálgatod-váltogatod a tápot, amíg olyat nem találsz, ami már jobban megfelel. A másik, hogy megpróbálod szaporítani a tejed, vagy jobban, mint eddig, vagy más módon, mint eddig (attól függően, mit tettél eddig).
2014. jan. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Kedves xStefix!

Kisregényt írhatnék arról, hogy mi mindent megtettünk a kislányommal, azért, hogy újra szopizhasson. Az én tejem teljesen elapadt egy antibiotikumos kezeléstől, ezért nagyon boldog vagyok, hogy kitartással legalább a 60 ml-t visszahoztuk. Katétertől kaptam húgyúti fertőzést és a szoptatás alatt szedhető antibiotikumok nem segítettek. 1 hónapnyi szenvedés után engedtem az orvosnak, hogy írjon fel erősebb gyógyszert. Senkinek nem kívánom azt az érzést, amikor a lefejt tejet a mosdókagylóba kell kiönteni és a picikéd meg csak néz rád, hogy hol a cici, mi ez a latex izés cumisüveg. Szerencsére hamar elfogadta a tápszert. A hasfájás azóta van, hogy anyatejet és tápszert is kap. Azt hiszem erőltetni fogom a dokinál a tápszercserét, hátha segít.

2014. jan. 13. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!