Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Fájdalmas, csomós, kemény...

Fájdalmas, csomós, kemény mellemmel mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kislányom 4 napos, szóval nagyon az elején vagyunk :)

2 napja van rendesen tejem, és azóta a melleim egyre keményebbek és csomósak. Már a kórházban is szóltam a csecsemősnek, hogy valami nem jó, de szerinte minden rendben volt :(

Ma volt itt a védőnő, neki is mutattam, mondta masszírozni kell, amíg a kemény csomók szétmennek, és minden csepp tejet kifejni szoptatás után, amit a baba benne hagyott, hogy ne maradjon benne semmi.

Én csinálom is, néha csillagokat látok, annyira fáj, szépen szétnyomkodom-masszírozom a csomókat, de a következő szoptatásra ugyanolyan a cicim :(


Ez normális, hogy újra bekeményedik? És meddig fog még tartani?

Tapasztaltatok hasonlót?

Van esetleg valami jól bevált módszer, amivel gyorsíthatnám a gyógyulást?



2014. jan. 13. 21:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem az vált be, hogy csak addig fejtem, amíg nem fájt, nem masszíroztam szét. De ez alkat kérdése, valakinek muszáj szétnyomkodni, hogy ne gyulladjon be. Szoptatáskor úgy tartsd a babát, hogy az álla a csomó felé legyen! A legjobban a babád tudja kiüríteni a melledet (a csomós részen is). Pár nap alatt remélhetőleg be fog állni a kereslet-kínálat.
2014. jan. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A meleg csodakra kepes. Tegyel ra meleg vizes borogatast, vagy tusolj meleg vizzel. Az eleje mindenkinek borzasztoan faj. Nekem ez kb 8 nap volt. Utana mar olyan jooo szoptatni.... En egyebkent volt, hogy nem is vartam meg a kovetkezo szopi idejet, hanem mellre tettem a babamat, annyira csomos lett. A mellszivasnal ezerszer hatasosabb volt... hamar be fog allni a kereslet-kitartas, kitartas! :))
2014. jan. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A vedono jol mondta. Valaki meg is mutatta, h hogyan kell csinalni? Minden szopi utan... Normalis, h ujra bekemenyedik, mert meg boven felszallo agban a termeles! 1-2hetig tarts ki, utana jobb lesz es abbahagyhatod a masszirgast, ha mar felpuhult a melled! Addig viszont csinald, mert nag baj lehet belole!

Meg valami! Egy szoptatas egy mellbol vagy ket mellbol tortenik? Jobb a ket mell, mert akkor gyakrabban urulnek, es kisebb kereslet/mell, nem lesz akkora megterheles az adott mellnek!

2014. jan. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Konkrétan hol van a csomó? A melled melyik részén?
2014. jan. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem is a melegvíz jött be, lezuhanyoztam, attól jobban meg is indul a tej...még a kórházban egy gyakorlott kismama adta a tippet :) De szersze utána szépe ki kell fejni, ami benne maradt, masszírozgatni, eleinte valóban nem kellemes. Aztán valahogy hozzászoknak a szövetek, vagy nem tudom, de hetekkel, vagy talán 1-2 hónappal később szinte nem is feszült a mellem sokszor, pedig votl benne tej, csak miután átaludta az éjszakát, 4 hónapos kortól, akkor reggel éreztem azt mint eleinte, hogy szétrepedek :)

Szóval kitartás, nem lesz ez mindig ilyen :)

Gratulálok a babához!

2014. jan. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, akkor megnyugodtam, hogy ez normális

Masszírozom meg fejem tovább, és várok türelmesen, hogy mikor lesz jobb, mert most még nagyon fáj a masszírozás, bár már 2 szopi közt nem feszül olyan fájdalmasan, szóval úgy látom, javul a helyzet.


A védőnő tanácsára mindkét mellből szoptatok, és mindig azt fejem ki teljesen, amelyikkel kezdtem a szoptatást.


Sajnos a meleg vizes zuhany még 1-2 napig nem megy, mert sajna császár volt, és a sebet még nem érheti víz, így meg elég nehéz a mellemet zuhanyoztatni, de a varratszedés után, ha már érheti víz, mindenképpen kipróbálom. Addig inkább csak a meleg vizes borogatást próbáltam, és valamennyit az is segít, mert olyankor könnyebben indul meg a tej.


Mégegyszer köszi a válaszokat :)

2014. jan. 14. 11:29
 7/9 anonim ***** válasza:
Jo a borogatas! En is ugy csinaltam sokaig, a sebes bimbom nem birta volna a vizsugarat... Ha soknak erzed a tejedet, (ugy ertem van boven), akkor fejes utan mehet hidegvizes birogatas is.
2014. jan. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is ugyanebben a cipőben tipródok! Épp ma egy hetes a babám, és bár már jobb a helyzet, nagyon megkínlódtam (most is, és a fiamnál is, 5 éve). Sokat nem tehetsz - muszáj masszírozni és fejni. Esetleg tedd olyan gyakran cicire a babát, ahányszor hajlandóságot látsz, mármint akár másfél-két óránként, ne várd meg míg sírni kezd. A meleg víz is sokat segít, és hogy meddig tart? Lehet, hogy néhány nap alatt beáll, de lehet hogy még 2 hétig is kell vele kínlódni.
2014. jan. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Látom, már régi a kérdés, de másnak még jól jöhet a védőnőm tanácsa: félliteres műanyag flakont forró vízzel megtölteni, és azt görgetni a mellen. A meleg és a masszázs oldja a csomókat. Én mindig kívülről a mellbimbó felé görgettem, szoptatás előtt, így a baba ki is szívta a felgyülemlett tejet.
2014. dec. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!