Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Neki adjam valakinek a lefagya...

Neki adjam valakinek a lefagyasztott tejet vagy öntögessem ki?

Figyelt kérdés
A fagyasztónkban kb. 50 liter lefejt tej van, első naptól kezdve fejtem. 5 és fél hónapos a babám, erős gyanúm, hogy úgysem fogom felhasználni a főzelék készítéséhez az összeset, sőt inkább a reggeli lefejt tejjel készítek habarást majd. Nem tudom, mit csináljak a fagyasztóban lévő tejjel. Arra gondoltam, neki adom egy olyan anyukának, akinek nincs elég. Vagy inkább öntsem ki?
2014. jan. 15. 13:06
 1/7 anonim ***** válasza:
33%

ha van elég tejed telejsen felesleges volt fejned. csak annak kell akinek nincs eklég. A babádnak nem olyan összetételü tejre van szüksége 5 hüónaposan mint amilyen tejed szülés után volt. A tej összetétele változik a baba fejlödési igényei szerint épp abban a korban mire van szüksége. emiatt nem jó pl amost lefejt tejed egy ujszülöttnek és nem megfelelö az szülés utáni tejed egy több hónapos babának.

Elvileg a mell ugy mükdöik hogy kb 4-6 hetesen be áll a kereslet kinálat vagyis annyi tejed termelödik amennyi pont kell a babádnak ilyenkor nincs szükség fejésre. Ha fejed ez több lesz és telejsen felesleges csak sok idöd megy el az állandó fejéssel. Nem mondta a védönö gyerekorvos hogy fölöslges fejned ha van elég mert igy sosem áll be a kereslet kinálat arnya?

2014. jan. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Először egyáltalán nem fejtem, bár a nőgyógyászom azt tanácsolta, hogy fejjek minden szoptatás után, mert inkább több legyen, mint kevesebb. Ezzel egyet értettem, de nem volt időm. Háromszor gyulladt be a mellem, először akkor, amikor a fiam 2 hetes volt, 39 és fél fokos lázzal ügyeleten voltunk, mert a fáradtságtól és a láztól majdnem leejtettem a Picit. Próbáltam üríteni a mellet, de sosem sikerült teljesen, így kb. másfél hétig küzdöttem a tejlázzal. Tortúra volt, így úgy döntöttem, soha többé nem akarom ezt átélni ismét, inkább fejem minden szoptatás után. A védőnő azt tanácsolta, hogy adjam le a tejet, de 9-ig kellett volna, akkor pedig általában még aludtunk :)

Szóval ezért fejtem :)

2014. jan. 15. 13:27
 3/7 anonim ***** válasza:
Eszterlánc anyatejmisszió.
2014. jan. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hivj fel egy szoptatasi tanacsadot, ok is szivesen atveszik. Aki nslam volt azt mondta, hogy ha nem hasznalom fel a fagyobol, hivjam fel. Egyebkent a gyermeked furdovizebe is ontheted, vagy ha van kutyus, cicus... tudom furan hanghik, de nekik egy feler egy egeszseg kuraval. :-)
2014. jan. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem így adja egy anyuka hónapok óta (védőnő keresztül ismertem meg), örökké hálás leszek neki. Szerintem ne öntsd ki.
2014. jan. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
biztosan van olyan anyuka a közeledben,akinek szüksége lenne rá
2014. jan. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

4-es vagyok, csak úgy ne add oda egy anyukának, "hivatalos" emberen keresztül intézd, akár a védőnőn keresztül is. Nem mintha feltételezné az ember egy kismamáról, de az anyatejen keresztül fertőzést adhat át pl. Hepatitis, HIV, szóval be kell vizsgáltatni, vagy magadat, biztos ami biztos. Itt vannak információk:


[link]

2014. jan. 17. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!