Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Császármetszés után milyen...

Császármetszés után milyen testhelyzetben a legkönnyebb a szopiztatás? Használtok szoptatós párnát is?

Figyelt kérdés

2014. jan. 15. 15:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Közvetlenül császár után? Elsőnél csak ülve tudtam,fekve nem ment, biztos az én ügyetlenségem is hozzátett, de a baba sem szopizott jól! Másodiknál császár után 4 órával oldalra fordulva már szoptattam! A fekve szoptatás sokkal könnyebb,kényelmesebb volt!
2014. jan. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A kórházban fektettve szoptattam, de itthon kényelmesebb volt ülve, mert egyrészt a babám maratoni szopis volt, és fekve zsibbadtam egy idő után, másrészt így kötetlenebb voltam ülve (tv, tablet, könyv stb.), harmadrészt ő is ügyesebb volt (nem fájt annyira a szopi). Nagy hasznát vettem akkor a szopispárnának. De ez csak kb. három hónapig tartott, akkor már ő se volt annyit rajtam, én is belejöttem, így egyszerűbb volt elfeküdni az ágyon arra a néhány perce.
2014. jan. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 xStefix ***** válasza:
Nem vagyok érintett, de a szopipárna helyett jó egy sima nagypárna is, feltéve, ha elég vastag, így a baba nem nyomja a heget. Illetve ajánlják a hanyatt fekvést is (mint egyfajta teljes hátradőlést), hogy a baba a mellkasodon fekszik, lehetőleg messze a sebtől.
2014. jan. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm! Kicsit aggaszt még ez a kérdés, de majd remélhetőleg a helyzet adja magát.
2014. jan. 15. 21:08
 5/7 anonim ***** válasza:
1-2 napig csak ulve, amikor mar tudtam oldalra fordulni, akkor fekve!
2014. jan. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem szörnyű volt, inkább ülve tudtamszopiztatni az első néhány napban, mert szörnyen nagy volt a seb is, és szóval iszonyúan fájt is, de a szopis párna nagyon jót tett.

Aki azt írta, hogy hanyatt fekve szoptassunk...

Nem tudom!

Én sokáig alig tudtam normálisan hanyatt feküdni, mert ha hanyatt feküdtem, akkor valahogy lefele nyomódott a hasam, és az is kényelmetlen volt.

Aztán itthon, azt találtam ki, hogy jól alátámasztottam a vállam és a nyaz állam között a gyakorlatilag a nyakam, hogy semmi féle képpen ne kelljen tartanom magam, mégma is így szoptatok 3 éves a kislányom, és a hátam megtámasztottam a szopis párnával, és az egyik lábam térdben enyhén felhúztam, hogy némileg tartson, hogy ha a felül lévő ciciből kapott, akkor ne boruljak fel...

Na, szóval ezt most jól leírtam.

De ahogy majd nől a babád, sokkal könnyebb lesz!

Nem tudom, hogy egy normál műtét után milyen, mert én 3 hétig jártam vissza a korházba a gennyet ürítették a hasfalon keresztül...

Ezértírtam, hogy szörnyű volt...

Sok sikert a szopihoz, és nagyon sokat bújjatok össze a babácskával!

Aludjatok is együtt napközben, nagyon jó hatása van!

2014. jan. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
hat most olyat kerdesztel hat ugy ahogy neked jo lesik eszt mi hona tudjuk ez olyan mintha en megkerdeznem hgy most mire gondolok na ezt te se tudod ahgy mi se tudjuk hgy neked hogy jobb
2014. jan. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!