Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mellgyulladasra valami jo...

Mellgyulladasra valami jo tipp? Mit tegyek hogy hogy holnapra jobban legyek?

Figyelt kérdés
Holnap utazok 7honapos lanyommal spanyol orszagba viszont most delutanra retentoen begyulladt a jobb mellem, csomos es es eleg rosszul erzem magam, valahogy gyengenek akkor volt utoljara ilyen mikor megszuletet a lanyom. Radasul egyedul utazunk. Benuront szedhetek be? es algopirinem van meg itthon , esetleg szaritott kamillam.. koszi elore is
2014. jan. 17. 17:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Forró zuhany a mellre, masszírozás, nagyon sok szopi és mellszívás. Amennyit csak kibírsz! Más nem segít. A fájdalomra szedhetsz be fájdalomcsillapítót, de hog ymit szabad szopi alatt, nem tudom. A gyulladást elzáródás okozza, mielőbb meg kell szüntetni, és a melled is javulni fog.
2014. jan. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Leírom neked a tapasztalataimat, nekem a fiam 3 hónapos koráig 3x volt mellgyulladásom. Ami használ: szoptatás előtt forró zuhany a mellre, közben körkörösen kimasszírozni a csomót! Legalább 2 óránként a gyulladt mellre tenni a babát, de lehet gyakrabban is (a másikat addig fejd ki, de mindig a csomósból egyen először). Ha ebben marad, ezt is fejd ki utolsó cseppig! Hideget tehetsz a gyulladt területre szoptatás után, de néhány percnél tovább ne, mert elapaszthatja a tejet. Lázcsillapító nekem nem ért semmit (1 szemet vettem be, de meg sem moccant a hőm), ha szoptatsz, nem is nagyon ajánlott. Szóval masszírozás+szoptatás+fejés ezerrel. Nekem így 1-2 napon belül mindig sikerült leküzdeni, pedig 39 fölötti lázam is volt. Remélem, segítettem és meggyógyulsz holnapra!
2014. jan. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem csak a fejés segít semmi egyéb. Miután a babám jóllakott utána még 20-20 percig fejtem a cicim. Körkörös masszírozás, két tenyered között sodrás,majd fejés ha már nem jön rendesen akkor kezded elölről. Én kb. 15-15 percet szoktam, de nem így kimérve ha nem félperc (amíg jön belőle) addig egy cici majd másik egyik-másik-egyik-másik kb fél percenként (amíg jön belőle). Nekem fejésnél olyan 10 perc fejés után szokott beindulni rendesen a tejjövés, az első 10 percben kb 20ml jön következő 10 percben meg 100ml.
2014. jan. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mind igaz amit írtak, az kimaradt, hogy gyulladt melledbol különböző pozokban szoptass, legjobb ha négykézláb a baba fölé hajolsz, ilyenkor tud a tej a legjobban kiurulni mindenhonnan.
2014. jan. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!