Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 2. Babámat várom, a kisfiam...

2. Babámat várom, a kisfiam még cicizik, pedig nincs mar benne tej, abba fogja hagyni vajon?

Figyelt kérdés
19 honapos a kisfiam, imádja a cicit, nagyon ragaszkodik hozza. 4 honapos terhes vagyok, és a tejem mar elapadt, alig 1-2 csepp van benne, megis kéri, követeli, cumizik rajta. Ezt vajon abba fogja hagyni, vagy a másik születésével elindul a tandem szopi???!!:-)

2014. jan. 20. 15:38
 1/10 anonim ***** válasza:
52%

Én már régen leszoktattam volna.

Ennek már semmi köze a tápláláshoz, ne hagyd, hogy a gyerek irányítson, te vagy a felnőtt.

2014. jan. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%
Magától nem fogja abbahagyni. A cici neki a cumi helyett van.
2014. jan. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha már nincs tejed és még mindig cicizik akkor nem biztos, hogy abbahagyja magától. Lassan beindul az előtej termelődés, hacsak nem rosszízű számára, akkor lehet még örülni is fog neki. Figyelj nagyon a tested jelzéseire, nincs -e méhösszehúzódásod közben. Ha igen, akkor megfontolandó a leszoktatás, ha nem, akkor pedig hajrá tandem.
2014. jan. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
30%
Én még most leszoktatnám ameddig nem születik meg a kicsi...elég nagy már szerintem, nincs szüksége cicire. Én úgy gondolom a cici arra való ameddig tényleg picik és nem kaphat semmi más táplálékot, vagy még esetleg rövid ideig míg átszokik, hogy ne legyen az éles váltás addig kell, de ez már "rossz szokás" nála csak, így főleg hogy nincs is már tejed. Neked is könnyebb lesz, ha nem kell egyszerre kettőt szoptatni. Le lehet pontozni, de én személy szerint gusztustalannak is tartom mikor valaki még 2-3 éves gyereket szoptat, szerintem pszichésen se egészséges...
2014. jan. 21. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Aki egy kicsit is tájékozott, és ismeri a WHO egészségügyi világszervezet, illetve a La Leche Liga szoptatási elveit, az nem ír olyan hülyeségeket, hogy a 2 evesen szoptatott gyerek gusztustalan. :-) csak a csőlató, a témában tájékozatlan ember mondja, hogy fel eves kora utan fojozatosan le kell szoktatni. Én nem ilyen komment élre vagyok kiváncsi, és tanács se kell, hiszen nem akarom leszoktatni. Majd elhagyja amikor megérik rá. Én kizárólag tapasztalatokra vagyok kiváncsi, hogy aki hasonlo cipőben jár/járt, mit tapasztalt. Koszi
2014. jan. 21. 08:15
 6/10 anonim ***** válasza:
67%
4-es vagyok, igen lehet igazad van neked is, de azt is írják, hogy addig tartson a szoptatás ameddig mind a két félnek az jó, szóval én csak azt írtam, hogy én személy szerint nem tudom elképzelni, hogy 2-3 éves gyerekem még ott "élősködjön" belőlem, főleg nem 4-5 évesen, mert ilyet is hallottam már. Ezzel nem bántani akartam senkit. Az, hogy a te kisfiad abba fogja-e hagyni, vagy elindul-e a tendem szinte 100%-ra azt mondanám, hogy tandem szopi lesz. Mivel úgy látom te se akarod, hogy leakadjon a ciciről igazán, aztán a kicsit is látni fogja, hogy szopizik és tuti ő is kérni fogja, kérdés csak az hogy te engeded majd neki vagy sem. De ha látja a kistesót biztos ő is kérni fogja. Ismerősöméknél már 6 éves a kislány és ahogy látja a kistesót szopizni hát persze hogy szeretne ő is, de az nem neki való már ennyi erővel apuka is kaphatna belőle..:)
2014. jan. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem is borzalmasan csőlátó mindenki, aki nem vallja a LLL nézeteit. Nem lesz könnyű, de biztosan fogsz találni olyan óvodát, általános iskolát, netalán még gimnáziumot is, ahol a nevelők hozzájárulnak majd, hogy szünetekben kiosonjanak hozzád a gyerekeid egy-egy jó korty anyatejre (ha addig mégsem szoknának le maguktól).
2014. jan. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
:-))) hat szegénykém, neked nincs ki a négy kereked.
2014. jan. 21. 21:04
 9/10 anonim ***** válasza:
46%
egyetértek a 4essel,iszonyat gusztustalannak tartom ha egy 2-3 éves GYEREK szopik.. mert ugye az már nem baba. a szoptatás BABÁKNAK való!
2014. jan. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
szoktasd le mindenképp!
2014. jan. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!