Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Amikor fáj a kisfiam hasa,...

Amikor fáj a kisfiam hasa, még akkor is enni akar. Én úgy tudom, hogy azzal nyugtatja magát, hogy cicizik?

Figyelt kérdés
Férjem pedig folyamatosan erőlteti, hogy éhes, éhes a gyerek:/. Én adnék neki, de félek, hogy olyankor csak rontok a helyzeten.
2010. febr. 10. 15:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Gondolom, még nagyon picike :) Ők még nem tudják megkülönböztetni a sima hasfájást az éhség okozta hasfájástól. Ezért van az, hogy mikor "csak" fáj, görcsöl a pocijuk, akkor is szopiznának. Általában ez ideig-óráig segít is, de aztán esetleg még rosszabb lesz, még jobban fog fájni a pocija :( Nálunk is ilyen volt az 1. babánk. Férjem őt is állandóan sajnálta, hogy még enne (főleg, hogy ha a pofijához értünk, ugyanúgy kapkodta, mint mikor éhes volt), sajna abba a hibába estem, hogy én adtam neki pótlást is...persze az összes visszajött rövid időn belül, sugárban :(( De addig még jobban sírt szegénykém, mert nem volt elég a görcsölő poci, még feszítette ia a sok kaja. Szerintem inkább próbáld meg tornáztatni, masszírozni, vagy a meleg borogatás is jó lehet. Esetleg ilyenkor adj cumit, az is megnyugtatja. A cici azért nem a legjobb (bár én nagyon szoptatáspárti vagyok!), mert nem biztos, hogy csak cumizna rajta, akkor meg ugyanott lennél...
2010. febr. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
neki most a cici nyujt vigaszt,szegenyke ilyenkor nyugtalan es azert is kellhet neki.ha nem ehes akkor ugyis csak jatszik vele
2010. febr. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, egyetlen állatfaj sem kérdezi meg a kicsinyét, hogy miért szeretne szopni, csak hagyják és kész. Én is ezt javaslom. Nem mindegy, hogy éhes vagy nyugtatja magát? A lényeg, hogy szüksége van rá, és te megadhatod neki! És ez csodás. A hasfájás tényleg szörnyű dolog, amin sok minden segíthet, de ne hagyd magad lebeszélni a szoptatásról, hisz a babád nem véletlenül jelzi, hogy szüksége van rá. :)
2010. febr. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Húha, most nagyon ellentmondok a többieknek, de heteken át ugyanebben a cipőben jártunk. Állandó hasfájás, sírás, éjszakázás és a lányom is csak cicin nyugodott meg, ahol a cumizgatás mellett azért kortyolgatott is. Aztán kórházba kerültünk, mert már állandó hasmenése is volt. Ott derült ki, hogy az állandó cicizések miatt a kicsi rengeteg előtejet evett, aminek magas a laktóztartalma, ami aztán erjedi kezd a beleiben és őrjítő hasfájást okoz. Azt a tanácsot kaptam, hogy szigorúan 2,5-3 óránként etessem és csakis egy ciciből. Tudom, hogy nehéz helyzet és az ember már nem is tudja merre van a kiút ebből, de nekünk ez oldott meg mindent. Lehet mondani, hogy kegyetlenség nem adni cicit, ha kéri a baba, de én inkább kibírtam (és csak egyszer-kétszer kellett más módon megnyugtatni), mint hogy állandóan fájjon a hasa. Próbáld meg ezt betartani, segíteni fog hidd el! Kitartást és türelmet kívánok!
2010. febr. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek a 19.17-es irójával, nálunk is ez volt a helyzet. Betartom a 2 órát, közte ha szükséges, teát kap, azóta nincs probléma. 9 hetesek vagyunk, 6,2 kg, éjjel-nappal szopizunk.
2010. febr. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 xStefix ***** válasza:

Utolsó kettőnek: tényleg ez lehetett az ok, de a (szerintem jobb) megoldás nem az időhúzás, hanem az alaposabb mellürítés!!!

Itt a szoptatási szaktanácsadó válasza:

[link]

Persze a ritkább szoptatás is csökkenti a hasfájást, ahogy nálatok is: a pocak jobban megnyugszik, a baba jobban megéhezik, jobban szív és így a zsírdús hátsó tejet is kieszi. DE! Ez nem igény szerinti szoptatás (már akinek számít). Illetve megvan az a veszélye, hogy az anyuka "leszoktatja", visszafogja magát a babára figyelésről és inkább az órában kezd bízni (kvázi túl óvatos lesz). Ez a szükségtelen korlátozás viszont hosszabb távon visszavetheti a tejtermelést, pl. növekedési ugrásnál.

Szóval a rövid távú eredmény általában ugyanaz mindkét módszernél, hogy elmúlik a hasfájás. Viszont hosszabb távon szerintem a tényleg igény szerinti szoptatás (ezzel a kitétellel) a célszerűbb, már ha az anyuka minél tovább szeretne szoptatni.

Mindezt nem ellenetek írtam, hanem azért, mert ez a szakmai ajánlás - amit a szoptatásban "járatlan" eü-s dolgozók sem ismernek sajnos. :(

2010. febr. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!