Tehéntej allergia?

Figyelt kérdés
A problémám összetett. 5,5 hós lányomnak nappal fejek, éjjel mikor több a tejcsi akkor szopizik párszor, így kibírjuk reggelig. Mivel kevés a tejem, és ő nem túl jól szopizós baba, így pótlom napi 200 ml donor anyatejjel.Most kiderült, h a kiütések az arcán lehet h tehéntej allergiától származnak. Nekem tiltott minden tejtermék fogyasztása, a donortejet még adom,csak h ne kelljen tápszert adni.Most szebb lett az arca, de nem tökéletes.Viszont az én tejem, látványosan csökkenni kezdett. Lehet ez véletlen, vagy keveset szopizik, így csökken a tej mennyisége, vagy a nagyfokú tejtermék(fehérje) elvonás csökkentheti a tejcsi mennyiségét? Valakinek tapasztalat, véleménye, ötlete van?Mit csinálnátok a helyemben?Köszönöm...
2014. jan. 21. 14:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Én 4 hónaposan kezdtem a tejmentes diétát és ettől nem csökkent a tejem, még másfél évig szoptattam utána.

Viszont ennek ìgy nincs értelme, h Te nem eszel tejet, de a másik anyatejből meg mégis kap tejet.

Beszéld meg a gyerekorvossal, h ez a kiütés tejallergiára utal-e. Ha igen, akkor a donor tej helyett tápszer kell. Milupa peptit tud ìrni a gyerekorvos, de az aminosav alapú lenne ilyenkor a legjobb, de azt csak gasztrós ìrhatja...

Ha mégsem múlik el a kiütés (de ez min. 2 hét, 1 hónap mire kiderül) akkor nem a tej okozza, adhatod a donortejet. De az orvossal beszéld meg.

Ezt komolyan kell venni, nálunk a kiütések után 2 héttel (még nem tartottam a diétát, mert nem voltam biztos nenne) véres lett a széklete.

Ugye tudod, h olyat sem szabad enni, ami nyomokban tejet tartalmaz v tejet felhasználó üzemben készült?

2014. jan. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Teljesen egyetértek azzal amit írtál!Így tényleg semmi értelme, de örültem volna ha fél éves koráig csak anyatejet kap.A doktornőm is mondta, h el kell hagyni a donor tejet, és milumil pregomint írt fel!abból még nem igazán adtam.....én már kb. 2 hete így eszem, nem tudom mit fognak mondani, de sztem a kiütések mértékétől függ!Tudom, sajnos, hogy semmit nem lehet ennem, amiben tehéntej van, még egy csokit, kekszet sem!Az amúgy is kevés tejemet így nem tudom hogyan tarthatom meg....!:(
2014. jan. 21. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!