Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mindenképp szükség van mellszí...

Mindenképp szükség van mellszívóra?

Figyelt kérdés

2014. jan. 26. 23:23
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem, van aki soha nem fej. De a legtöbb kismamának segítség a kezdeti időkben, mikor a tejbelövellés történik. Ilyenkor előfordul, hogy túl sok a tej a baba igényeihez képest. Akár néhány óra alatt is beduzzad, becsomósodik a mell. Mindez elkerülhető fejéssel. Később is jól jöhet, ha átmenetileg kevesebb a tej és szaporítani akarod, vagy el kell menned pár órára és másnak kell megetetnie a babádat.


Én egy egyszerű kézi mellszívóval készültem szülés előtt, később felcseréltem egy komolyabb motorosra, mert tejleadó lettem.

2014. jan. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egy kézi mellszívó nagyon nagy segítség!
2014. jan. 27. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
nem, de egy kézi nem nagy összeg mondjuk. de azt is lehet hogy kinézed elöre és ha megszületik a baba és szükség van rá akkor elküldöd apukát hogy vegye meg.
2014. jan. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én nem tudtam fejni se elektromos, se kézi mellszívóval, csak hagyományosan kézzel. De az én esetem szerintem ritka.
2014. jan. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon jól jött az elején mikor a baba mindig elaludt szopizás közben, meg most mikor már csak egyszer kel fel éjjel és annyira tele vagyok tejjel hogy egyszerűen nem tudja szívni mert teljesen bekeményedik... nekem elektromos van, habár fillérekért vettem használtan, nagyon megérte...
2014. jan. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2 honapos a babam csak, de a mellszivo eddig kidobott oenz. Anyatejes, igeny szerint szoptatom es eddig nem volt ra szuksegem. Hizik a tankonyv szerint. Fejni nem fejek.
2014. jan. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én vettem kézit, de hamar rájöttem, hogy gyorsabban kifejem kézzel. Nekem pénzkidobás volt, de van akinek azzal könnyebb.
2014. jan. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Julie S ***** válasza:
Én nem vettem, és nem is kellett. Az első hetekben fejtem kézzel mindig annyit, hogy ne legyen kemény a mellem. Erre tök felesleges lett volna mellszívót venni.
2014. jan. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 xStefix ***** válasza:

Nincs mindenképp szükség, de én azt mondom, hogy ha megteheted és a "biztonságra" építesz, szerezz be egy kézit, akár használtat is, és még lehetőleg a szülés előtt.

Én a kicsivel már sima szoptatásra készültem, de nagy szerencsém volt, hogy a biztonság kedvéért beraktam a táskámba a mellszívót is, mert a fiam szülés közben fertőzést kapott és külön lettünk elhelyezve, így nem tudtam igény szerint szoptatni. De mivel azonnal ott volt a szívó, nagyon hamar lett tejem, és bőven, úgyhogy nem volt szükség tápszerre.

Persze ez szerencsére ritka eset, de én ez alapján azt gondolom és szoktam javasolni, hogy ha van rá mód, akkor legyen egy mellszívó vésztartaléknak. - A másik pedig, hogy olvasd el a szülésig a kézzel történő fejés módját is, mert az a másik "jolly joker", ami bármikor jól jöhet!

2014. jan. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!