Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyire van szükség mellszívó...

Mennyire van szükség mellszívóra? Első babás kismama ( 31 hkm)?

Figyelt kérdés
Nektek mennyire volt szükségetek mellszívóra amikor szültetek? És mennyi ideig használtátok? Elég használtat venni, vagy inkább újat vegyünk?
2012. márc. 23. 12:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha tudsz ügyesen fejni kézzel (én nem tudtam), akkor nem szükséges.

Nekem jól jött. Igaz kevés tejem volt, hamar el is ment, csak 3 hónapig szoptattam, de ezalatt a 3 hónap alatt minden nap használtam a mellszívót.

Én használtan kaptam kölcsön, kifőzve, fertőtlenítve. Másnak ez lehet, hogy undorító, én nagyon örültem, hogy kaptam kölcsön.

2012. márc. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
nekem hasznàlt volt elektromos, jol jött...addig hasznàltam mig el nem apadt a tejem és ha sok a tejed akkor is jol jön mivel lefejed és bepoharazod késöbbre fagyaszoba is teheted 6 honapig ugy tudom...
2012. márc. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem nem volt szükségem rá, mert nem akartam telifejni a fagyasztót, csak mellből evett a gyerek 13 hónapig, 6 hóig meg kizárólagosan. Ha fejtem volna, sosem áll be a termelés, még több lett volna, így is 3 hónapig tejben áztam.

Viszont a kórházban muszáj volt fejni estére a babának, mert 3 óránként hozták őket estére meg sehogy, úgyhogy le kellett mindkét mellett kézzel fejni alvás előtt, ez így ment 10 napig a kórházban.

Otthon már nem fejtem, mert éjjel is szoptattam.

A helyedben kinézném, amilyet venni akarnék, és lefotóznám telefonnal vagy felírnám a típusát, aztán ha mégis kell, akkor a férj is meg tudja venni.

2012. márc. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én eleinte egyáltalán nem használtam, de jó volt tudni, hogy ha kell, ott van. Aztán jött egy kis aggódós időszak (pár hét után), hogy vajon elég-e a tejcsi - mert elég sokat sírt a baba (szerintem a legtöbb szoptató nő átesik ezen :D) és akkor többször is használtam szaporításra (szoptatások után fejtem még 5-5 percet minkét mellemet, akkor is, ha nem jött, csak hogy érje az inger - ez bevált!). Aztán ezzel is leálltam és megint egy ideig nem kellett. 9 hónapos volt a lányom, amikor vesegyulladásom lett és erős gyógyszereket kellett szednem. Ekkor tápszert kapott és napi 5x teljesen kifejtem mindkét mellem, hogy ne apadjon el a tej (kicsit mindig megszakadt a szívem, amikor öntöttem ki a lefolyóba...). Utána már nem használtam. 13 hónapos korában választottam el.

Egyébként nekem egy Avent kézi és egy Medela Elektromos volt. A kézi jobban bejött, úgy éreztem jobban beindítja a tejtermelést.

Annak pedig, hogy használt-e vagy sem, túl nagy jelentősége nincsen, ha minden része rendben van, úgyis kifertőtleníti az ember használat előtt.

Bocs a részletességért! :) Remélem tudtam segíteni.

- 2 gyermek anyukája -

2012. márc. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ! És a részletességet is :) !
2012. márc. 23. 13:22
 6/11 anonim ***** válasza:

Én is kölcsön kaptam egy barátnőmtől, biztos, ami biztos alapon a kórházba is bevittem. Jól is tettem, mert a kicsi besárgult, 3 óránként hozták, tej semmi, a mellszívóval indítottam be azt a picikét, ami volt.

Ha tudsz, akkor kérj kölcsön, aztán meglátod, hogy szükséges lesz-e a használata hosszú időn át.

A barátnőmnek pont az ellenkezője miatt kellett a mellszívó, annyi teje van, hogy a jól és sokat szopizó baba után még fejnie kell.

2012. márc. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én kézit vettem először, be is hozattam a kórházba mert már 2. nap kellett úgy bedurrantak a melleim.

A lányom 6 hetesen abbahagyta a szopást és nem volt hajlandó visszatérni rá. Ebből adódóan fejnem kellett neki. Eleinte a kézivel simán ment, csak 0-24 óráig fejtem mire lejött egy normális napi mennyiség.

Ezután vettem elektromosat is. Ezzel volt, hogy 10 perc alatt lejött 400-500 ml tej, mert olyan sok volt bennem. Kézivel pedig ezt a mennyiséget fél napig tartott..

3 hónapos koráig fejtem, aztán elapadt.

2012. márc. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 xStefix ***** válasza:

Ha még szeretnél később is babát, akkor megérheti venni egy kézi mellszívót, mert többször megeshet, hogy kelleni fog. Pl. kh-ban a belövellsénél, ha valamiért nem lesz eleget mellen a babád; ha el szeretnél tenni egy kis tartalékot, ha bármikor kezdene feltelni a melled stb.

Ha neadjisten tartósan kellene majd fejned, mert a babád nem sikerül mellre (vissza) szoktatni, akkor valószínűleg érdemes lesz szerezni egy elektromost (is), mert azzal gyorsabban lehet mindkét mellet kifejni.

De, bárhogy is alakul, azt szokták javasolni, hogy már a szülés idejére tanuld meg / nézd át a kézzel történő fejés módszerét is ( [link] mert ez egyrészt nem eszközhöz kötött, másrészt van, akinek egyik gép se indítja meg rendesen a tejét. Szóval ez legyen a legalapabb; de ha van valamennyi "fölös" pénzed, beszerezhetsz egy új/használt mellszívót is.

2012. márc. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én a kórházban fejtem a kórházi mellszívóval majdnem minden szopizás után azt a mellemet amelyikből szopizott.Itthon már egyáltalán nem fejem,néha akkor kell a mellszívó amikor a Vigantol csepphez kell egy kiskanál tej és kézzel nem bírom kifejni :) Nekem gyógyszertári mellszívó harang van (2000 Ft volt kb) elég gagyi de amire én használom még ez sem kellene.Előre nem venném meg az biztos.
2012. márc. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

nekem kellett többször mert hajlamos voltam mellgyulladásra. kézzel nem tudtam fejni, pedig az hatékonyabb.


szeritnem ha valakitől meg tudod tanulni a kézzelfejést, akkor nem érdemes előre mellszívót venni. vagy ha megnyugtat a tudat, hogy van otthon mellszívó, akkor pl. Avent kézit érdemes, ez 12e.


én használtat nem mernék használni.

viszont lehet kölcsönözni is nagy teljesítméynű mellszóvót (ha nagy igénybevétel lenne), ilyenkor is a tejjel érintkező részeket meg kell venni,a gépet lehet kölcsönözni.

2012. márc. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!