Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ez másnál is ilyen nehéz?

Ez másnál is ilyen nehéz?

Figyelt kérdés
2 hetes babám úgy eszik hogy szinte egész nap nyammog. Ritkán megeszik 50-et 1 óra alatt utána alszik 2 órát. De általában 2 órát is rágja a cicit ha leveszem és lefektetem egyből ordít. Most is csak 20-at evett meg fél óra alatt de szinte alszik közben. Ha leveszem a ciciről sokszor kifolyik a tej a szájából le sem nyeli.
2014. febr. 3. 11:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ne méregess, inkább figyeld a babádat, a mérleg csak idegesíteni jó. Addig szopizzon, amig jól nem lakik, neki ez még nagy munka, ezért sokáig is tarthat, lehet az ios, hogy csak hozzád akar bújni, és azért tartja a cicit a szájában, ha már a tejcsi nem is kell neki.
2014. febr. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ébresztgesd szopi közben, ne hagyd elaludni. ha elalszik a cicin, vedd le róla, mert ki fog sebesedni a mellbimbód. A mérleget dobd ki, felesleges streszelned rajta, mennyit eszik!
2014. febr. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 xStefix ***** válasza:

Ha jól van mellen a babád, nem fog akkor sem sebesedni, ha sokáig szopizik.


Nem sárga (még mindig) a babád? Mert ebben az esetben indokolt lehet az ébresztgetés, hogy eleget szopizzon.

Egyébként, ha minden rendben vele és jól fejlődik, akkor ez teljesen normális viselkedés, ahogy az első válaszoló is írta. :)

2014. febr. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én nem tudom mi van, ma csinálja ezt először. Úgy evett, hogy 5-6 aztán 7-9 (kb. ) aztán aludt fél órát majd 10. 30-tól 2-ig szinte cicin volt amint letettem ordított. A melleim mintha üresek lennének olyan puhák. Tiszta ideg vagyok ráadásul van itthon egy tesója akivel 5 percet nem tudok így foglalkozni :'(
2014. febr. 3. 14:25
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én lányom is ezt csinálta sokáig. Mindig azt hittem, hogy kevés a tej, mert képes volt órákig nyammogni, majd elaludt, alvás közben ugyan végzett szopó mozdulatokat, de az már nem evés volt. Ha leraktam felébredt és újra kérte a cicit. De tudtam, hogy a tejem nem kevés, mert ha megnyomtam a mellbimbóm, jött belőle a tej (pedig teljesen puhák voltak a melleim, van hogy szoptatás elején is annak érzem, közben meg csak úgy dől a tej amikor elkezdi szívni, hogy gyakran nyelni sem bírja és folyik a száján)

A lányom most két hónapos és kb 1 hete tartunk ott, hogy nagyjából három óránként eszik. És rájöttem, hogy nem mindig éhes, amikor cicit kér. Erre úgy jöttem rá, hogy nem sokkal szoptatás után megint olyan volt, mintha éhes lenne. Rá is mondták, hogy kevés neki a tej, meg nem tápláló stb. De tudtam, hogy még hagyott is tejet a mellemben, kizárt, hogy éhes legyen. Nem is kortyolt többet 2-nél és aludt is. Így altatta el magát. És azért sírt, mert álmos volt, nem azért, mert nem volt már tejem.

Ha nagyon nyűgös, most is hagyom cicin elaludni, de nála bevált az is, hogy lefektetem a mi ágyunkra, melléfekszem és simogatom a hátát.

Lehet a te babád is csak a közelségedre vágyik. A mellbimbód meg tuti nem fog kisebesedni, ha jól teszed mellre. Nekem a kórházban a szülőszobán mellre tették, de rosszul. Én meg azt hittem, hogy az a természetes, ha fáj az elején, így én is rosszul tettem mellre utána is (nem is tudtam hogy lehet rosszul is). Teljesen sebes volt mindkét mellbimbóm. Vettem Garmastant, kétszer kentem be, helyrejött. Azóta sosem sebesedet ki, pedig tényleg volt, hogy szinte egész nap szoptattam. Még csak nem is érzékeny.

2014. febr. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 xStefix ***** válasza:

Próbáld meg, hogy legalább néhány napig annyit szoptatod, amennyit csak szeretné. Ha esetleg kevés lenne a tejed (ilyenkor 2-3 hetesen is lehet egy első növekedési ugrás), akkor ez valószínűleg segíteni fog, hogy megnőjön a mennyiség. De ha nem ez a gond, a szopizás valószínűleg akkor is nyugtatólag fog hatni rá.

Az, hogy a melleid puhák, nem jelent semmi aggasztót. ;) Amikor beáll a szükséges tejmennyiség, akkor már csak szoptatás KÖZBEN termelődik a tej, a köztes időben alig - ezért tapasztalod azt, hogy plötyik. Viszont amikor mellre teszed a babádat, láthatod-hallhatod, hogy megindul a tej, ahogy az előttem szóló is leírta. Szóval ezen ne aggódj, ez teljesen rendben van!


Ha van rá lehetőséged, legalább a következő pár "szopi-túrás" napra kérj segítséget, hogy kicsit lefoglalják a nagyobb gyerkőcöt. Ha ez nem megy, próbálj valami olyan elfoglaltságot találni neki, hogy te nyugiban lehess közben a kicsivel. Pl. mesét olvasol a nagynak, ha ez a kicsi figyelmét nem vonja el. Vagy beraksz egy mesét a dvd-be. Tudom, az embernek ilyenkor néha lelkiismeretfurija van, mert ahelyett, hogy érdemben foglalkozna a nagyobbal, odaülteti a tévé elé; de hidd el, hogy ez még nem a világ vége. Majd akkor újra több időd lesz rá, ha a kicsi már/megint ritkábban fog szopizni, ill. ha valaki majd tutujgatja a kicsit (mert éppen nem akar szopizni). Amíg egyedül vagy a kettővel és a pici intenzíven szopizna, addig a nagy néha háttérbe szorul... ne érezd magad rosszul emiatt, ezalatt a pár nap alatt nem fog megcsorbulni a vele való kapcsolatod. ;)

Illetve, ha van kendőd és elég ügyes vagy, kendőben felkötve is szoptathatsz, így közben a naggyal is tudsz valamit foglalkozni. Sőt, ha felkötöd a picit, lehet, hogy már az is elég lesz neki, nem biztos, hogy szopizni is akarna; ekkor igen valószínű, hogy a közelségedre vágyik elsősorban.


Szóval csak kreatívan, menni fog! :)

2014. febr. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!