Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Cumizavar! Mennyi idő a javulás?

Cumizavar! Mennyi idő a javulás?

Figyelt kérdés
12 hetes kislányom cumizavaros. Felkerestem egy szoptatási tanácsadót, aki azt mondta, hogy hagyjuk el a játszócumit, illetve a cumisüveget is. Mivel nem evett rendesen ezért elkezdett apadni a tejem és kellett neki pótlást is adnom amit cumisüvegből kapott. Sikerült visszahoznom a tejcsit így mostmár csak cicizünk minél sűrűbben, amikor csak elfogadja. Már két hete csak cicit kap, viszont javulást nagyon keveset veszek csak észre. Ugyanúgy rossz teknikával szopizik, és harap, nem jól kapja be a cicit. Nekem már nagyon fáj a cicim, ki is harapta. A kérdésem az lenne, hogy kinek mennyi ideig tartott míg ismét megtanulta a kicsi, hogy hogy kell szopizni?
2014. febr. 6. 14:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Esetleg próbáld meg a bimbóvédőt, majd mikor azzal stabilan eszik, azt elhagyni úgy, hogy egyszer azzal, egyszer nélküle eszik.
2014. febr. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 xStefix ***** válasza:

Szerintem meg hagyd egyelőre a védőt, mert ebben a helyzetben túl nagy a rizikója, hogy visszaesik ill. nem fog kijavulni! Én max. akkor venném elő, ha továbbra se változik a helyzet és ha a tanácsadó is zöld utat ad neki.

Szopi elején-közben próbálod korrigálni a technikáját? Mert amíg ez nem sikerül, addig újra és újra rosszul fog rákapni és nem múlik a fájdalom...

Hogy ez mennyi idő, az szerintem attól függ, mikorra érez rá megint a helyes tartásra; szóval ezt kéne nagyon forszírozni.


Nekem egyébként szintén harapós a 20 hós fiam, csak neki az elején nagyon ömlő tejem miatt romlott el a technikája. Mivel nagyon folyt, elkezdte a nyelvével "eldugaszolni" a bimbót, amiből később egyfajta elharapás lett... Nem mondom, nem egy élmény, amikor szopizni kezd, de szerencsére elviselhető. Inkább akkor rossz, amikor kijön egy új foga, akkor mindig újra rákezdi. Nekem sajnos nem sikerül ezen változtatni, már az is nagy eredmény volt, hogy a hátradőléssel meg tudtam szüntetni a sztrájkot. De remélem, hogy neked sikerülni fog, hiszen ez másfajta probléma. És talán te is el tudod viselni, amíg megoldódik. :)

2014. febr. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A bimbóvédőtől félek, hogy nehogy kárba menjen amit már eddig elértem. Meg még bírom valamennyire a fájdalmat. Sajnos még elfogadni se akarta a cicit. Elfordította a fejét amikor közelítettem felé a meg elkezdett sírni. Most ha nyugodt, akkor azért van, hogy elfogadja.

Mivel ilyen nehezen tudom rávenni hogy szopizzon, ezért nem igazán próbálkoztam nála, hogy jól kapja be. Őszintén azt se tudom, hogy mire kellene figyelnem hogy kellene korrigálnom. Mert legtöbbször rendesen bekapja, csak látom, hogy a felső ajkaival rászorít, illetve van hogy kicsúszik a szájából és gyorsan visszaszívja. Hát akkor csillagokat látok.

A tejem az nekem is ömlik a szájába. Amikor megindul, akkor van hogy ki is köpi, ilyenkor pedig spriccel mindenfele. Hátradőlve meg nagyon ritkán fogadja el.

2014. febr. 6. 20:21
 4/6 xStefix ***** válasza:

A zavart okozó eszközöket elraktad, ugye? Nagyon fontos lenne, hogy ne csábulj vissza, mert akkor még rosszabb lesz...

A szopisztrájk nagyon kemény tud lenni, de át lehet ezt is vészelni, ha elég erős vagy! (Nekem is volt benne részem.) Amit javasolni tudok:

- keress egy szakembert, aki tanácsot ad és támogat téged a nehéz pillanatokban! egyedül sokkal nehezebb végigcsinálni.

- szoktasd hozzá magad a gondolathoz, hogy most jön pár piszok nehéz nap... durva lesz, de mások is átélték már és sokan sikerrel kijöttek belőle. ha nekik ment, neked is sikerülhet!

- tartsd szem előtt, hogy a babád számára a szopizás az etalon, valószínűleg ő is erre voksolna, ha beszélni tudna... de segítened kell neki, hogy újra rátaláljon. ő csak jelezi tudja neked, hogy valami baj van, de a megoldást neked kell megtalálnod.

- ha elég kitartó és türelmes vagy, a babádnak kvázi muszáj lesz megtanulnia rendesen szopni, mert ez számára szószerint életbevágó (legalábbis akkor, ha nem indultok el a könnyebbik üvegezős úton). vagyis, ha nagyon leegyszerűsítjük, a jó technikán kívül tulképp csak idő és kivárás kérdése a siker!!! ezért is annyira fontos, hogy te ne add fel.


Olvasd el ezeket, hátha találsz bennük jó tippet:

[link]

[link]

[link]


Remélem, hogy sikerül átlendülnöd a holtponton!

2014. febr. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

Tudom, hogy nem egyszerű és hogy sokáig kell kínlódni, viszont sehol nem találtam meg, hogy körülbelül mennyi ideig tart ez, nagyjából mennyi idő, míg újra rátalálnak a cicire. Tudom azt is, hogy ez függ sok minden dologtól, hogy melyik babának mennyi idő. Nekünk úgy néz ki, hogy kezd megoldódni a dolog. A hétvégén, főleg a mai nap már legtöbbször sikerült jól szopiznia. Na azért még nem tökéletes, de továbbra is kitartunk. Észrevettem viszont, hogy elkezd jól szopizni, érzem, hogy megindul a tejcsi ő meg elrontja a szopizást, úgyhogy ha érzem, hogy jön, akkor hátradőlök úgy szopizunk tovább. Így sokkal jobban megy neki. Nekem nem mindig a legkényelmesebb a póz, de igyekszem azon is alakítani.

Az üveget nem tartom könnyebb útnak, tudom, hogy sajnos nagyon sok mindenki úgy gondolja, hogy az az egyszerűbb, de ha belegondol az ember, akkor hosszú távon sokkal egyszerűbb szoptatni. Arról ne is beszéljünk, ha el kell menni valahova. A cici mindig kéznél van, üveggel pedig sokkal macerásabb. Számomra megéri/megérte ez a "kis" kínlódás azért, hogy tudjam szoptatni.

2014. febr. 9. 18:54
 6/6 xStefix ***** válasza:

Örülök, hogy alakul a dolog, nagyon jól ráéreztél akkor, hogy mire van szükségetek! :)

Ha a hátradőlés bejön, akkor lehet, hogy túl erősen folyik a tejed és ez is befolyásolta a dolgokat... A lényeg, hogy már javul a helyzet, hamarosan meg is fog oldódni, hidd el. :)

2014. febr. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!