Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Cumizavar - nem értek valamit,...

Cumizavar - nem értek valamit, válaszolna aki tudja?

Figyelt kérdés

A cumizavar elvileg attól alakul ki, hogy a cumisüvegből máshogy kell enni, mint a ciciből. Konkrétan a cumisüvegből magától folyik a tej és a baba a nyelvével fékezi a tej ömlését, aztán amikor mellre kerül, automatikusan itt is fékezni fog, emiatt vannak problémák.


Na de. Mi van akkor, ha valakinek túl erős a tejadó reflexe, és az első 5 percben ugyanúgy vagy még jobban ömlik a tej a melléből, mintha cumisüvegből enne? Ilyenkor nem alakul ki zavar? Gondolom ilyenkor is az első 5 percben teljesen máshogy kell ennie a babának mint később, amikor már dolgoznia kell a tejért.



#szoptatás #cumizavar #tejadó reflex
2012. dec. 25. 20:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem csak amiatt alakul ki, amit mondtál. Egyszerűen más technikával kell szívni a mellet, mint a cumisüveget, máshogy kell "rácuppanni", máshol kell nyomást gyakoroni rá.
2012. dec. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
* nyomást gyakorolni
2012. dec. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is más technikával kell szívni. Az én babám 8 hónaposan kapott először cumisüveget, hogy vizet igyon a kaja mellé, de nem tudta szívni, mint ahogy a műanyag csőrös poharat sem ha benne volt a szelep. Egyébként, ha a cumisüveget megdöntöd, jön belőle tej, ha viszont előre hajolsz, attól még nem fog a tej folyni. Legalábbis nem úgy. Én ebben látom a különbséget.
2012. dec. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
51%
Az én babám 9 hetes, nekem is az első 5 percben ömlik a tejem szoptatáskor, olyankor lefejek belőle kicsit. Első perctől adok neki cumisüvegből teát, nála nem alakult ki cumizavar.
2012. dec. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ, tulajdonképpen az a helyzet hogy az első 5-10 percben szépen, előírásszerűen szopik, aztán elkezd dühöngeni, rángatja a cicit, elengedi, újra ráveti magát, közben csapkodja a mellkasomat. Tejem van, ilyenkor még elég sokat eszik, de a sok rángatás nem annyira kellemes... Nem tudom mitől van, kap cumisüvegből colief cseppekkel kevert tejet etetés előtt, 15 ml-t, de mivel az elején szépen szopik, nem hiszem hogy cumizavar.
2012. dec. 26. 12:37
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért próbáld ki, hogy inkább kanállal, vagy pohárból esetleg fecskendőből adod a Coliefet ezen túl.


Azért reklamál szerintem, mert az első tejleadó reflex könnyen jön, utána egyre nehezebben.

2012. dec. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a babád?
2012. dec. 29. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 xStefix ***** válasza:

"Mi van akkor, ha valakinek túl erős a tejadó reflexe, és az első 5 percben ugyanúgy vagy még jobban ömlik a tej a melléből, mintha cumisüvegből enne? Ilyenkor nem alakul ki zavar? Gondolom ilyenkor is az első 5 percben teljesen máshogy kell ennie a babának mint később, amikor már dolgoznia kell a tejért."


De, ha ez tartósan fennáll, akkor ez legalább akkora probléma tud lenni, mint ha pl. kevés lenne a tej, vagy nehezen jönne. Ilyen esetben is reklamálni szokott a baba, és esetenként maga a szopási technikája is módosulhat kicsit.

Én magam is érintett vagyok, az én tejem is erősen folyik, a fiam sztrájkolt is miatta picinek. Végül a hátradőlve szoptatás segített, de (mivel csak időszakosan alkalmaztuk) nem múlt el a dolog nyomtalanul: a fiam idővel olyan technikát fejlesztett ki, mint amit a túl nagy lyukú cumit szívó babák. A nyelvével elnyomja a bimbóm, amikor nagyon jön a tej. Hiába 10 hónapos már, még mindig így csinálja, ami miatt folyamatosan kicsit érzékenyebb a cicim. Szerencsére nem fáj, nem sebes, de nem is teljesen "érzéketlen", amilyennek egyébként lennie kéne.

Szóval érdemes ezzel is foglalkozni.

2013. ápr. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!