Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ti mikor kezdtetek menstruálni...

Ti mikor kezdtetek menstruálni szülés után?

Figyelt kérdés
Hatással van a menses a tejre? A kislányom szopizik most 8 hetes és már megjött. Elég nyűgös és mintha a tejem is kevesebb lenne.

2014. febr. 6. 15:01
 1/8 anonim ***** válasza:
A szülés után egyszer megjött 5,5 majd 7 hónap múlva, ennek már 2 hónapja, azóta semmi. Szoptatok még, de (szerencsére) nálunk nem változtatott a baba étvágyán az, hogy nekem megjött. Olvastam viszont több helyen, hogy befolyásolja a tej ízét (?) a menstruáció, szóval lehet, hogy nálatok is ez a helyzet.
2014. febr. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
4 hónap múlva- és ezzel a lendülettel el is apadt a tejem és a kisfiam nem is volt hajlandó szopni többet sajnos :(
2014. febr. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Első gyereknél 8 hónapra, másodiknál 12 hónapra. Jelentősen nem csökkent a mennyisége, az is csak pár napig, utána helyreállt. Sem az én gyerekeim, sem az aktuális tejtestvérek nem problémáztak. Kicsit kínos is volt, mert mindig az apukák jártak tejért, úgyhogy nekik szóltam, hogy megjött, ha esetleg a baba nem fogadja el a tejemet, akkor tudjanak róla, hogy ezért.
2014. febr. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
19 hónap után menstruáltam először. Mivel már nemcsak anyatejes, nem tudom, hogy hatással volt-e a tej ízére, de nálunk nem volt semmilyen változás a szoptatás terén.
2014. febr. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
15 hónappal szülés után. 22 hónapig szoptattam.
2014. febr. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Bocs, elküldtem, pedig még nem akartam. Szóval 15 hónapig bőven volt tejem, de miután megjött, minden hónapban, mielőtt megjött, úgy 5-6 nappal csökkenni kezdett, és miután elmúlt, sem érte el soha az eredeti mennyiséget. Így egyre fogyott és fogyott, de a babámnak ugyanúgy ízlett.

A vége kínszenvedés volt, akkor már fájt is nekem.

2014. febr. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 xStefix ***** válasza:

Hatással lehet, ez egyéni. A tej mennyisége is csökkenhet és az íze is változhat, igen.

Annyit tudsz ilyenkor tenni, hogy többet iszol, ha úgy látod, segít, és többet is szoptatsz, ha a babád igényli és elfogadja. Remélhetőleg ez elég is lesz.


Nekem a nagynál 2 hónap után jött meg (ekkor még időhöz kötötten szoptattam), a kicsinél 9 hónap után, de ebbe lehet, hogy belejátszott egy félnapos kórházi kezelés, amivel néhány szopi kimaradt. Szerencsém volt, egyiknél se okozott semmilyen gondot. A nagy 40 hónapig szopott, a kicsi 20 hós és még ő is szopizik.

2014. febr. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 goodlike999 ***** válasza:
Vagy csak nem szívja eléggé.
2014. febr. 12. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!