Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után mennyivel kezdtete...

Szülés után mennyivel kezdtetek el menstruálni? Ez hogyan hatott a szoptatásra? Igaz, hogy ilyenkor rosszabbul szopizik a baba, vagy egyáltalán nem is akar?

Figyelt kérdés
2012. márc. 30. 15:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Betöltöttem a 6. hetet, amikor a lányom abbahagyta a szopást. Máig nem tudni miért, de sok ismerősöm/barátnőm így járt.

3 hónapos koráig fejtem neki a tejet, majd elapadt.

Utána 1 héttel megjött (okt.), majd nem (nov.) utána megint (dec.), és 2 hónapig nem (jan, febr.), most pedig megint megjött.

Most készülök újra felkeresni az orvosomat...

2012. márc. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

8hónappal szülés után,az én lányomra semmilyen hatással nincs,ugyanúgy szopizik,azóta pedig rendszeresen megjön,már 3 hónapja.

Szóval erre is minden gyerek másképpen reagál..

2012. márc. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nekem sajnos nem volt tejem. Fényes időszakban a napi 40-50 ml volt. Fejéssel 2,5 hónapig próbálkoztam, de 2 hónap után napi 20 ml volt a mennyiség.

Szülés után 4 vagy 5 héttel meg is jött a mensim, amire a nőgyógyászom azt mondta, na ezt még azért ne hívjuk menstruációnak.

De onnantól kezdve havonta rendszeres lett.

A babám pedig tápszert kapott.


Amikor először megjött, a kevés tej még kevesebb lett, és az íze is más volt, mert jöttek a fintorok, de azért megette. :)

2012. márc. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én 4 gyereket szültem.Az első háromnál mivel nem volt egy csepp se így egyből megjött.A negyediknél míg volt addig nem jött meg kb 2 évig.
2012. márc. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

7,5 hónapos volt a fiam, mikor először megjött, azóta is rendszeresen megjön.

A fiam észre se vette mikor menstruáltam, 1,5 éves koráig szopizott.

Tehát ez nagyon babafüggő!

2012. márc. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
6 hetes kontrol előtt megjött, rendszeressé is vált. Kislányom 15 hónapos koráig szopizott. Igaz mikor megvolt kevesebb volt a mennyisége és nem is evett annyit, de szopizott. Majd 11 hónapos korában ismét babás lettem, onnantól kezdve még 4 hónapig szopizott, de csak keveset, mint mikor megvolt.
2012. márc. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szülés után 4 héttel megjött és azóta is minden hónapban jelentkezik.Semmire nem volt hatással.
2012. márc. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Öt hónapos volt a fiam, amikor megjött. Most 7,5 hónaps, ugyan úgy szopizik.
2012. márc. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 sumergo ***** válasza:
Szülés (császár) után 10 héttel jött meg először, azóta rendszeres. Olyankor megcsappant a tejem mennyisége, teljesen üresre kiette a lányom a ciciket (4 hónaposan), hiába szívta, -pedig szívta rendesen, mert azt érezni lehet-, semmi nem jött belőle egy idő után. Úgy éreztem reggeltől estig egyfolytában szoptatok. Tápszert nem akartam adni. Ezért elkezdtem kóstoltatni 4 hónaposan, mert attól féltem mikor 5 hónapos lesz, és megint megjön már tényleg nem lesz neki elég a tej. Azóta naponta 1 alkalommal anyatej mellé kap almát, vagy őszibarackot. ( Egy üveg bébikaja 3 napra van elosztva.)Ez megnyugtatott, hogy nem fog éhezni a kicsikém, meg aztán esténként teljesen kiürítem a ciciket, és láss csodát, bőven elég neki a tej, ami van, pedig megint megjött!!! :-)
2012. márc. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Több mint egy év telt el a szüléstől, amikor megjött, de alig volt valami, az is 3 napig tartott. Utána hónapban nem jött meg, aztán meg újra terhes lettem.


A fiamat nem zavarta, csak akkor nem kérte a cicit 2-3 este, amikor megfogant a tesó, de utána ugyanúgy szopott tovább.

2012. márc. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!