Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 38,6 fokos láz mellett lehet...

38,6 fokos láz mellett lehet szoptatni?

Figyelt kérdés
6 hetes a kisfiam
2014. febr. 15. 18:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet, de azért próbáld nem körbe puszilni a babádat és mosd meg a kezedet és a cicidet is előtte. Hűtőfürdő, sok sok folyadék, C-vitamin, Paramax rapid vagy egyéb szoptatás alatt is szedhető láz csillapító. Beteg vagy (megfázás)? Mert ha "csak" lázas vagy én azért elmennék dokihoz mert nehogy a szülés miatt valami gyulladásod legyen és az okozza a lázat.
2014. febr. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát a torkom is nagyon fáj, alig bírok nyelni, a fejem szétszakad, lángol is, meg van egy fogam amit kikellene húzatni.

Reggel ittam forró teát, és sugárba kijött belőlem

de a nap végére már csak egy kiflit meg egy mandarint tudtam megenni.

2014. febr. 15. 18:25
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálam pont egy hete volt így, mint nalad.Végig szoptattam. Ha a babahoz nyúltam elötte alaposan kezet mostam, végig maszk volt rajtam, még alvásnál is, naponta cseréltem, sokat szellőztettem. Szerencsére a babám megúszta és nem lett beteg.
2014. febr. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, sőt kell is, a baba így megkapja a szervezeted által termelt ellenanyagokat!

Forrót ne igyál, csak langymeleget, én a hűtőfürdőt nem bírom, csak a hűtőborogatást.


Tantum verdét fújj a torkodra, az nekem nagyon bejött (még a fogfájásodat is lehet csillapítja kicsit)


Jobbulást!

2014. febr. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xStefix ***** válasza:

Hát, a babád jó eséllyel már érintkezett a kórokozóiddal, úgyhogy a túlzott higiéniai intézkedéseknek már mindegy szerintem. :) De persze tégy úgy, ahogy jónak látod, pl. a friss levegő mindig jó.

A forró ital felejtős, tényleg a langyos jobb ilyenkor. Illetve bízz a megérzésedben, hogy mit kívánnál enni-inni.


Szoptatni pedig mindig lehet, nincs hőfok-határ. Egy kitétel van: amíg fizikailag bírod, addig csináld.

2014. febr. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!