Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem érzem eggyáltalán a...

Nem érzem eggyáltalán a feszülást a melleimben. Megpetyhüdtek, lognak és nagyon minimális ami benne van. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Most ne itéljetek el és ne is támadjatok.A babám 1 orát vagy többet is szopizik és aztán meg tápot is kell adnom mellé mert olyan éhes.Szerintem ennek igy semmi értelme.Ezzel csak kinzom öt.Hogyan apasszam el azt a pici tejet ami van?Magátol is elmegy ha nem fogom rárakni?
2009. dec. 10. 15:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha szoptatni szeretnél akkor azt a kis tejet fel lehet "turbózni",igyál nagyon sokat 3-4 liter per nap ,meg vannak jó kis teák is ,bármelyik drogériában találsz és hatásosak.Képzeld nekem annyi tejem volt hogy liter számra ment a fagyasztóba (ez tök komoly) aztán mind a két babám hirtelen kórházba került ,fiam 5 hónaposan ,lányom 6 hetesen és mind a két alkalommal egyetlen nap alatt elapadt a tejem,úgy hogy egy csepp sem jött és nem tudtam többé szoptatni.Persze az orvos a pofámba vágta hogy kényelmesebb a gyereket tápszerezni mert akkor le lehet akárkinek passzolni,de a védőnő mellém állt ,hiszen ő látta mennyi tejem volt,és hogy milyen lelkesen szoptattam.Ebből azt akartam kihozni hogy nekem nem is kellett elapasztani.Szerintem még próbálkozz bátran,főleg ha a baba is akarja,az anyatej a legjobb táplálék.
2009. dec. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Epp hogy megjött erre be is lázasodtam és most csak alig van.Nem is a kényelemröl van a szo,mivel nem 18 éves koráig kell szopiztatni a gyerekeket,hanem hogy aggodom érte,hogy feleslegesen szivja és mégsem lakik jol.Szeretném a rendesen gyarapodna és ne kinlodna.Csak a picimnek akarok jot.Köszi a választ...
2009. dec. 10. 15:43
 3/11 anonim ***** válasza:

Akkor a betegséged miatt csökkent a tej mennyisége. Sajnos a betegségeket nem lehet könnyen átvészelni, huhh, hogy én mennyiszer voltam az elmúlt 1 évben beteg... Ilyenkor célszerű sűrűn mellre tenni a babát, minkét mellre, hogy minél több inger érje a mellet. Nagyon fontos még a folyadék pótlás. Érdemes tápláló fogyasztani, pl üdítő, vagy köménymagos rántott leves. Kalóriadús, és tápláló. Nagyon fontos, hogy a te egészségeddel is törődj, legalább annyira fontos, mint a babáé!

Azt nem írtad, hogy mennyi idős a babád, hányszor szopik egy nap, menyi tápszert kap, volt-e tejbelövellésed a szoptatás elején?

2009. dec. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha tényleg el akarod apasztani, akkor csak arra figyelj, hogy ha nagyon feszül, akkor kicsit muszáj leszel fejni belőle, nehogy begyulladjon. Esetleg add neki olyan kor a cicit, amikor már jóllakott tápszerrel, így össze tudtok bújni ordítás nélkül is:)

De vannak homeós bogyók is, amik apasztanak, pl. urtica urens 15 ch. És ne törődj a kritikákkal, ez a te döntésed kell legyen, ha kínzásnak érzed, úgysem fog menni, csak a kicsi is megszenvedi. Jó babázást!

2009. dec. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
2 hetes a babám és 1-1,5 ora szopi után sirva feladja,addig gondolom kiszivja ami van.Persze felváltva rakom jobb és bal mellre.50ml és 75 ml közötti tejpotlot mág kisziv az üvegböl...
2009. dec. 10. 16:05
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Azt hiszem én igyekeztem.Nem feszülnek a melleim ,puhák szemmel láthatoan összementek.Aranyosak vagytok,hogy nem támadtatok le,de én igazán szerettem volna.
2009. dec. 10. 16:07
 7/11 anonim ***** válasza:

Második vagyok!

Akkor érdemes lenne szoptatási tanácsadóval beszélned! Nagyon kicsike még a babád, nem is tarthatna egy szoptatás ennyi ideig, főleg, ha utána még pótolnod is kell... Másból sem áll a napod, csak szoptatsz :-( Próbáld meg pótolni szoptaníttal, legalább ez idő alatt is ingert kap a melled!

Emellett feltétlenül keress meg egy tanácsadót, nagyon kedvesek a lll.hu oldalon!

2009. dec. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló vagyok én is belázasodtam 1,5 hét után 39 fölött volt a lázam,nekem megtiltották hogy szoptassak,le kellett fejnem és ki kellett öntenem!!!!Addig csak tápszert kaphatott a baba!!!Aztán meg visszaszokott a cicire.
2009. dec. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
nekem is magas a lázam hétfötöl....bár ma már nincs.Biztosan a láz müvelte ezt.Igy történt a lányomnál is .Pecches vagyok nagyon....ami csak lehetett az a szülés ota,a szülást is beleértve minden elkapott.
2009. dec. 10. 16:14
 10/11 anonim ***** válasza:

Második vok!

A szülés után az anya immunrendszere eléggé legyengül. Rettenetesen megviseli a szülés, utána a szoptatás. Utána jönnek a hétköznapok nehézségei, illetve a betegségek. Én voltam influenzás 6 hetes baba mellett, utána egy csomószor beteg, mindig valahogy átvészeltem, mert nem akartam feladni a szoptatást. Nagyon nehéz volt, de már túl vagyunk rajta!

Most az a legfontosabb, hogy összeszedd magad, meggyógyulj, ne a szoptatás legyen az első. Ha te is rendben vagy, akkor érdemes újra a szoptatásra koncentrálni. Addig meg kaphat a baba tápszert s szépen lassan sok mellretétellel visszatér a tejed!

2009. dec. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!