Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kisfiam 6 honapos es mar 8...

Kisfiam 6 honapos es mar 8 foga van. Az egyik mellbimbomon 4 a masikon 1 seb van. Rettentoen faj! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Igeny szerint szoptatom cicin is alszik el. Nem harap de nagyon raszorit es neha hirtelen elforditja a fejet. Mely sebek vannak a fogai helyen. Bimbovedo kizarva. Most Garmastannal es lanolinnal kenem. Fekve v.bolcsotartasban szoptatok neha karikas kendoben is. Tapasztalatok otletek?

#szoptatás #fogzás #sebes mellbimbo
2014. febr. 22. 21:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
48%
Első körben azzal kezdeném, hogy a cici csak táplálék lenne, és adnék cumit. Aztán ha még így is sebes a cicid, akkor én elhagynám a szoptatást, bár ezzel a válasszal nem leszek túl népszerű. Én ezen a ponton nem mennék túl. Neked már nem élmény a szoptatás, fájdalmat okoz, nem is kicsit, ha már mély sebek vannak a ciciden. Már fél éve kap anyatejet, más baba sokkal kevesebb ideig tud szoptatni, mégis egészséges felnőtt válik belőle testileg-lelkileg. Én nem kínoznám magam.
2014. febr. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Cumit nem fogdja el! 6 honap utan hogyan valaszthatnam csak ugy el? Meg a hozzataplalast is csak jovo heten kezdem. Egyebkent imadok szoptatni de ez most igen bekavart. A terv legalabb 1-1,5 eves koraig...
2014. febr. 22. 21:51
 3/12 anonim ***** válasza:
66%
Akkor tűrni kell és kenegetni. Mást nem tehetsz vagy ha nagyon rászorít akkor elveszed tőle a cicit.
2014. febr. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
57%
Megpróbálhatod, hogy tartod a fejét, hogy ne tudja elfordítani. Vagy mikor fájdalmat okoz, akkor kiveszed a szájából a melled, és azt mondod neki, hogy ez anyának fáj. Utána visszaadod neki. Egy idő után leeshet neki az összefüggés. A sebgyógyulást segítheti ha anyatejet kensz rá és sokat hagyod szabadon. Nagyon igazad van, ennyi idősen még brutálisan korai lenne az elválasztás.
2014. febr. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
58%

kisfiam 9 hós, 1,5 hónapja egyszerre bukkantak ki az alsó kettő és felső négy fogacskái :) kis tűhegyes koronájuk van, jó élesek, és csikorgatja is őket sokszor, jajj :)


én is ciciztetek (hozzátáplálás még távoli dolog nálunk) evésekhez, és alvásokhoz is, sőt még szomjoltáshoz is főként cici van.


nem mondom, hogy a kis csintalanom nem próbált meg rágózni a bimbóval... :) főként akkor durváskodik, ha nem akar aludni, én meg tukmálom neki, hátha bealszik vele :)

ilyenkor volt pár hari, de ha "megkapott" akkor mindig feljajdultam, és elvettem tőle a cicit, és látványosan "megsértődtem", sopánkodva panaszkodtam neki, hogy "jaj cici, jaj cici", meg látványosan fogtam is a mellem. szóval én megmutattam neki egy egy harinál, hogy az nekem bizony fáj.

egyszer még akkorát sikkantottam is, hogy elsírta magát (pedig ettől direkt féltem, nem akarom megijeszteni. szerintem az fura, ha emiatt egy baba leszokik a ciciről, de ezt is hallottam már, de nekem ez gyanús, na mind1)


szóval én a legkisebb rágcsára is jelét adtam, hogy ez fáj, és képzeld, ez volt öt, hatszor, azóta vigyáz, inkább kiköpi. (ha félálomba már kezdi szorítani szájjal és sziszegek, fel is riad, annyira vigyázni akar rám) :)


szerintem próbáld kifejezni neki. neki szóljon a dolog, sőt, lehet beszélni is a babákkal, végül is kisemberkék, intelligenciával, tehát én tudom (látom, tapasztalom) hogy azért bizonyos dolgokat meg tudnak érteni.


amúgy meg úgy szoptass, hogy a kevésbé fájó cicit ad neki elaltatáshoz, illetve napközben, és az éjszakai ébredésekhez meg a sajgósabbikat. (nyugi, nem apad el, mert ha jobban lesz a sajgósabbik, akkor majd egy kicsit azt használd többet)


ja én 99%ban fekve szoptatok, nem tudom, számít e a póz.


lanolinos krémek jók, én első 3 hóban használtam, igaz sebem sose volt.


szóval hass a gyerek lelkére, fejezd ki neki, hogy fáj ha harapja a cicit. változni fog, hidd el :)

2014. febr. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
34%
Hát én abbahagynám az szoptatást az egészne biztos. Mondjuk nem is vártam volt ilyen sokáig a hozzátápláslással.
2014. febr. 23. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 xStefix ***** válasza:
47%

Jók a fenti tippek; tanítsd meg őt arra, hogy ez neked fájdalmas! Ha következetes vagy, meg fogja érteni, hogy nem szabad ilyet csinálni. ;)

Nem volt korábban technikai problémátok a szopival? Cumi, ujjszopás, nyelv-lenövés vagy más egyéb? Mert az is okozhat ilyesmit. Az én fiam pl. a korábbi túl erős tejfolyást kompenzálandó erősen szorítja a bimbómat, úgyhogy nekem a mai napig kellemetlen a szopi eleje, pedig már 21 hós (de nem hagytam abba, mert ez nekem nem annyira fájdalmas, hogy ne bírnám ki). És akkor is kicsit erősebben harap, amikor épp új fogakat növeszt és még nem szokta meg, hogy sok dolog van a szájában. :)


Én is azt javaslom, hogy ha folytatni szeretnéd, akkor kenegesd a melled és tanítgasd a babádat. De ha szükségét érzed, bátran hívj fel egy tanácsadót, hogy tisztázzátok, nincs-e más (javítható) oka a helyzetnek.

2014. febr. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Koszi a tippeket. Most fogom a fejecskejet es az allat es allandoan keszenletben allok. Ra is szolok picit javult a helyzet. Stefix volt cumizavar is es lenott nyelv. Tanacsado segitett nekem. Lehet rossz a technika?
2014. febr. 24. 07:31
 9/12 A kérdező kommentje:
Ja es a tejleado reflexem tul.eros :) szoval volt mar nehany gond de rettenro kitarto vok es megeri!
2014. febr. 24. 07:33
 10/12 xStefix ***** válasza:
51%

Nem tudna megint rádnézni egy tanácsadó? Ha ennyi gond volt már, lehet, hogy érdemes lenne megint beszélni egy szakival, hogy tisztábban lásd te is a helyzetet.

Ügyes vagy, csak így tovább, az biztos, hogy hatalmas nyereség lesz, ha át tudsz majd jutni ezeken a nehézségeken! :)

2014. febr. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!