Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ez lehetett a gond a szoptatás...

Ez lehetett a gond a szoptatásnál? Nektek folyamatosan jön a tej, míg szopik a babátok?

Figyelt kérdés
Nekem rettenetesen erős tejleadóreflexem volt, olyan érzés volt, mintha tőből szabnák ki a mellemet, de komolyan mondom. De csak kb. 4-5 percenként jelentkezett, és csak ilyenkor jött tej a mellemből, amúgy semmi, még egy csepp sem, pedig végig ugyanolyan intenzitással szopizott a babám. Rosszul vagyok összerakva? Ezért nem sikerült a szoptatás? Nektek hogy működik ez az egész? Amíg szopik a baba, addig folyamatosan jön a tej is? És milyen érzés a tejleadóreflex?
2014. febr. 22. 22:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem is marha erős volt a tejleadó reflexem,főleg az első pár hónapban.Szegény kisfiam eleinte szinte fulldoklott,mivel annyira ömlött a tej a szájába hogy nem bírta nyelni sem.Ez érdekes amit írsz,hogy nem jött folyamatosan a tej...nekem folyamatosan jött...20 hónapos koráig szopizott a kisfiam.
2014. febr. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

én mindig csodálkozom, hogy hogy érezheti valaki, hogy jön a tej szopi közben. én sose éreztem, pedig első 3 hónapban szinte le se vettem a gyereket a ciciről (szó szerint, csak ha aludt, loptam ki a cicit a szájából) :) :) :) volt időm figyelni :) de lehet ebben is van eltérés, mint ahogy abban is, hogy minden baba másképp eszik, van aki komótosan és bebe alszik a mellen, esetleg két korty között leáll komfortcicizni, és van, aki 5 perc alatt végez, aztán meg nyammog, komfortcicizik és elálmosodik :)


na de szerintem egy dolog rossz, ha valaki nem igény szerint szoptat, illetve ha hétről hétre nem gyarapszik a baba legalább 250 grammot az első pár hétben :)


amúgy szerintem szívásra jön a tej, ha nem jön, akkor a baba csak nyammog :) (rezegteti a mellett, nyomogatja az ínyével, ajkaival, nyelvével) :)


a szopi így néz ki: szusszanás, szívás, szívás, nyelés :) vagyis beszívja az orrán a kicsi a levegőt, megszívja kétszer háromszor a cicit, és nyel. hallani talán lehet, de látni inkább, ahogy a kis gigája mozdul. (ezt tudtam én csak látni, mást nem tudtam eleinte kideríteni. most már nagy a babám, így más, de már nem is aggódok a tej miatt) :)


szóval, ha ti érzitek, miközben a gyerek rátapad a melletekre, hogy hogy jön a tej (nem fejés közben, mert az nem ugyanaz az inger a cicinek)


amúgy meg a cici igazodik a babához, hacsak nincs beavatkozás (fejés, tejszaporító szerek, mint pl szoptatóstea). szerintem az erős tejleadó reflex csitul, ha a babának nem kell sok tej, illetve a baba is egyre jobban elbánik ám a tejsugárral. (egyre ügyesebben szopizik, ahogy nő és erősödik)


mindig igazodik a mennyiség és a tej összetétele a baba igényéhez.

és én biztos vagyok abban is, hogy addig jön a tej, amíg a baba szívja a mellett, hiszen szoptatás közben termelődik a tej nagy része. (a fejőt nem kell alapul venni, az másképp ingerli eleve a mellet, egy baba se úgy dolgozik, mint az a vákumos izé...) :)


9 hónapos a babám, de max olyat éreztem, ha fájt egy tejcsatorna, vagy csiklandozott odabent a mellemen belül valami. azt, hogy jön a tej, sose éreztem, max. hogy feszül a mellem, hogy húzza, nyúzza a gyerek szája a bimbót és a bőrét, kiszáradt, elfáradt a mellbimbó bőre...

2014. febr. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem folyamatosan jön, és csak a jobb mellemben érzem ezt erősen, a bal mellemben sosem volt az a tipikus fájdalom. A jobb mellemben viszont nagyon erősen érzem a tejleadó reflexet, és mindig marad benne a végén, amit csak hosszas masszirozás után tudok kivarázsolni belőle. Még csak 4 hónapos a babám, de rendesen szopizik. Nem tudom, miért nem jött neked folyamatosan a tej.
2014. febr. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem nyammogott, szívta teljes erőből, de nem jött semmi, csak amikor kiváltódott a reflex. És azt megéreztem, mert tényleg olyan érzés volt, mintha valaki teljes erőből tépné le a mellemet a helyéről, rengetegszer még a könnyem is kijött, úgy fájt. Pedig előtte attól féltem, hogy majd a bimbóm lesz érzékeny, és az fog fájni, hát nem így lett.
2014. febr. 22. 23:26
 5/11 xStefix ***** válasza:

Úgy érted, a reflexen kívül nem nyelt a babád? Még több szívás után sem?

Nem tudom, pontosan mire gondolsz, mert maga a tejleadás tulképp egy "ívben" zajlik le:

1. először csak pár csepp, korty ürül, ahogy a baba szopni kezd

2. rövid időn belül elkezd ömleni a tej; ezt szoktuk reflexnek hívni

3. a tejfolyás hamarosan enyhülni kezd

4. a kör végén már csak csepeg

... aztán, ha a baba tovább szopik, hamarosan jön egy újabb reflex, megint megy a ciklus.


Olyan, hogy nem jön tej egyáltalán, nem tudom, hogy lehetséges-e. Mivel folyamatosan van tejünk, elvileg mindig van valamennyi a mellben, max. nem azonnal jut hozzá a baba, hanem x kortyonként. És ugye minél üresebb a mellünk, annál többet kell szívnia a tejért. De hogy az erős reflexek között lehet-e ilyen üresjárat, azt nem hiszem.

Próbáld meg részletesen leírni, hogyan ment nálad egy szoptatás!

2014. febr. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Valahogy így nézett ki: először elkezdett szopizni a babám, és nem nyelt egyáltalán semmit, de nem is folyt a szájából ki tej, majd jött a reflex, akkor kortyolt serényen, még szívnia sem kellett, mert ömlött, majd utána megint percekig csak szívta, de rendesen erővel, nem volt lusta, és nem nyelt, és amikor jött reflex, akkor megint. Amikor üres járat volt, néha elvettem tőle a cicimet, innen is tudom, hogy nem jött semmi a mellemből, tejes sem volt a nyelvecskéje vagy a bimbón. Amúgy sem jött soha spontán tej a mellemből, illetve fejésnél is csak pár percenként a tejleadó reflexkor jött tej, amúgy semmi az ég egy adta világon. Nem is nőtt sajnos a súlya a babámnak megfelelően, pedig rengeteget volt cicin, így tápszeres pótlást kapott pár hét múlva.
2014. febr. 23. 12:23
 7/11 xStefix ***** válasza:

Hm, ez érdekes!

Kaptál oxitocint a szülés alatt? Volt valami komplikáció, beavatkozás, gyógyszeres kezelés?


Tanácsadóval beszéltél erről? Kíváncsi lennék, ők mit mondanak erre.

2014. febr. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Bocsánat, hogy csak most tudok válaszolni. Tanácsadóval nem beszéltem, valahogy nem jutottam el odáig akkor, annyira sok problémám merült fel emellett is.

Kaptam kb. fél óráig oxitocint szülés közben, illetve utána nálunk a kórházban mindenki kap 3 (császárosok 4) napig, napi kétszer oxitocin injekciót. Emellett kaptam antibotikumot mert burokrepedéssel kezdődött a szülésem. Az hatással lehet egyébként a szoptatásra, ha szörnyű hormonháztartásom van? Beteg a pajzsmirigyem, arra szedek gyógyszert, illetve konkrétan soha nem menstruáltam, és peteérést sem tudtak előidézni gyógyszerekkel sem, a tesztoszteron szintem rettentő magas és egyéb nyalánkságok. (A teherbeesésemet csodának tartják az orvosok (főleg, hogy elsőre sikerült természetes úton teherbe esnem), ugyanis minden hormonproblémám vissza is tért szülés után.)

2014. febr. 26. 18:59
 9/11 xStefix ***** válasza:

Ò,ez ìgy mindjàrt màs! A külsö oxitocin sajnos negatìvan befolyàsolja a szervezetünk belsö oxijàt,ami gàtolhatja a szopit. Nem is èrtem,nàlatok ez mièrt RUTIN...! Elèg rossz gyakorlat. Inkàbb a szopit preferàlnàk,az is segìt a mèhnek visszaalakulni.

Ès a PCOS meg plàne bekavarhat,de mèg mennyire. Szòval most màr plàne aktuàlis lesz az a telefon! :-)

2014. febr. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Nálunk a szülészet és a csecsemőosztály két külön világ. A szülészeten minden konzervatív, vízszintesen kell szülni, van gátmetszés, beöntés, borotválás, kengyelek, lábleszíjazás, rutin oxi. A csecsemőosztályon viszont rooming-in van (de ugyebár az anyukákat még így is a szülészetesek látják el, így van napi 2 oxitocin injekció), az igény szerinti szoptatást pártolják, segítenek mindenben, nincs pótlás, csak végső esetben, akkor is pohárból adják stb.

Azt tudtam, hogy a szoptatásnál szabadul fel oxitocin, ami segíti a méhösszehúzódásokat, de nem gondoltam, hogy a mesterséges oxi gondot okoz ebben is. Hát ha még egyszer sikerül teherbe esnem, akkor már a terhesség alatt felkeresek egy tanácsadót.

2014. febr. 26. 21:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!