Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől van az hogy a babám (4...

Kíváncsicska kérdése:

Mitől van az hogy a babám (4 hetes) tegnap este óta folyamatosan csak enne? Tejem van bőven mert szopizás előtt és után is fejek, szóval a mennyiséggel nincs gond, sőt fél óra után nekem kell levennem a ciciről.

Figyelt kérdés
Tegnap este fürdés utáni szopizás óta folyamatosan enne.Ha nem venném le ciciről nem is tudom mennyit enne.Ha befejezte az evést akkor max fél óra múlva mgint az újját kezdi szopni,a cumit egy ideig elfogadja,és ha már az sem nyugtatja meg akkor csak sír sír és sír.Akkor nyugszik meg ha cicire teszem.De ez nem normális nem?
2011. dec. 29. 17:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Miért fejsz szopizás előtt?

Biztos eleget eszik? Próbáld meg, hogy nem veszed el tőle, akkor meddig bírja.

2011. dec. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mert annyi tejem van hogy egy kicsit muszály lefejnem belőle.
2011. dec. 29. 17:50
 3/5 anonim ***** válasza:

Lehet fejlődési/növekedési ugrása van! Ilyenkor sok baba egész nap csak enne, de majd visszaáll a rend.

[link]


Az első évben a babáknak nagyon nagy mennyiségű energiára van szükségük, hiszen a súlyukat megduplázzak pár hónap alatt majd 1 év körül akár meg is háromszorozzák! Nekünk is nagyon sokat kellene ennünk ahhoz, hogy ilyenekre képesek legyünk. Mindezt értsd idézőjelben, hiszen most csak érzékeltetni akarom, hogy hihetetlen fejlődésen mennek keresztül, és néha sok-sok vitaminra, kalóriára, energiára van szükségük, hogy a testük lépést tartson ezzel a rohamos fejlődéssel!

Ha eszik, enni kér és valóban szopizik is, akkor most biztos, hogy sok-sok tejcsire van szüksége.

2011. dec. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linket.Nagyon jól jött.
2011. dec. 29. 21:26
 5/5 anonim ***** válasza:

valószinűleg növekedési ugrás, 3 és 6 hét ill. 3 és 6 hónapos koruk között várható, néhány nap alatt rendeződik a dolog. Lehet több energiára van szüksége, de a gyomra még nem olyan nagy, így gyakrabban eszik.

Fejni viszont nem ajánlom, főleg nem szopi előtt. Nekem is rengeteg tejem volt, szopi után egy mellből 200ml-t tudtam kifejni. Minél többet fejtem annál több volt, mert a kórházban azt mondták, hogy szopi után ki kell fejni, mert a maradéktól begyullad a mell. Hát jól rám is ijesztettek. Fejtem ezerrel. Aztán a gyerekorvos mondta hogy ez hülyeség. Szopi után csak akkor kell fejni, ha érzel benne csomót, azt kell szétmaszírozni, és egy picit lefejni belőle. A másik nem szoptatott mellből meg csak akkor fejni ha szintén csomó van benne, de azt is előtte szétmaszírozni, ill. hogy ne legyen nagyon feszítő érzés. 1 hét alatt így rendeződött minden. Ha meg kevesebb a tej akkor két szopi között kell fejni egy keveset, ha nincs benne semmi akkor lehet tovább is. Így kap az agy ingert, hogy nincs tej pedig kellene.

Arra szopi alatt figyelj hogy egyen is ne csak dudizzon. Nagyon rafináltak tudnak lenni néha, úgy tesznek mindha ennének.

bocsi a hosszú válaszért, remélem nem vetted zokon a fejésről leírt tapasztalatom

2011. dec. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!