Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Segítség! Már mindent kipróbál...

Segítség! Már mindent kipróbáltam, mégis be fog gyulladni?

Figyelt kérdés

Én csak fejek, sajnos nem sikerült a szopi, de azért írom ide a kérdést, mert azért a szoptatáshoz mégis több köze van mint bármi más kategóriához.


Már ezelőtt is tömődött el tejcsatorna, de mindig megoldottam. Most viszont már egy napja szenvedek. :(


Minden általam ismert trükköt kipróbáltam: meleg borogatás, masszírozás, meleg kád víz, ott is masszírozás, fejés közben masszírozás, kézi fejés, előre hajolva, hogy a cicim lógjon, úgy is fejtem kézzel és géppel is. Ma már a mellszívó és én ki se keltünk az ágyból, kisbabám mellettem. De NEM ÜRÜL KI teljesen a mellem! És fáj. Attól is, ha megmozdulok. :( Pár órája úgy tűnt, haladok valamerre, mert a fájdalom csökkent. Viszont lefeküdtem kicsit, és most megint olyan, mint ha nem fejtem volna. Megint nagyon fáj!


Talán most azért nehezebb, mert a melleim (igen, most mind a kettő így járt, egyik jobban, másik kevésbé) tövénél, alul és elég mélyen vannak a csomók.


Mit próbálhatnék még ki? Meddig normális ez az állapot?


2014. febr. 23. 15:34
 1/3 anonim ***** válasza:

megmutatták hogy hogyan kell masszirozni?mert nem mindegy! nekem még a kórházban nagyon be volt durranva-és egy hozzáértő nővér maszirozta ki. amikor elkezdte azzal kezdte,hogy:ez most nagyon fog fájni!nem volt valami jó tényleg, de utána már nem volt gond vele!!


lehet hogy jobb lenne ha te is beszélnél a védőnővel hogy mit tanácsol..

2014. febr. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 xStefix ***** válasza:

Ha mindkettőnél ez van, az nem olyan szerencsés, de ne ess kétségbe! Szerintem hívj fel egy tanácsadót, hogy kiderüljön, mi lehet az oka a visszatérő elzáródásnak, ill. hogy tippeket adjon a jövőre nézve.

Addig is próbáld ugyanazt, amit eddig. Illetve, ha nem idegenkedsz tőle, kérd meg apát, hogy szívjon rá. Úgy kéne, mintha a babád szopizna: az ő álla is a csomók irányába nézzen. Tudom, fura, de nekem (is) segített már ez a módszer, egy próbát mindenképp megér, hátha megelőzi a nagyobb gondot.

2014. febr. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Megszenvedtem vele, de mostanra sikerült helyrehozni.


Igen, tudom hogy kell masszírozni. Igaz, ha nem múlt volna el, valószínűleg szakemberhez fordulok, azért csak jobban rá tud nyomni, és a keze is jobban rááll, pláne, hogy most milyen idétlen helyen volt mindkettőben.


A kedves biztos örömmel ugrana, ha kérném. :D Ha esetleg megint nagyon bedurvul és már tényleg semmi nem segít...


Szerintem azért tömődik el, mert szinte sose tudom rendesen kiüríteni. 1:lassan jön 2:ha hagynám, még egy óra múlva is csepegne :-/ Lehet, ha rásegítenék kézzel... nem tudom.

2014. febr. 24. 00:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!