Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt mik azok az...

Szoptatás alatt mik azok az ételek, amiket nem lehet, vagy csak kis mértékben szabad enni? És mennyi ideig?

Figyelt kérdés
2014. febr. 25. 20:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Bármit ehetsz, ha a babád hasfájós, akkor kell rá odafigyelni.
2014. febr. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Elvileg bármit ehetsz, amit bír a babád. Az enyémek hasfájósak voltak, káposztától, karfioltól nagyon rosszul voltak, nem is ettem egész szoptatás alatt. Az egyik még a brokkolit sem bírta (ha én ettem). K-betűset, babot először csak picit egyél, ha nem okoz gondot, akkor lehet nyugodtan enni. Valamelyik baba a tejre érzékeny. És persze alkohol, koffein nem ajánlott (napi egy kávé, alkalmakkor egy deci bor/sör azért nem okoz problémát).
2014. febr. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
39%
Tejtermékeket csak módjával edd, hanyagold a csípőseket, valamint figyeld a babát, hogy mire érzékeny. Az én fiam csak a káposztát és a paprikát nem bírta, meg ha több tejet ittam esetleg.
2014. febr. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Tejterméket keveset lehet, k betűs ételeket kerülni kell. Nem szabad enni allergén anyagot tartalmazó ételeket, mint az eper, mogyoró. A bab sem ajànlott, illetve én egyszer ettem füstölt sonkát és iszonyat fájt a kisfiam pocija tőle. Ezeken kìvül ne tömj magadba egyszerre sok gyümölcsöt, mert a gyümölcscukrot még nem igazán tudják megemészteni.
2014. febr. 26. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 xStefix ***** válasza:

NINCS tiltólista. Ami ételt-italt rizikósnak gondolsz, illetve amire van a családban allergiás, azt óvatosan próbáld: kis adagban, körülötte csak olyan ételekkel, amiket biztosan bír a babád, és fogyasztás után bő 24 órán át figyeld a reakcióját.

Ha nincs gond, akkor lassan növelheted az adagodat, de még ilyenkor is legyél résen, mert lehet, hogy pl. a napi első adag kávét még elbírja, de még egyet már nem (a fiam pl. így volt).

Ha azonnal bereagál, akkor azt az ételt kerüld el néhány hétig, aztán próbálkozhatsz újra, ha kívánod. De ha nem létkérdés és csak pár ilyen étel van, amit ő nem bír, akkor hosszabb szünetet is hagyhatsz, ahogy jónak látod.

Hogy mennyi ideig lesz érzékeny, az teljesen változó. Az első 3-4 hónap után már javulni szokott a helyzet, de az is lehet, hogy az adott kajára sokáig érzékeny lesz... szóval próbálkozz, meglátod.

2014. febr. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
xStefix, ezt az is jelenti, hogy az allergizálóként tiltott ételeket is szabad enni ? Gondolok itt a citrusfélékre, tavasszal majd a gyümölcsök közül az eperre, málnára. Akkor lesz kb. 6 hónapos a kisfiam, és bár érte bármiről lemondok ha kell,de egy kis epret szívesen ennék.
2014. febr. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 xStefix ***** válasza:
53%

Dehát azok se tiltottak, na! :)

Van egy sor ételünk, növényünk, ami gyakrabban allergizálHAT, de ez csak feltételes mód. Azért, mert xy gyereke nem bírt valamit, még nem kell, hogy az enyém se bírja. Szerintem nonszensz dolog ilyen közszájon forgó ijesztgetések miatt meg se próbálni valamit. És még nonszenszebb, hogy egyesek készpénzként terjesztik is ezeket a listákat, pl. szülés után a kórházi védőnők.. holott nekik pláne tudni kéne ezekről. (Én is csak csendben csücsükéltem, mikor szülés után elmondta, hogy mit nem ehetünk... pedig diet-hallgató vagyok én is.)

Szóval ne aggódj, bátran próbálj ki bármit, amit te kívánsz. Ezekre az allergizálóbb dolgokra is ugyanaz érvényes, mint a többi rizikósabb ételre.


Nekem pl. a 2. kávé, a görögdinnye és a jégkrém csavarta meg a fiam hasát, de ezek is csak addig, amíg csak szopizott. 1 évvel később, amikor már mást is evett, akkor nem.

2014. febr. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Nekem a saját védőnőm mondta, hogy epres-málnás gyümölcsteát ne igyak amikor nagyon megfáztam és vágytam volna egy kis meleg italra... végül kamillateát ittam mézzel... brrr... :D

Nálunk a kömény volt a mumus.... tojásos leves köménnyel nagyon bántotta a pocakját néhány hetesen, most nem tudom mi a helyzet, még nem mertem újra próbálkozni vele.

2014. febr. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 xStefix ***** válasza:

Pf....

Igen, a kömény is lehet problémás. Úgy látom, hogy akinek jó a hasa, annak gyakran szelet csinál (tényleg, a Fitolac teát se bírta a fiam:), akinek viszont alapból fáj, annak segíthet, mert ugye szélhajtó hatása van.

2014. febr. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

Te jó ég, azért ésszel éljünk már emberek!

Ha valami akár egy kicsit is veszélyes lehet a gyermekünkre, ugyan miért kockáztatnánk??? :(

2014. febr. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!