Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Az lehet, hogy 1 hét szoptatás...

Az lehet, hogy 1 hét szoptatás után elapadt a tejem?

Figyelt kérdés

Mértük ma, mert gyanús volt, hogy eddig állandóan folyt, hamar szopott a babám, és elég volt neki, nagy kortyokban nyelte, és a mellbimbó védő is folyton átázott, de tegnap óta nem ázik át, nem folyik a tejem, és olyan, mintha nem lenne elég, amit szopik, lemértük, 20-at szopott délután és utána hiába próbáltuk kézi mellszívóval, nem jött semmi.

Lehet, hogy ennyi ideig tudtam csak szoptatni??


2014. febr. 28. 21:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Minden szopásnál mérd. Van amikor pár perc alatt szopik sokat, máskor hosszabb idő alatt keveset.

Ha éhes marad, akkor nem alszik el, hamar felébred és sír.

2014. febr. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Először is ne stresszelj. Ha beindúlt a tejed, és a baba szopizik ügyesen nem apadhat csak úgy el, főleg ha odafigyelsz a folyadék bevitelre is... stb. Nekem is volt ilyen az elején hogy beindúlt aztán úgy éreztem hogy nem jön, nincs tej, ilyenkor még többször tettem mellre, (igény szerint szoktatok) aztán eltelt pár nagy és újra belövelt. Azt mondták nekem hogy ezt a hormonváltozások okozzák, azért kell ilyenkor nagyon sokat mellre tenni mert akkor a laktációs hormonok fognak győzedelmeskedni :-) mindegy mennyit szopik, legyen cicin, különben elapadhat tényleg. Sokan ilyenkor adják fel, meg tápszerhez nyúlnak. Felesleges! Cici, cici, cici.... :-)
2014. febr. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Utolsóval egyetértek én is érzek néha ilyet, hogy kevés, néha csöpög, néha nem, a baba elvileg szabályozza a mennyiséget, ha kevés neki sűrűbben szopik és ezzel feltornázza a mennyiséget. A védőnő javaslatára egyszer elkezdtem méregetni mennyit szopik, csak iszonyú stresszt okozott, ami szintén nem segíti a tejtermelést. Igyál tejserkentő teát, sört, gyümölcslevet, egyél rendesen és pihenj amennyit csak tudsz, és a legfontosabb annyit szoptass amennyit csak igényel a baba.
2014. márc. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igazuk van az előttem szólóknak! Szoptass rengeteget!
2014. márc. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!