Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 11 hónapja szoptatok, mostanra...

11 hónapja szoptatok, mostanra leállt a bal mellem. Hogy fogom tudni szoptatni a következő babám?

Figyelt kérdés

A kisfiam 11 hónapos. Rengeteg tejem volt, mostanra szépen, fokozatosan kezd egyre csökkenni. Ezzel minden rendben van, azonban a bal mellem mintha teljesen leállt volna. A fiam egyre ritkábban szopik, úgyhogy a jobb mellem kielégíti az igényét.

De attól félek, hogy ha ennyire leállt az egyik mellem, a következő babánál, akit már most tervezünk, az a mellem nem fog működni, egy mell pedig nem igazán elég egy csecsemő táplálásához.

Van olyan, aki tapasztalt már hasonlót? Hogyan alakult a szopi a következő babánál?


2014. márc. 1. 20:44
 1/7 anonim ***** válasza:

A melled NEM állt le, ilyen nincs, legfeljebb most már nem termelödik benne tej.


A következö terheség-szülésnél újra indul az egész szabályzás, és az független az elözö terhesség-szüléstöl.


Mellesleg egy bmell is elég egy babának - ugyanis akiknek ikrei vannak, az is meg tudja oldani a szoptatást.

2014. márc. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Valahogy hasonlóan gondolom én is, csak kíváncsi voltam más anyukák véleményére.
2014. márc. 1. 20:54
 3/7 anonim ***** válasza:
Két éves koráig a jobb mellemből szoptattam a fiamat, mivel a balt sosem fogadta el.
2014. márc. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm Neked is ! Megnyugodtam!
2014. márc. 1. 21:04
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én gyerekeim a jobb mellemet únták meg idővel. Hónapokon keresztül (napi 3-4 alkalommal is) csak a balból szoptak. Szerintem se lesz semmi gond a második babánál.
2014. márc. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Első gyereknél a jobb mellem volt a többet termelő, másodiknál a bal. Most két éves a kicsi, még szopik, és érdekes módon 2 hónap alatt pont a többet termelő bal mellemben apadt el, már alig van valami benne, de a másik még tarja magát.

Nyugi, a következő babánál újra tiszta lappal indulsz, a baba igényéhez, és a szoptatási gyakorlatotokhoz fog igazodni a tejtermelésed .

2014. márc. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2014. márc. 1. 23:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!