Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A babam szuletese utan csak...

A babam szuletese utan csak napkozben szeretnek szoptatni. Ugy halottam ha ejfelkor szoptatok utoljara akkor reggel 6ig ki kellene birnia a babanak szopi nelkul, csak teaval? (ezt a "nagy oregektol" hallottam)

Figyelt kérdés
Az lenne a kerdesem mi a velemenyetek errol? Valaki csinalja, vagy csinalta ezt? Elso babas kismama
2009. jan. 30. 22:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az ejszakai szoptatasok nagyon fontosak a tejtermeles szempontjabol. Ha elkezded teaztatni a babadat, azzal csokkented a tejtermelest is. Raadasul tul nagy ez az idointervallum egy ujszulott szamara. Egy ujszulottet ejszaka is legalabb 4 orankent kell szoptatni. Szerintem keress fel egy szoptatasi tanacsadot, tobbet tud segiteni, mint a "nagy oregek".
2009. jan. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez elég furcsa, miért nem szeretnél éjszaka szoptatni? Amúgy nem kell anyatejes babának tea. Attól nem fejlődik, nem nő, csak eltelik fél órára a pocija. A "nagy öregek" rosszul gondolják. Egy pici babának testközelre, szopira van szüksége,a káréjjel, akár nappal. Ilyen kijelentést még nem hallottam. Valóban ki foga bírni éjféltől reggel hatig, kb 1-1,5 hónaposan. De ezt magától kell elérnie, ne erőltesd. Kislányom eleinte 4 órát aludt egy huzamban éjjel, 1 hónaposan 6ot, most 5 hónapos, már 10et is alszik általában, de teát még nem látott.

Ezt verd ki a fejedből, ha komolyan gondolod a szoptatást!!

2009. jan. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem neked is jobb, ha megszoptatod éjjel is. Ugyanis egyrészt nagyon meg tud telni a mell reggelig, és akár be is gyulladhat. Ha nem szoptatsz éjszaka akkor fejned kell. A babának is jobb, ha nem csak üres teát iszik, hisz ő olyankor újra éhes, nem szomjas. Ő még nem tud 6-8 órára annyit bepakolni, hogy kibírja. BEfogja vedelni a teát, mert éhes lesz, de sokkal jobb és neki is megnyugtatóbb a szopizás. Könnyebben el is alszik tőle. (Te is könnyebben elalszol amugy a szoptatástól :)

Az érzelmi kötelék kialakításához is fontos hogy odabújhat hozzád kicsit éjjel is... Szerintem kibírható az éjjeli szoptatás is. Aztán úgy is pár hónap múlva megtanulja majd átaludni az éjszakát, vagy legalább is hosszabbakat mint 3-4 óra egyben... SOk sikert!

2009. jan. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
KOszonom szepen a valaszokat. Valahogy en is ereztem, hogy ez a helyes...de annyian mondtak nekem hogy max ejfelkor szoptassak es utana nem hogy elbizonytalanodtam. Nagyon varom mara babat, es meg szeretnek neki mindent adni amit csak lehet...szoval hallgatok ratok. Koszonom a tanacsokat
2009. jan. 30. 22:45
 5/5 anonim ***** válasza:
83%

Én sem hallgatok a "nagy öregekre",ők teával tömnék:(.Amikor kicsi volt,leszoltak mikor 2mellből etettem,mondván egyből kéne hogy jól lakjon.

Csináld úgy,ahogy neked jobb és könnyebb,mert NEKED fogja késöbb meghálálni!!!


Boldog babázást!!!!

4hónapos kislány anyukája

2009. jan. 31. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!