Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hétfőn hoztuk haza 2630-cal,...

Hétfőn hoztuk haza 2630-cal, ma (vasárnap) 2672, ez elég gyarapodás? És miért így szopik?

Figyelt kérdés

Ha egyáltalán hihetünk a mérlegnek, mert szerintem össze-vissza mér, volt, hogy cumisüvegből adtunk neki pótlásnak tápszert, 30 millit, azt sem mérte utána, csak 10-nek....

Ha mérem, általában 30-akat szopik, de lassan, mindig elalszik a cicin, ha meg leteszem, sokszor nyűglődik utána.

A jobb mellemből egyáltalán nem tudok szoptatni, csak a balból, abból is van, hogy 45-50 perc szoptatás után a mérleg azt mutatja, hogy 10-et szopott, így elkezdtük kipótolni tápszerrel.

Mit csinálok rosszul vagy mit tehetnék?

Kakija van, ahogy írják a különböző szoptatási oldalakon, a kakis pelusok mennyisége megvan, általában 2-3 óránként kér enni.


2014. márc. 2. 09:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Mi is hasonlóan kezdtük, fiam szinte állandóan cicin lógott. Nem érdemes méricskélni, bízz meg a babában, ha van elég pisis pelenka (napi 5-6), akkor eszik eleget. Neki a cici nem csak táplálék, ott érzi magát biztonságban. A tápszer jobban leterheli az emésztőrendszerét, ezért alszik mélyebben, ha azt is kap.

Az anyatej gyorsan emészthető, van olyan baba, akinek egy (!) óra alatt teljesen kiürül a gyomrából. Ha 2-3 óránként kér enni, az teljesen jó, nekem nagyon barátinak tűnik ahhoz képest, hogy fiam eleinte 2-3 óránként 10-20 percig volt el cici nélkül. :)

2014. márc. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az èn kisfiam is pontosan ennyi volt 2630g. Mi itthon nem mèregettük,csak a vèdőnő aki jött minden nap. Enyèm egèsz nap szinte cicin volt az elejèn. Pici a súlya azèrt akar többet szopizni. Èn nem adtam tápszert neki pedig èn is úgy èreztem kevès a tejem. Van kakis 3 ès 5-6 pisis pelus nekem azt mondta vèdőnő elèg neki a tej. Mièrt nem tudsz a másik melledből szoptatni? Nagyon nehèz volt ilyen pici babával az elejèn most már 8 hós :)
2014. márc. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 lcs ***** válasza:
nekem is anno a lányommal voltak ilyen evéssel kapcsolatos nehézségek, ő ugyan 2960 g volt, de ő is mindig bealudt cicin, végül 2 hónapos korától tápszeres lett, mert nem volt elég a tejem, végül teljesen elapadt. Nekem is ezt mondta a védődő amit nektek (előző hozzászólók), hogy ha van elég kakis-pisis pellus, akkor rendben van. de mivel viszonylag kis súlyú volt, így a gyarapodásra oda kellett figyelni, vagyis a védőnő meg a gyerekdoki rendszesen kérte a súlyát. A mérleggel meg úgy jártam, hogy béreltem a védőnőtől, és mi mindig bevittük (télen született a lányom) a fürdőszobába, ott mértük le este, és én is azt vettem észre, hogy össze-vissza mér. Kiderült, hogy a mérleget nem szabad hurcibálni, hanem egy fix helyen kell tartani ahol méred, mert elfelejti, összekeveri az előző mérést, ezért mutatott nekünk is hülyeséget :) bár nyilván nem minden mérleg ilyen, csak gondoltam megosztom veled, hogy ilyen is van :)) szóval én azt javasolnál, hogy max 1x, este mérd meg a babát, és egy füzetbe irogasd a méréseket, és hetente add össze a gyarapodást :)
2014. márc. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!