Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Vasárnap lesz három hónapos a...

Vasárnap lesz három hónapos a babám és sajnos a tejem sokszor elég lassan termelődik. Még van, de már lehet hogy nem sokáig. Jövő héttől már adhatok neki almát? És azon kívül még mit lehet neki adni? Tápszerezni nem nagyon akarom!

Figyelt kérdés
2012. júl. 10. 08:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát pedig vagy anyatej vagy tápszer, ebben a korban még a kettő közül valamelyik a legjobb a babának. Azt javaslom, hogy a gyerekorvosotokat és a védőnőt kérdezd meg erről, ne különböző fórumbeírások alapján dönts a babád táplálásáról. Azt se felejtsd el, hogy fejlődési ugrás is van, amikor a baba többet szopizik, és idő kell, míg a szervezeted is beáll az új igényre. Én mindenesetre még semmiképp sem adnék neki almát meg ilyesmiket, ha tudsz olvass utána az emésztőrendszer fejlődésének is.
2012. júl. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
igyál tejszaporító teát nagyon hatásos
2012. júl. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Valószinű elég a tejed, csak beállt a kereséet-kínálat,ezért érzed kevesebbnek. Illetve van most egy növekedési ugrás, emiatt is lehet. Miétr gondoldo hogy lassan termelődik??? Olvass utána kicsit, és hívj fel egy szoptatási tanácsadót: lll.hu
2012. júl. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
61%

Komolyan nem értem mi baja az embereknek a tápszerrel...

Belém is mindenki azt súlykolta, h az anyatej így, az anyatej úgy. Aztán mikor nálunk is 3hónaposan kevés lett a tejcsim, tisztára kiborultam miatta. De muszáj volt a tápszer. Persze, jó az ha egy baba csak anyatejes, de miért kell úgy beállítani, mintha a tápszer egy olyan borzasztó dolog lenne?

Hiába szedtem mindenféle tejserkentő csodaszert, semmi se használt. Pedig több 10ezret költöttünk rá. Miután elkezdtünk tápszerezni, onnantól a babám is nyugodtabb lett, és én is. És még olcsóbb is volt a tejserkentőknél.

Ha előtte nem azt mondja mindenki nekem, h jajj, csak tápszert ne, akkor én se borultam volna ki annyira, és nyugodtan nyúlok a tápszerhez. Mert miután elkezdtük, rájöttem, h sokkal, de sokkal jobb úgy, mint nélküle volt.

Szóval még legalább egy hónapra felejtsd el a hozzátáplálást, és nyugodtan adj tápszert, mert az a legjobb a babádnak most!

Hívd fel a gyerekorvost, és ki nektek.

2012. júl. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

*és ír ki nektek.


De persze nem azt akartam mondani, h csak a tápszer jó! Lehet, h most tényleg csak egy kis idő kell, és beáll a kereslet-kínálat. Nekem eleve kevés volt a tejem.

2012. júl. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én is azt tudom javasolni, hogy még maradja a tápszernél legalább egy hónapig.Azért még minden etetés előtt tedd rá cicire aztán ha kiszívta azt a keveset pótold neki tápszerrel.A hozzátáplálás amúgy is úgy működik, hogy először csak egyfajtát lehet neki adni fokozatosan megszoktatni vele és napi egy étkezéskor csak.Ha nem elég a tejed nem adhatsz neki minden etetéskor almát vagy krumplit.Mindenképp kell még neki a tápszer ha el is akarod kezdeni a hozzátáplálást.Mindenképp beszéld meg a védőnővel, gyerekorvossal.Fogadd meg a tanácsaikat, nem mondanak hülyeséget.

Kedves 4. válaszoló én teljesen így voltam/vagyok vele mint te és teljesen egyetértek veled!Tényleg a tápszer az ami a legjobban pótolja az anyatejet.

2012. júl. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

semmi baja nem lesz a tápszertől,mástól annál inkább lehet!

egy ilyen kicsinek az való még ha tényleg nincs elég tej.

olvass utána fél éves korra érik meg a kicsi emésztőrendszere másra,addig csak anytej v tápszer.nem tudom miért gondolák sokan, h egy tápszeres babánál el kell kezdeni elöbb a hozzátáplálást, az ő kis emésztőrendszere mitől lenne érettebb-készen rá előbb?pont hogy nem...

jó persze, most jönnek azok a hozzászolások h de én is igy nőttem fel meg anyánk-öreganyánk igy csinálta s mégis élek. na ja. de 20-30év alatt azért elég sokat fejlődött minden, az orvostudomány is, szoval én szerintem még bőven várhatsz. nem tudom hová sietteti sok édesanya ezt, ráér az a gyerek egész életében enni még:)szerintem ha a legjobbat akarod neki várj még! ha fél éves korig azt a 3hónapot nem is birod ki(?!), akkor is 1-2hónapot.

2012. júl. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!