Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 7 hetes baba mennyit kell...

7 hetes baba mennyit kell hogy egyen?

Figyelt kérdés
2009. dec. 15. 10:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Az attól függ hány kiló? ha arra a számolgatósra gondolsz.
2009. dec. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Testsúly kilogrammban mérve, szorozva 150-nel, és ez elosztva annyival, ahányszor eszik.Pl. ha öt kiló, akkor napi 750, ha mondjuk hatszor eszik, akkor ez alkalmanként 125.Az enyém nem evett ennyit soha, de már három kilót hízott, szeptember 9-én született.Szerintem ne méregesd, mert csak beleőrülsz.Ha hízik minimum fél kilót havonta, szépen fejlődik, elégedett, nem sír, hogy éhes, akkor nem baj, ha nem eszi meg az előírtat.Már csak azért is hülyeség előírni, mert minden baba más, van aki a kevesebbet jobban hasznosítja, elég neki.
2009. dec. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mennyit egyen az újszülött?


Erre pontos választ nem lehet adni, de bizonyos átlagértéket meg lehet állapítani. Azt tudjuk, hogy egy újszülött napi folyadékigénye kb. 150 g x aktuális testsúly (kg-ban). Az eredményt g-ban kapjuk meg. Ez a táblázatunk esetében: 150 g x 3,25 kg = 487,5 g. A fizikus édesanyák, édesapák ne kapjanak a fejükhöz, tudom, hogy kg x g nem lehet egyenlő g-mal, de ez egy jól megjegyezhető és használható képlet.


Amikor a baba ezt a folyadékmennyiséget anyatejből kapja meg, akkor egyéb tápanyagok szempontjából is ideálisnak tekinthető a helyzet. (Jó tudni viszont, hogy D-vitaminban szegény az anyatej, ezért ezt a mérsékelt égövön pótolni kell az angolkór elkerülése érdekében.) Ez gyakorlatilag azt is jelenti, hogy ha ezt a mennyiséget megszopja a baba, nincs is szüksége teára (kivéve, ha újszülöttkori sárgasága, betegsége - hasmenés, hányás, láz - miatt több folyadékra van szüksége, vagy ha kevesebbet szopik).


Ezen többnyire nagyon elcsodálkoznak az anyukák, pedig gondolják végig, láttak-e már kiskutyát, cicát, borjút teázni vagy vizet inni? Természetesen egyéni különbségek vannak, és elképzelhető, hogy egy újszülött kevesebb anyatej mellett is jól fejlődik, főleg az első hetekben, amikor még az anyatej zsírtartalma is jóval nagyobb. Ilyenkor is pótolni kell azonban a hiányzó folyadékmennyiséget, egészen halvány, 1 dl-ben 1 kávéskanál cukrot tartalmazó, 1-2 csepp citrommal ízesített teával. Lehetőleg a teát is kanállal vagy pohárral kínáljuk, a szobahőmérsékletnél 1-2 fokkal melegebben.


Jó támpont a kielégítő fejlődésre - tehát a megfelelő táplálásra a heti egyszeri, tiszta súly mérése. Nagyon lényeges, hogy azonos körülmények között történjen a mérés! (azonos napszak, mondjuk fürdetés előtt, és a mérleg jól ki legyen tárázva). Akkor tekinthetjük a gyarapodást megfelelőnek, ha az az első 3 hónapban - heti átlagban -150-200 g között van. A második 3 hónapban ez a gyarapodás egyenetlenebbé válik és csökken is (átlag heti 80-120 g).


Hasonló támpont, illetve követelmény, hogy féléves korára duplázza meg, egyéves korára pedig háromszorozza meg a születési súlyát a csecsemő.

2010. márc. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

az én lányom havi fél kilónaál nem hízott többet majdnem 11 hónapos koráig.

tehát soha nem hízott még 150 grammot sem heti átlagban.

Mivel nem volt éhes, megette amennyit kért, eszembe sem jutott, hogy pótolni kellene.

Nincs 2 egyforma gyerek.

Fépl évi csak szopott, most 1 évesen mindent (rengeteget)eszik és még többször szopik.

Sohan enm pótoltam neki a teje tápszerrel, evett amennyiszer kért.

csak heti 1x mértem.

2010. márc. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!