Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akik igény szerint szoptatnak:...

Akik igény szerint szoptatnak: egyéves babád mennyit szopik? És mikor választja el magát a baba?

Figyelt kérdés
Az enyém napközben már csak 2-3x akar, cserébe éjszaka szopik sokat :)) Nagyon nem szeretném még abbahagyni.
2011. okt. 26. 10:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

én hiába vártam,hogy magától válasssza el magát.két éves múlt mire sikerül elérnem nála.

1évesen még sokat szopizott.kb 4szer nappal.és éjjel is még 2szer.

2011. okt. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
36%

Pedig 1 évesen már ideje abbahagyni lassan. Neked kell szabályozni, mert ha rajta múlik, még 5 évesen is szopizni fog. Ne aggódj nem fog sérülni a lelke, ellentétben a túl sokáig szoptatott gyerekkel többször jöttek már a szülők nevelési tanácsadásra különböző magatartási és kötődési problémák miatt.

Tudom, hogy nem ez a trendi, amit írok, de a trend nem veszi figyelembe a fejlődési szakaszokat és annak a feladatait. Fizikailag 1 éves kora után már nincsen szüksége az anyatejre, lelkileg is más szakasz a fontos, nem a szimbiózis gyakorlása.

Valamiért az anyák mondanak le nehezebben a szoptatásról. Ennek is megvan a háttere... (pl még sem olyan szupi az a házasság, pótolja az intimitást, megóv a szextől stb..)

2011. okt. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 xStefix ***** válasza:
43%

Hát az előzővel nagyon nem értek egyet...


Kérdező, az enyém 1 évesen még napi 4-5x szopott, igaz, éjjel már nem (magától). 40 hósan választódott el, szintén magától.

Az, hogy ő mikor érik meg rá, számtalan dologtól függ. Az ő saját kis személyiségén túl te magad is tudsz érte vagy ellene tenni. Bele lehet szólni komolyabban is vagy épp csak egy kicsit; ezt te és a körülmények döntik majd el. Én a lányomra hagytam a döntést, de néha-néha magam is beleszóltam a folyamatba (persze az ő együttműködésével).

2011. okt. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
58%

Tudom, hogy nem divatos, amit írtam, a mostani divat az, hogy mindent a gyerekre kell hagyni. Anyáink idejében az ellenkezője volt. Igazából egyik sem jó a gyereknek. A túl nagy szabadság esetén, ha mindig ő dönt mindenben, milyen biztonságérzetet ad neki? Ha már kicsiként is ő irányítja a családot, ki védi meg a világtól?

Mindegy, nem vitát szeretnék generálni, csak éppen a másik oldalról is érdemes nézni a történetet.:)

2011. okt. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Még nem szeretném elválasztani a kislányom, és trend vagy nem trend, hagyom majd, hogy addig szopjon, amíg mindkettőnknek kellemes. Nem tervezem, hogy beleavatkozzak ebbe a folyamatba.
2011. okt. 26. 19:06
 6/11 xStefix ***** válasza:
75%

Én sem arról beszélek, hogy a gyerek mindig azt csináljon, amit akar - hanem arról, hogy engedjük neki, hogy a saját tempójában fejlődhessen, persze megóvva őt a veszélyektől. (És a hosszú távú szoptatásnak, úgy tudom, nincs semmilyen veszélye.)

De ez egy másik téma. :)

2011. okt. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%
1 évesen még 4x ciczett nappal, azóta eltelt másfél év és még mindig ciczik 1-2x
2011. okt. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Igaz a lányom ár 5 éves, de 1 évesen 2-3 alkalommal cicizett, éjjel már nem. 22 hónaposan hagyta abba a szopit teljesen magától. Nem erőltettem egyáltalán, nagyon szerettem szoptatni. Szerecsére most is gyakorolhatok, a 7,5 hós fiam napi 6-7 alkalommal szopizik, persze már eszik mást is. Remélem, még 1 évesen is lesz legalább 2-3 szopi/nap :)))
2011. okt. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
2011. okt. 27. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 xStefix ***** válasza:
63%

Én erre a cikkre meg az egész témakörre csak annyit tudok mondani, hogy az, aki hosszú távon szoptat, legyen tisztában azzal, hogy mit vállal fel ezzel!

Persze, nem lehet mindent előre kiszámítani, de én mindig elcsodálkozom azon, amikor az x éves gyerek anyukája kétségbeesve ír akár ide is, hogy az ő gyereke egy cicimumus (ami egyébként nem feltétlenül baj) és képtelen leszoktatni akár csak 1 szopásról is. Anyuka kiborult, ideges, stresszes, a gyerek meg persze egyre jobban hisztizik, mert érzi ezt a feszültséget és átragad rá is. Érzi, hogy ő is felelős ezért, de fél, hogy elveszti azt, ami számára annyira fontos. - Én ilyenkor mindig azon morfondírozok, hogy miért kell ezt megvárni??

Ha valaki úgy érzi, hogy egy bizonyos életkor felett nem tudna már szoptatni (ami jogos, mert nem vagyunk egyformák), akkor kezdje meg időben az elválasztást. És nem kell mindjárt határozottan, erőltetve, centinként, de óvatosan, másfelé terelve a dolgokat, hogy a gyerek szinte észre se vegye. Ha a gyerek nagyon mumus, akkor ne 1-2 hónapot szánjon erre az anyuka, hanem bizony akár fél-1 évet is, mert lehet, hogy csak nagyon lassan fog menni. Nagyon nem jó senkinek, ha az anyuka addig tűr és vár (magában egyre mérgesebben), amíg már robban a bomba.

A hosszú távú szoptatás, én is úgy látom, hogy nem való mindenkinek. De annak, aki ezt választja, akár saját akaratából, akár a gyereke igényét figyelve, hozzá kell szoknia a gondolathoz, hogy egy x éves gyerek már esetleg lassabban mond le róla. Sok türelemre van szükség mindehhez, de egyáltalán nem hiszem, hogy kibírhatatlan lenne. Csak folyamatában kell(het) tervezni, nem az utolsó utáni pillanatban kapkodni.


Egyébként pedig azt a tényszerű kijelentést(!), miszerint a hosszú szoptatás akadályozná a gyerek társas érintkezését, teljes mértékben cáfolom! Ez akkora marhaság, mint ide Lacháza! Aki ezt gondolja, az még sose beszélt "megfelelően" szoptató anyukával. (Mert, ha szabad ilyen hülyén fogalmaznom, szoptatni is többféleképpen lehet: rosszabbul és jobban is. És itt az elvekre és technikákra gondolok, szigorúan objektíve nézve.)

2011. okt. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!