Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tegyek? Nagyon fáj a...

Mit tegyek? Nagyon fáj a szoptatás,10 napos a babám?

Figyelt kérdés
A szája elég kicsi,míg a mellbimbóm vaskos.Sokáig tart,míg ráharap,de sokszor el is engedi,mert erős a tejleadó reflexem,ami szintén őrjítően feszít,fáj,ömlik a tej a szájába,pedig nincs is sok.3-4 perc után bealszik rajta,hiába piszkálom.A bimbóm vörös,fáj,néha sebes is.Fejni nem szeretnék,nem szívja ki annyira a mellszívó,és az első babámnál mellgyulladást kaptam emiatt.Mit tudnék csinálni?Kínszenvedés az egész... :( Szoptatástól már előre stresszelek,a fájdalom elkeserítő,még a szopi után is fájnak a melleim,van,hogy az egész.Előző babám tápszeres lett 1,5 hónap szenvedés után...
2014. márc. 18. 12:17
 1/2 anonim ***** válasza:
Próbáld ki hogy az elejét lefejed, így nem lesz olyan erős a tejleadó reflex ha már nincs annyira tele a melled. Ha kipróbálod, kérdezd meg a gyerekorvost vagy védőnőt hogy kell-e a babának a tej mellett víz, mert az anyatej eleje a vizesebb, szomjoltó, és pont azt fejnéd le. De így feszülni sem fog a melled, könnyebben bekapja a baba. Csak annyit fejj hogy még könnyen tudjon belőle szopizni. Kitartást kívánok! Ja és ha nagyobb lesz a baba, már sokkal könnyebben megoldja az erős tejleadó reflexet is, csak amíg ilyen pici, addig okoz neki nagy gondot. Legalábbis nálunk így volt.
2014. márc. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképpen kend is valamilyen krémmel, én a dm saját márkás krémjét használom. Nekem is nagyon fájt a cicim, napokig szenvedtem, majd elkezdtem kenni és már másnapra enyhült kicsit. Én is féltem a szoptatástól emiatt, de most már jobb. Nekem ma 5 hetes a fiam, már összeszoktunk, nektek is jobb lesz hidd el, viszont a fájdalmat kezelni kell, mert különben rosz élmény lesz a szoptatás. Minden jót nektek!
2014. márc. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!