Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Cumizavar vagy más probléma?

Mupp kérdése:

Cumizavar vagy más probléma?

Figyelt kérdés

Hasonló problémával járó anyukák tanácsára lenne szükségem!

A babám 7hetes es nem akar szopni ha ra teszem a mellemre es ha tele van akkor semmi gond szívja(mert folyik a szájába)de ha mar kicsit dolgoznia kell akkor sír meg feszül rángatja a mellem!sokszor mar a sírás kap el,hogy nem akar szopizni!Akkor mikor mar ez megy 15percen keresztül meg unom es kap üvegből!lehet hogy cumi zavaros lett a lányom?es ha igen akkor ez meg vissza fordítható?nem tudom mit tegyek tanácstalan vagyok!:(((

A védőnőm szerint normális,de normális az hogy egy baba nem szopik ha éhes csak sír mikor ott a lehetőség az evésre!Lelkileg teljesen megvisel,nem tudom feldolgozni!


2014. márc. 20. 17:01
 1/9 Vilcsianyuja ***** válasza:

Én arra gondolnék, hogy nem tud rendes vákumot csinálni. Amíg a tejadó reflex tart, és folyik a szájába a tej, addig nem jelentkezik az a probléma, de ha már nem folyik, saját maga nem tudja kiszívni. Valószínűleg azon stresszel be. Nem szokott hangosan "cuppogni" a cicin és/vagy a cumisüvegen? Lehet, hogy le van tapadva a nyelve? Nekem eléggé bénácska a kislányom, én szabályosan kimmasszírozom a mellemből a tejet, miközben ő szopizik, így több tejhez jut.

Próbáltál már bimbóvédővel szoptatni? Cumizavarnál segíthet, jobban rá tud kapni a baba, aztán ha belejött, megint lehet próbálkozni bimbóvédő nélkül.

Sok sikert és kitartást!

2014. márc. 21. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!igen cuppog de csak a cicin be veszi ki köpi es ezt jatsza na meg persze,hogy feszeng!

Kicsit hasfajos lehet azért csinálja?

Mar mindenre gondoltam de nem tudok választ sajnos!

2014. márc. 21. 05:16
 3/9 anonim ***** válasza:

Kapott cumisüveget szoptatás mellett?Mert az egyik barátnőm járt úgy,hogy cumisüvegből adtak a babának teát,és emiatt elkényelmesedett,csak az elejét szívta ki a tejnek (ami mint tudjuk,kevésbé tápláló),a többit meg,amiért meg kellett volna "dolgoznia",azt bent hagyta.

Ezért neki kellett állni tápszerezni.....

2014. márc. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem hasonló, ha nem ugyanez volt a probléma. Most a kilencedik hetet töltjúk, és már tápos kiegészítést kap, mert a sok sírástól nem szívtaki rendesen a cicit, belealudt és így már kevesebb a tejem is. Fejni is próbáltam, de az sem segített, mert nem igazán tudom kifejni a ciciket valamiért. Amíg jött, jön a tej szopizik most is, aztán fejrángatás, kiköpi a cicit és sír, visszaveszi majd megint ki. Persze h sok levegöt nyel, ezért hasfájós is. És persze el is fárad. Ez van. Én már feladtam, sírtam én is eleget, kinek jó ez így. Szerintem a babának sem. Így ha elapad a tejem tápos lesz, na és. Ma márez nem baj, jók a tápok és azért két hónapig így is anyatejes volt. Védönö annyit mondott, h csak fokozatisan vegyem el a cicit és jó lesz. :-) Fel a fejjel, tégy úgy ahogy nektek a legjobb, ez a lényeg!
2014. márc. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat :)))

Sajnos kapott cumisuveget mert császárral lett es későn indult be a tejem ezért az első 3 nap kapott tapszert mert mar nem tudtuk nézni hogy éhezik a gyerek!!!

Kedves utolsó nekem ugyan ezek a tüneteim meg feszül ki be kapja a cicit sír rangatozik!!szerencsere meg neha cicizik es fejem a fejemet le tudok fejni reggeltől 150-200ml de mar délután jó ha le jön 100-120ml

Hogy tetted túl magad ezen en meg a mai napig lelki beteg vagyok,hogy nem szopizik rendesen es alkalmatlan anyának érzem magamat mintha kudarcot vallottam volna!!!:(((

2014. márc. 21. 18:41
 6/9 Vilcsianyuja ***** válasza:
Ne add fel, kedves kérdező! Nézz utána az LLL-nek, és próbálj meg keresni egy szoptatási tanácsadót! Biztosan lehet a dolgot türelemmel és kitartással orvosolni, és "megtanítani" a babát szépen szopni! Én már leírtam a tippjeimet, keress esetleg korábbi hasonló kérdéseket, mert vannak hasznos tanácsok! Az pedig teljesen normális, hogy estére kevesebbet fejsz, így vagyunk összerakva, mindenkinek kevesebb estére.
2014. márc. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Kiki01 ***** válasza:
Az én fiam ugyanez, már majdnem 3 hós lesz, cumit csak az első héten kapott, és még mindig ezt csinálja. Néha én is kivagyok tőle, de ez van, attól még szopizik, mást nem kap:)
2014. márc. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Meg erőltetem mert nem szeretnem fel adni!abban bízom hogy ha el múlik a hasfajas vissza áll minden mint régen!ma szépen szopizott egesz nap úgyhogy ügyes volt :))))

Kicsit nyoszorgott es idegenkedett de megnyugtattam es folytatta!persze ha nem lesz más es tapszerrel kell egészítenem akkor az lesz.

2014. márc. 23. 07:35
 9/9 anonim ***** válasza:

Az enyém cumizik ugyan, de üveget sosem kapott. Ez szerintem nem cumizavar. Hívtam én tanácsadót is, mondott ezt azt de hogy őszinte legyek semmi okosat, pedig sok jót hallok róla, és hát hat gyerekkel van tapasztalat. Kipróbáltam őket, de ha a gyerkőc nem akar vagy nem tud szopizni, akkor ha a fejem tetejére állok sem fog. Sokat sírt, azokat csinálta, amiket Kérdező te is írsz. Voltak persze jobb napok, amikor szépen evett, de ezek nagyon ritkák voltak. Állítólag három hónaposan azért sokat változnak, a szopi is tudatosabb cselekedet lesz, és nem reflex, a baba is türelmesebb lesz. Ha gondolod tarts ki, ne add fel.

Én sem akartam, nem mondanám, hogy túltettem már magam ezen. De nem evett eleget, így muszáj volt pótolni. És nem akarom, hogy emiatt szenvedjen. Mindenki látta, hogy baba sír, én sírok, baba éhes... Ennyit tényleg nem ér az anyatej már a harmadik hónapban. Sőt! Te is tudod, hogy tápszeren éppúgy felnőnek a gyerekek, és sokan okosabbak, egészségesebbek mint anyatejes társaik. Én csak azt szeretném, hogy nyugodt, boldog, elégedett babám legyen. Ehhez kell a teli pocak, és a nyugodt anyuka. Tehát végső soron jó anya vagyok :)Nézd innen. :)

Még nekem is szopizik, van, hogy elég neki, ez főleg éjjel, amikor inkább szomjas. Reggel mikor nagyon teli a cici, akkor tudok én 90 ml-t fejni. Mindig először cicire teszem, és csak utána kap üveget (fejt tejet vagy tápot). Szóval nyugodj meg, pár hónap és ezt is elfelejtjük :)

2014. márc. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!