Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Jól csinálom? Vagy másképp...

Jól csinálom? Vagy másképp kellene?

Figyelt kérdés

Szeptember elején született a kisfiam, és olykor-olykor van egy kis többlet tejem a kezdetektől fogva. De nem sok...így havonta tudok lefagyasztani egy pár decit, kb fél litert. De úgy tudom, h a picik igényeihez alkalmazkodik a tejcsi, így nem biztos h elfogadja, vagy jól lakik a már lefagyasztott, és kiolvasztott tejtől. Így a múlkorában kivettem a fagyóból(helyhiány miatt is) És kiöntöttem a még 1-2 hetes korában lefejt tejcsit.

Így is van még az októberi fél liter, és a novemberi is. Persze dátumoztam, napra pontosan. Havonta csak ennyi plusz gyűlik, egyszer már kellett adnom neki, mert fogat húzattam és fájdalomcsillapítót kaptam. Elfogadta.

Tehát a kérdésem, h valóban értéktelenné válik 2 havonta a tejcsi a pici számára? Majd meg szakadt a szívem h kiöntöttem....félek h nem kellett volna


2009. dec. 16. 13:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Én is szeptember elején szültem. Mostmár van, hogy semennyit sem tudok eltenni egy nap. Eddig is csak reggelente fejtem, vagy gyűjtöttem kagylóval és nem sokkal többet, mint te. Én nem dobtam ki még egy adagot sem. Szerintem 1-1 alkalommal pótlásnak vagy esetleg főzelék készítéséhez jó lesz a régi anyatej is. De mondjuk napokon keresztül csak a fagyós tejjel etetni régivel el tudom képzelni, hogy nem lehet az említett ok miatt (megváltozik a tej és alkalmazkodik a baba igényeihez).

Ti merre laktok egyébként? Mi Újpesten. Ha van kedved kapcsolatot tartani, írj privit.

2009. dec. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én kecskeméti vagyok:) Köszönöm a válszod!
2009. dec. 16. 14:07
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is kecskeméti vagyok, és aug. 22-én szültem:).

Az elején én is elég sok tejcsit lefagyasztottam, de mostanában előfordult hogy adtam belőle a kisfiamnak pótlásként. Szerintem nem kell kiönteni a régebbieket (elvileg 6 hónapig állnak el), egyszer-egyszer jók pótlásnak, vagy akár főzelékbe, pépekbe.

2009. dec. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 xStefix ***** válasza:

Miért válna értéktelenné? Jaj. Itt nem úgy megy a dolog, hogy ami régen jó volt, de "kinőttük", az mostmár rossz.. A mellben termelődő anyatej tényleg a baba igényeihez igazodik, de a lefejtnek ehhez nincs köze se pro, se kontra. Utóbbi már nem változik időben, de attól még ugyanolyan jó, sőt! (Már ha még eltartható.) A korai tejnek igen magas pl. a fehérje- és ellenanyag tartalma. Semmit sem árt egy nagyobb babának, ha ilyen tejet kap, akár tartósan is.

A már kidobott tejet ne sirasd, de a jövőben vagy ne is fejj, ha nem érzed szükségét, vagy inkább várd ki az eltarthatósági idő végét, mielőtt még használhatóan és értékesen kidobod. ;)

2009. dec. 20. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!