Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rosszul csinálom, hogy a...

Rosszul csinálom, hogy a szívemre hallgatok? Ha megtudom oldani a felügyeletet, akkor is jobb lett volna, ha otthagyom? Ez a társadalmi elvárás? Ennyire másképp gondolkodok?

Figyelt kérdés
Fiam most kezdte az ovit,de azt beszéltük,hogy ha nem akar ott aludni,akkor anyukám úgyis itthon van délután és elhozza délben.Így szeret menni viszonylag,de olyan rosszallóan néz rám minden szülő.Állandóan azt kérdezi mindenki,hogy miért nem hagyom ott egész nap.Az óvonők azt mondták,hogy nem baj,hogy elvisszük.Biztos vagyok benne,hogy nehezen viselné,ha eész nap ott kellene lennie.Csak egy kicsit rossz,hogy amikor mentem érte délben,akkor ott üvöltött az a sok pici,az enyém meg eljöhetett.Szerintem csak én hozom el egyedül előbb.Érdekes,pedig én is dolgozok egyedül a csoportban lévő gyerekek anyukái közül azthiszem.A barátnőm is azt mondja,hogy egy kisgyereknek egész nap gyerekek között lenne a helye.Én nem így látom a dolgot.Így is 7-re visszük.Ott van majdnem 5 órát.Még egy kisiskolás sem feltétlenül tölt az iskolában több időt,hacsak nem napközis.
2011. szept. 10. 07:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is elhoztam a gyerekemet amikor tehettem. Aludni úgysem aludt, a foglalkozások délelőtt voltak, ha teheti valaki, miért ne?
2011. szept. 10. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
jaj,ne vedd úgy a szívedre,ha megteheted miért nem hoznád el,sőt én messzebb megyek,ha megtehetném,be se adnám,csak késöbb.semmiről nem maradna le,ne érezd megad e miatt másnak,vagy rosszabbnak,én nagyon is támogatlak ebbe,és örülök,hogy van végre aki nem egésznapra rakja a csemetéit az oviba,ha megtehti,hogy elhozza.ügyes,vagy,és ebben a helyzetben nem a másik anyuka a lényeg,hanem a te fiad.délután már annyira érdemtelen dolgokat csinálnak,alvás,uzsonna aztán menne ki rosszalkodni.jó teszed,ügyes vagy.
2011. szept. 10. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom,de úgy néznek rám az anyukák,mint egy darab kakira,pedig tényleg nem rosszból írom,de otthon vannak.Jó,én elfogadom,ha így döntenek,de fogadják el az én döntésemet is.Vagy a későbbiekben hátrányunk lehet ebből?Nehezebben fog beilleszkedni?Talán annyi,hogy így pici korban akik ott vannak altatva stb. könnyebben elfogadják a korlátokat pl. az iskolában stb.vagy ez nem mérvadó?
2011. szept. 10. 07:11
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi,de tényleg mindenki olyan rosszanlóan néz rám,hogy így csináljuk és naponta kapom a sok negatív megjegyzést,hogy gondoltam megkérdezem.Igaz faluban lakunk nem városban,de itt másképp gondolkodnak az emberek.Ragaszkodnak ahhoz,hogy régen is így volt...,úgy volt...Hát csak ne legyen ebből hátrányunk...
2011. szept. 10. 07:17
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
második vagyok.én is falun lakom,első fiamat pedig én is elvittem ebéd után,semmi de semmi hátránya nem volt,késöbb a suliba sem.sőt.ha most megtehetném a kicsit is igy adnám be,de sajnos mennem kell dolgozni,anyumra meg nem tudom bízni.de nem érdekelne ki mit mondana,a fiam a lényeg,és ne aggódj semmi hátránya nem lesz.
2011. szept. 10. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj,de nem értelek ANYUKA!!! Mert ugye Te is nagybetűs ANYUKA vagy!!! És megdöbbent az,hogy neked az a lényeg mit gondolnak mások. Neked elsősorban azzal kellene törődnöd,ami a gyermekednek és neked jó! Ha te úgy döntesz elhozod,akkor elhozod,hiszen nem kötelező az ottalvás. Ne foglalkozz azzal,hogy minek néznek a másik szülők. Ez a Te dolgod,a Te gyereked,a Te családod,a Te döntésed és ezt akár közölheted velük is! Nem kell másoknak megfelelnied!

Az én fiam is most kezdte az ovit és én is elhozom ebéd után. Sőt én negyed 9-kor viszem és negyed 1-kor hozom, ami össz-vissz 4 óra. Kit érdekel mit gondolnak, nekünk ez a jó és kész! Ha valakinek nem tetszik,sajnálom! Állj a sarkadra,légy büszke és ne hagyd magad!

2011. szept. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán értem, mi a gond. És ha az egyik gyerekrért négyre mennek, a másikért meg ötre, akkor a négyórás gyerek anyját is utálják? Vagy mindennap minden szülő találkozzon az ovi előtt egy fix időpontban és mindenki érkezen egyszerre?!

Tök életszerűtlen. Értünk se egyszerre jöttek, mégis elég jól kibírtuk. Ők is megszokják.

És ha Te így döntöttél és így látod jónak, a gyereknek is jó így, az óvónőnek is meg a nagyinak is, akkor mi is a kérdés? Szerintem nem a barátnőd tudja, hogy mi a jó a gyerekednek, hanem Te meg a férjed.

2011. szept. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igazából nincs gond...azthiszem,csak azért érdekelnének a vélemények,mert úgy látom,hogy mások nem tartják normálisnak a helyzetet,hogy miért nem hagyom ott egész napra,mert a gyerekeknek az a "dolguk",hogy ott legyenek,ha már ovisok,legalábbis ezt mondják az emberek.
2011. szept. 10. 14:20
 9/11 anonim ***** válasza:

Én most csak azt nem értem, hogy akkor most te csak délig dolgozol, és elhozod, vagy akkor anyukád van vele délutánig?

Mert én 8-tól 4-ig dolgozom, a férjem fél négyig így kb 4 előtt esik be az oviba a gyerekért reggel én viszem negyed 8-ra. Kocsival járunk de a melóhely legalább fél óra így is.

Mégis mindig mi vagyunk az első meg az utolsók is, nem is értem mások (8 órás munka mellett) hogy oldják meg. Ha anyukád van vele délután akkor azért az kicsit furcsa, mert akkor inkább én az oviba hagynám. A mi mamink is otthon van de én nem várnám el tőle, hogy napi 4 órában még ő is nevelje a gyerekem. Így is hétvégenként sokat van ott a mamának azért már fárasztó, és különben is neki nem az a dolga. Így is elég sokszor vagyok kénytelen bevetni a mamát pl ha beteg a gyerek, és nekem dolgozni kell, vagy a nyári szünetben. Ha te vagy vele otthon akkor azzal viszont semmi baj a világon, én is elhoznám ha tudnám de csak akkor mondom ha én lehetnék vele otthon onnantól.

2011. szept. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Én is 4-ig dolgozom,a férjem fél3-ig.Nincs hétvégén a nagymamával,kb. 2 órát kell vele lennie.Ha teher lenne neki,akkor én sem várnám el tőle,de nem igazán az jelenleg.Hétvégét egyébként alig cvárom,mert keveset találkozom így vele.Ezért együtt vagyunk.Persze idővel,ha megszokja,megszereti az ovit lehet,hogy tovább fog maradni,de most hétvégén is kesereg,hogy ugye többet nem kell mennie...szóval még necces a dolog.
2011. szept. 10. 21:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!