Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mivel elöztetek meg azt hogy...

Mivel elöztetek meg azt hogy amig szoptattok ne hizzatok mint egy diszno?

Figyelt kérdés
sajna a babam ejszakai evese utan anya is eszik,de tudom nem kene csak ha nem eszem akkor nincs tej,milyen valtozas kellene az etrendben ami hatasos de tejcsi is lesz töle?ha mondjuk nem eszem annyit de iszom tejserkentö teat az is bevalhat?mellette szedek terhesvitamint ugyhogy a fellepö vitaminhiany miatt nem aggodom.akkor lesz vajon tejem eleg?felek probalkozni hatha visszafordithatlan dolgot csinalok
2009. dec. 16. 19:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem eszel éjjel nincs tejed?
2009. dec. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem sokat kell enni, hanem sokat inni. Barátnőm 2× eszik egy nap, akkor is csak pár falatot és annyi teje van, hogy az én babámnak is ő adott, mert nekem sajnos nem volt. Annyi, hogy folyadékból 3-4 litert megiszik és dől a teje. Pedig már 1 éves a kisfia és még mindig ömlik a tej.
2009. dec. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

Szia!

Én alig eszem valamit, inni viszont iszok napi 6-7 litert. Tudom, hogy ez rengeteg és a fele is elég lenne, de mindig ennyit ittam a terhesség előtt is. Van tejem elég, nem mondom, hogy dől mint az első pár hétben, beállt a kereslet-kínálat és pont elég. Viszonylag keveset eszem és egy nap általában csak egy félét. De ha olyanom van akkor 2 hétig is elvagyok egyféle kaján pl.lecsón vagy krumplis tésztán. Egy nap maximum 3x eszek, korán reggel és késő este nem tudok enni, legtöbbször 10 körül eszek először, tele eszem magam és el vagyok 4-5.-ig. 5 körül jön haza a párom, vele vacsizunk és ha még éhes vagyok estére eszem még egy kisebb adagot. Vitamint én is szedek, nem terhes vitamin, sima Eurovit multivitamin. Laktoherb teát iszogatom, nem rendszeresen csak amikor eszembe jut. Jobban azon múlik a tejtermelés, hogy mennyi folyadékot iszol, igaz a kajának is van hozzá köze, jobban a tejtermékeknek, húsoknak. Szerintem ha iszol eleget akkor lesz elég tejed és a vitamin bevitellel sem lesz gond főleg, hogy szedsz vitamint. Nem mondom, hogy fogyózz, én sem fogyózom, 97 kg-val mentem szülni és most 5 hónap után 85 vagyok, de egyél több gyümölcsöt, zöldséget és talán én lemennek a kilók. Tornázni nem merek elkezdeni, mert a dokim azt mondta attól elapadhat a tejem ha túlzásba viszem és én hajlamos vagyok túlzásba vinni. Szóval egyenlőre nem, mert a baba fontosabb, mit számít, hogy mamut leszek még pár hónapig?!? Majd lemegy jövő nyárra.

2009. dec. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én meg eszek éjjel-nappal és csak fogyok, már a kórházból kevesebbel jöttem ki, mint amivel kezdtem. Nem tudom mi lesz, ha már kúszni-mászni fog a babám.
2009. dec. 17. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is rengeteget ettem az első 5-6 hónapban, de nem híztam, mert a szoptatás kb. 500 kalóriát éget el. Az első hetekben éjjel is ettem, mert szabályosan éheztem a szoptatás után.

Híztál vagy csak úgy érzed, hogy sokat eszel?

2009. dec. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

hat szüles utan par hettel ujra a regi volt a sulyom de kicsit visszaszedtem,nem sokat csak meg 3 honapos a fiam es sokaig szeretnem szoptatni es mar 2-3 kg van rajtam.mondjuk lehet hogy ejszakankent nem kene ennem ez lenne a megoldas.felek kiserletezni mert az a napom akkor rettenetes,ha nem eleg a tejcsi neki siros.megprobalom hogy sokat iszom,igaz en napi 2-3 liter közt fogyasztok de lehet hogy keves,hat akkor iszom inkabb ha bejön akkor pa-pa kilok


ja es elismeresem annak aki napi 6-7 litert iszik,nem semmi

2009. dec. 17. 10:12
 7/7 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, majd fogysz, ha kúszni-mászni-elindulni fog a babád. Akkor meg sem fogsz állni te sem, igazi fitnesz.
2009. dec. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!