Mellgyulladás?!

Figyelt kérdés
Szoptatom a babámat, 8 hetes múlt és most negyedjére van begyulladva. Mindig ugyanaz a mell és ugyanott. Már teljesen kivagyok, nem használ semmi. Melegítem, masszírozom, fejem ès szoptatom a babát. Gyulladáscsökkentőtől elmúlik 2-3 nap alatt de rá egy hétre megint előjön. Volt valaki hasonló helyzetben, mi segített?

2014. ápr. 3. 15:11
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
A legjobb mellgyulladás ellen, ha a baba onnan is kiszívja a tejet. Szoptatáskor a baba álla arra legyen, ahol a csomó van. Ehhez szoptathatod hónaljtartásban, de hallottam már olyat, aki négykézláb szoptatott a mellgyulladás ellen.
2014. ápr. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem használt a hónaljtartás.
2014. ápr. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igen azt tudom hogy amerre az àlla van arról szív jobban. Szerintem kb minden pózt próbáltam.

De annyira be gyűlik hogy fejni is alig bírom, vagy 1 óra kellett egy kiskanálnyi mennyiségjez. Tart 2-3 napig, majd megveszek annyira fáj, aztàn elmúlik de rá egy hétre kezdődik előlről.

Olyan tanácstalan vagyok :-(

2014. ápr. 3. 19:07
 4/9 anonim ***** válasza:

Talán nem helyes a masszírozós technika. Nekem először a védőnő masszírozta ki a bedurrant melleimet, mégis begyulladt. Irány a kórház, antibiotikum, lázcsillapítás, és a csecsemős nővér fejte le és masszírozta ki. Hát, ég és föld volt a különbség, a nővér szinte csak simogatta, nem nyomorgatta össze, mint a védőnő.

Amit még ajánlott, az egy krém: Burow. A patikában szokták kikeverni, gyulladáscsökkentő, csak a gyulladás helyére kell kenni. Ami még segíthet, hogy a csomó helyét jégkockával hűtöd (tekerd be rongyzsepibe).

Az is segít, ha a kád fölött "lógatod" a ciciket és úgy folyatod rá zuhannyal a meleg vizet.

Végső megoldásként: próbálja meg a férjed megszívni. (Ezt is a nővér mondta nekem, hogy volt már párszor olyan mamájuk, ahol semmi sem segített, az ő szaktudásuk sem, hívták apát, aki párszor megszívta a cicit (nem kell a tejecskét lenyelni!), és oldódott a csomó, utána már le lehetett fejni.)

2014. ápr. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! A krémnek utánajárok. Már szoptatás ambulancián is voltam, de ott az általam leírtakat tanácsolták. A forró zuhany mindig megváltás, legalábbis addig jó míg alatta vagyok. Úgy néz ki megvan a probléma oka, mondták a szakszavakat, de azt persze nem jegyeztem meg, valószínű, hogy valami kis "bőrke szerű hártya" elzárja a csatorna útját.
2014. ápr. 5. 00:51
 6/9 A kérdező kommentje:
Ment a zöld kéz mindenkinek :)
2014. ápr. 5. 00:52
 7/9 anonim ***** válasza:

nekem is folyamatosan visszatérő gyulladásom volt. több ok is kiderült idővel, ezeket elhagyva megoldódott:

bimbóvédőt elhagytam

baba álla csomó felé, gyulladáskor gyakran szoptatni

előtte meleg zuhany

nem masszíroztam később, mert attól is begyulladhat, inkább csak simítottam a mellem befelé


sok sikert!

2014. ápr. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Csengery Rita válasza:
Szerintem többször kellene szoptatni a babát, mert ezt ő tudja kiszívni. És a meleg vizes mellzuhanyozás is nagyon jót tesz. Ha nem akarsz annyit zuhanyozni, akkor használhatsz melegítőpárnát! Szelíden lehet még masszírozni is, de az nem mindenkinek segít.
2014. ápr. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Sziasztok!

Valószínűleg nekem is mellgyulladasom van.

Ugy kezdődött h a baba szepen szinte kínos szopizta a tejcsit,utana fejtem,aztán volt 2 nap amikor semmit n bírtam fejni.Egyuk reggelre bedagadt,mint az allat,feszült,megduzzat,de csomó nem volt benne.Hozzateszem h azon az oldalt feküdtem ejszaka tehát el is feküdtem kicsit.Jo másfél napig volt nekem is 38 feletti lázam,aztán elmult.A fájdalmas ébredés utáni napon volt meg tejcsi es azóta csökkent ugy,h kb 20ml ha kijön,de van h semmi..!!Pedig a babanal jobb mellszivo nincs.Geppel se jon ki.Van kis piros folt a mellemen,de mar nem faj annyira,csak épp egy picit.Mindig cicire raktam,próbáltam utana fejni,de semmi.Pedig előtte rengeteg volt benne.Es ez az egész balhé csak az egyik mellemre volt igaz,a másik n fajt,de a tejcsi ott is kevesebb lett.Elnepzelheto h elapadt?!?!

Forró víz,masszir,szopi,fejes van,de csak csoppeket tudok kipreselni.Geppel kijön 5ml 20 perc alatt.Szoval eleg siralmas a helyzet.

Szóval ha vki tud vmi okosságot,akkor szívesen varom!

Köszi!

9 hetes baba anyukája

2014. aug. 31. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!